2023 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    243
Ben korkmalıyım o zaman bulantım azaldı benim.
Şimdi düşünüp durcam bebeğe birşey mi oldu diye. Geçen hafta daha çoktu.
Azalmis canım seninki, benim ki pat diye kesildi hemde bir gün önce kusuyordum ertesi gün kusmadim midem sıkıntı cikarmadi.Zaten azala azala bitecek yengemin 2 hafta bile surmuyordu bulantıları o bambaşka bişey kıyaslanamaz. Böyle evham yapma sakın söyledim kendimi kötü hissettim. Herkesin bulantısı olmaz veya olsada hemen geçer uzun sürmez lütfen alakası yok

amin kuzum yok düşünmüyordum da bi an okuyunca kafam karıştı. Oğlum da hiç midem bulanmadı dokuz ay boyunca ama şimdi vardı azaldı falan evham yaptım sanırım
Yaaaa senin zaten bulanmiyormus bundada azcik bulanmış geçiyormuş.Ben 4-5 ay kusan insanim senle benim alakam yok çıkarımda bulunma çok üzülürüm.

Ben korkmalıyım o zaman bulantım azaldı benim.
Şimdi düşünüp durcam bebeğe birşey mi oldu diye. Geçen hafta daha çoktu.
Kız sen niye hep kötü düşünüyorsun evtirene kötüyü söyleyip çağırmasana iyi düşün o hanfendinün kendi bünyesi bu senin bünyen sen kendine deki ohh çok şükür demekki azalıyor bulantım 12 haftadan sonra tamamen rahatlıycam yahu hep kötüyü çağırmak nedir

hiç o kadar dolu dolu kusmadım zaten genelde acı su çıkartıyorum safra derler ya öyle ama geçiyor birkaç gün çok olsa birkaç gün rahat ediyorsun
Aman canım sen dikkat et reflü yapar hamilelik ki benim ilk hamileliğim den kalma halen çekerim 5yıl oldu yediklerine dikkat et ağızdan acı su kötü bol su iç en sen de insan içermiyor ki miğde bulanırkende

Bende şuan hafifledi ama ya. İki gündür bulantı var ama kusma kesildi, bence bunyeden bünyeye değişiyor. İki gün öncesine dek için dışıma çıkıyordu.

Bak seninkine ek olarak şöyle birşey diyeyim, benim kaybettigim bebekte kusmam ve bulantım devam ediyordu. Ve 11 haftalık olması gerekirken ki olmayacağını biliyorduk doktorla, 6+2 de kalmıştı. Ama tıbbi tahliye yapılana dek mide bulantım ve kusmam devam ediyordu.
Tamamen her hamilelik kendi seyrinde.

İnşallah canım ya beni bu ara en çok bulantı kusma zorluyo
Aynen canım
Ay aynen aynen herkesin ki kendine özel aman kimse kendine yormasin.

Bende şuan hafifledi ama ya. İki gündür bulantı var ama kusma kesildi, bence bunyeden bünyeye değişiyor. İki gün öncesine dek için dışıma çıkıyordu.
Bende bı ara hafifliyordu canım bı ara daha yoğun oluyordu ya bu işler insanın yapısına göre değişiyor. Bugün dün kustum bayaa bugün kalktım azcik daha iyiyim. Yani heranimiz farklı bir an diğerini tutmuyor. Bugünlerde geçecek bebeğimizin cinsiyetlerini konusucaz

Hep kötüyü düşünmek hep kötüyü çağırmak derken . Her hamileliğin farklı olduğunu her kişinin farklı olduğunu biliyorum ben başka arkadaşlardan da duydum bulantının azaldığını kesildiğini düşük yaptığını burda okudum başka konularda. Bir kaç kere aynı şeyleri benzer şeyleri okuyunca kalp durması o bu evhamlandım. Ben zaten hassas duygusal bir insanım hamile iken biliriz ki herkes daha hassas oluyor kötüyü çağırmıyorum sadece endişelendim sonra konuştuk ve çözdük burada endişelerimi paylaşmayayım mı korkularımı söylemeyeyim mi destek olmuyor muyuz birbirimize ….

Canim ben seni çok iyi anlıyorum şuan sürekli kendimi dinliyorum dün su gibi akıntım oldu diye gece uyuyamadım herşey yolunda mı normal mi diye. Mesela aklımda sürekli acaba şuan kalbi atıyor mu var. Bı çarşambaya randevum var gün sayıyorum muayne odasına ellerim avuçlarım terleyerek kötü bisey olcak ki korkusuyla giriyorum. Bunlar evrene kotu yollamak değil ama arkadaş da haklı hep en kötüyü düşünmek çok yıpratıcı. Ve evet ne güzel mide bulantilarin azaliyormus valla darısı sagliklica başıma. Yattigim yerden kalkamıyorum inşallah tez zamanda azalır ve biter

Adetim düzenli ama icerde ne zaman neler olup bitiyor tam bilmiyoruz, tahmin ediyoruz inşallah geç de olsa kendini gösterecek, dualarınıza talibim. Sağlıklı ise tutunsun bebeğim
Yazdiklarinizi yeni gördüm de benim de kesem daha olusmadi sat 23 ekim ve geç döllenmedir belki ama dış gebelikten suphelendi doktorum. Progestan kullaniyor musunuz siz gittiniz mi sonra doktora

Teşekkür ederim . Hep kötüyü düşünmüyorum ben endişeleniyorum Ben şeker hastasıyım ve riskler var ani kalp durması vb şeyler olabiliyor kuzenim de şeker hastası bebeği öldü iki kere yani bir an endişelenmem gayet normal …. Yahu kötüyü çağırmak nedir ya gibi bir yorum yapılması beni kırmaktan başka bir işe yaramadı endişelenip birşeyler yazdığım için kusura bakmayın lütfen

Kuzum endişelerin cok dogal dua etmekten baska yoluda yok biliyoruz bunu doktora gidene kadar allahım bebegime saglık ver diye dua edicez sonrada allaha emanet ettigimiz bebegimizin saglıklı olcagını dusunucez cunku o bizden daha iyi bakar demi :)) ve bisey yasayacaksakta rabbim neyi tayin ettiyse o olcak inşallaj böyle seyler yasanmadan evlatlarımızı kucagımızaa alcaz ama

Tabi canım içini ferahlatmak için aklını karıştıran şeyi sor mutlaka hepimiz hamileliğin ilk evrelerinde fazla evhamlıyız keşke başkaları gibi gamsız tasasız düşünmeden duruyor olabilsek ama annelik iç güdüsü işte koruma istegi ondan böyle hiç kafana takma herşey yolunda gidecek inşallah :)

Hep dua ediyorum herkes için herkes ile beraber kendim için de teşekkür ederim Allah hepimizin yardımcısı olsun. Kesinlikle rabbim bizden iyi bakar o canı bize emanet eden o rabbim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah hepimizin hamile olmayanlara da bir an önce nasip etsin. Mucizesini

Paylaş canım bura herkezle paylaşıp rahatlama yeri zaten ama kötü düşünme diyorum senin bence bulantının azalması iyi birşey demekki biti ek kısa zamanda herşeyin iyisini düşünelim her bünye farklı bide düşük yapanın azalma olmuyorki direk bulantısı bıçak gibi kesiliyor arkadaşlarda öğle yazmış zaten sen azaldı diyosun evren için hep iyi düşünelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…