2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Merhaba, kendisi mi yiyiyor? Ben onune bu sekilde sununca, kendi elleriyle , parmaklariyla tutup oynayip birazini yiyip ve kalan yuzde 90 koltugunda buluyorum onu kaldirinca (bir de seviniyorum ah cok guzel yedi diye sonra bakiyorum dusen parcalar orada 😀). Bazen kendim kucuk parca koparip veriyorum, bazen agzini acar yer bazen hic orali olmuyor.
Katı olanları küçük parçalar halinde önüne bırakıyorum ama labne peyniri minik minik ben ekmeğe sürüp veriyorum. Döktükleri de oluyor tabi 😄 narı elimle ağzında patlatıyorum. Hoşuna gidiyor. Avakado elinden kayıyor o uğrasırken ben ağzına sokuyorum😅 yumurta zaten dağılıyor diye eline veremiyorum

Kızlar asla uyumuyor bnim kız ya günlerdir gece 2 den önce uyumuyor erkenden de uyanıyor. Tükendim . Neden böyle 9 aydır bı düzen olmaz mı? Uyanıklık uyku süresini de asmiyorum nerede yanlış yapıyorum ne oluyor.
Büyük kızımla hiç ilgileniyorum küçüğün derdine

Kızlar asla uyumuyor bnim kız ya günlerdir gece 2 den önce uyumuyor erkenden de uyanıyor. Tükendim . Neden böyle 9 aydır bı düzen olmaz mı? Uyanıklık uyku süresini de asmiyorum nerede yanlış yapıyorum ne oluyor.
Of çok zor olmalı. Ben gündüz uykusunu 1 e düşürdüm 1.5 saat kadar yatıyor. Akşam da 10 gibi uyuyor. Ama geceleri uyanmaya devam ediyor. Sabaha kadar uyudu dediğim gün olmadı.

9. ayda da uyku gerilemesi oluyormus, benimki de birkac gundur sabah 3-4 gibi uyanip uyumamaya basladi yatakta kalkip oturuyor. Ama ben disten de oldugunu dusunuyorum ustler cok kabarmis her an patlayacak gibi. Dis olabilir mi sizin de

Yeni mi oldu bizimde gecen haftalarda gece birden kalkip iki saat uyanik duruyordu. Ama ben diş filan diyordum kakada lökosit varmış. Ay hiç yorulmuyor mu

Kizlar bebisler isaret etmeye basladi mi 😍
Ahh o işaret parmağı 🫶 artık hep bir yeri gösteriyor.. bizde alkış, gel gel, tel sarar, ve işaret etme 1 aydan fazladır var ama alkışı bu ara yapmıyor.. müzik çıkınca iki eliyle tempo tutuyor.. güle güle yapmayı da 1 hafta oldu öğrendi artık mama sandalyesinden bir şeyler atıp ardından güle güle yapıyor 🤣 biz de el hareketleri epey iyi ama geçen doktorumuz heceleme başladı mı diye sordu bizde henüz bişey yok arada sevdiği hoşuna giden bişey oldu mu ona bağlıyor sizlerin bebişler hecelemeye başladı mı baba dede gibi?
Bir de ayakta duruyoruz ama yok hiç bir yere tutunmuyor bu tutunarak ayakta durmayı nasıl öğreteceğim ben

Of çok zor olmalı. Ben gündüz uykusunu 1 e düşürdüm 1.5 saat kadar yatıyor. Akşam da 10 gibi uyuyor. Ama geceleri uyanmaya devam ediyor. Sabaha kadar uyudu dediğim gün olmadı.
Masallah benimki gunduz 1.5 saat uyuyup gece 10da yatsa aklini kacirir 🤣 gun icinde en az 3.5 saat uyumazsa kisilik degistiriyor tutmasi mumkun degil

Ahh o işaret parmağı 🫶 artık hep bir yeri gösteriyor.. bizde alkış, gel gel, tel sarar, ve işaret etme 1 aydan fazladır var ama alkışı bu ara yapmıyor.. müzik çıkınca iki eliyle tempo tutuyor.. güle güle yapmayı da 1 hafta oldu öğrendi artık mama sandalyesinden bir şeyler atıp ardından güle güle yapıyor 🤣 biz de el hareketleri epey iyi ama geçen doktorumuz heceleme başladı mı diye sordu bizde henüz bişey yok arada sevdiği hoşuna giden bişey oldu mu ona bağlıyor sizlerin bebişler hecelemeye başladı mı baba dede gibi?
Bir de ayakta duruyoruz ama yok hiç bir yere tutunmuyor bu tutunarak ayakta durmayı nasıl öğreteceğim ben
Yaa sandalyeden atip bay bay yapmasi cok tatli 😂 benimki cak yapiyor ve cani isterse bay bay yapiyor ama tel sarar alkis falan hic yok coskusuz bir cocuk 😅 heceleme var evet mememe nenene dedede bir seyler diyor

Ayakta durmasi icin muzikli aktivite masasi almani oneririm benimki inanilmaz vakit geciriyor onunla

Maşallah. Ben koltuklara renkli toplar koymuştum. Almak için tutunarak yan yan gitmeye başlamıştı. Ama ilk olarak park yatakta öğrendi. Kalkıp dışarıya bakmaya çalışırken zamanla tutunarak kalktı sonra çevresinde yürüdü sonra koltuk kenarları..
Masallah benimki gunduz 1.5 saat uyuyup gece 10da yatsa aklini kacirir 🤣 gun icinde en az 3.5 saat uyumazsa kisilik degistiriyor tutmasi mumkun degil
Öğlen 2 3 gibi uyusa keşke 😅 ben iş yapamıyorum. Ayağıma yapısıyor uyumuyor da. Akşam üstü uyursa da gece uykusuna geçemiyor. Eşim in de kolu kırık hiç bir şeye yardımcı olamıyor. Onu da ben giydiriyorum 😄 kızım değil de ben aklımı kaçırabilirim

Ben düşürdüm, 2. uykuyu 6 7 gibi yatmak istiyor izin vermiyorum , oynadım, dışarı çıkardım vs oyaladım 9 10 gibi yatırıyorum sabaha 8 9 akadar yatıyor bazne de 6 da 7 de kalkıyor
Benim bebişte sabah 10 da yatsr 12-12.30 sonra 3.5-4 arasında yatıyor 5 .30- 6 gibi uyaniyor geri 8.30da yatırıyorum sabah 6.30-7 de kalkıyor bu ara önceden 6 da kalkıyordu. Öğleden sonra hiç yatmıyor yanı anladığım nasıl duruyor

Benim bebişte sabah 10 da yatsr 12-12.30 sonra 3.5-4 arasında yatıyor 5 .30- 6 gibi uyaniyor geri 8.30da yatırıyorum sabah 6.30-7 de kalkıyor bu ara önceden 6 da kalkıyordu. Öğleden sonra hiç yatmıyor yanı anladığım nasıl duruyor
Ben de anlamıyorum nasıl duruyor. Oyun istiyor sürekli

9. ayda da uyku gerilemesi oluyormus, benimki de birkac gundur sabah 3-4 gibi uyanip uyumamaya basladi yatakta kalkip oturuyor. Ama ben disten de oldugunu dusunuyorum ustler cok kabarmis her an patlayacak gibi. Dis olabilir mi sizin de
Diğer dişlerde bu kadae olmadı emmek istedi o zmn. Şimdi resmen uykuya direniyor. Üstten ikinci sıralar geliyor 5. 6

Yeni mi oldu bizimde gecen haftalarda gece birden kalkip iki saat uyanik duruyordu. Ama ben diş filan diyordum kakada lökosit varmış. Ay hiç yorulmuyor mu
E belirtisi yok muydu ki? Yani uyku vakti uyutuyorum ya yarım saat içinde uyanıp asla uyumuyor bidaha . Dün de uyudu güya ama defalarca ağladı beslemedim aç değil eminim . Salladım uyudu hamaginda. Ay birde hamak a alışti seyyar hamakta uyuyor birtek. Beşiğini hiç sevmiyor. Siz nerelerde uyutabiliyorsunuz

E belirtisi yok muydu ki? Yani uyku vakti uyutuyorum ya yarım saat içinde uyanıp asla uyumuyor bidaha . Dün de uyudu güya ama defalarca ağladı beslemedim aç değil eminim . Salladım uyudu hamaginda. Ay birde hamak a alışti seyyar hamakta uyuyor birtek. Beşiğini hiç sevmiyor. Siz nerelerde uyutabiliyorsunuz
Sonradan İshal oldu bikac kere yapmaya başladı ilaç kullanıyor ama yine uc defa yapıyor. Yatağında uyuyor bizim ki yataktan baska yerde yatmıyor mesela bir yere gidelim uyuyamıyor.

Sonradan İshal oldu bikac kere yapmaya başladı ilaç kullanıyor ama yine uc defa yapıyor. Yatağında uyuyor bizim ki yataktan baska yerde yatmıyor mesela bir yere gidelim uyuyamıyor.
İshal gibi değilde yumuşak günde 2. Yptigi oldu bu ara. Evden başka yerde uyumuyor bizimkide ve hamakta. Bez seyyar bı hamak. Nasıl biraktiricaz bilmiyorum bı onda uyuyor

Canim benim gozlemim uyku problemi daha cok emen bebeklerde oluyor sanki. Ha problem mi onu da bilemiyorum tabi. Eminim zor olmali. Hamdolsun ben sorun yasamadim bu konuda cok. Emmiyor zira, ben ona bagliyorum.
Ama doktorumuz kontrolde demisti ki 24 saatlik dilimde kimi bebek toplam 8 saat uyur kimi 18 saat. Her ikisi de normal. Sanirim onemli olan uyanik oldugu surede keyfi. Aence bir huzursuzlugu var mi? Keyfi yerinde mi? Dis mevzusu da etkiliyor olabilir. Belki de genetiktir. Mesela sen ya da baba nasildiniz acaba bebekken? Uykuyu sever miydiniz? Ya da ilk cocugun nasildi uyku sikintisi var miydi? Eminim cok zor olduguna, ama sen firsat buldukca birilerini al yanina ve uyu. Enerjini ve sagligini korumalisim.

Kizlar ya bebeklerinde hiperaktivite tanisi konulan biri tanidiniz mi?

Ben suphelenmeye basladim benimkinden.
Doktor son kontrolde enerjisi cok yuksek demisti. Hiperaktivite olabilir mi dedigimde henuz oyle bir belirti yok bence dedi.
Neyse simdi bakiyorum da ya bir cocuk 5 saniye oturmaz mi?
Keyfi yerinde aglamasi huzursuzlugu yok ama mumkun diil bi kitap okuyalim, bi seyle 10 saniye ilgilenelim. Emeklemeye basladigindan beri giderek artti. Simdi koltuklara da tutunup kalkiyor ve yurudugunu zannediyor galiba ki arkasina onune bakmadan kendini oradan oraya atiyor. Devamli hareket halinde. Ama devamli. Gorenler hiperaktivite bozuklugu olabilir diyor. Surekli bir seyler soyleyip oradan oraya emekliyor tirmaniyor. Erkek bebekler genelde boyle olur derlerdi benimkinin yaninda onlar melek ve hatta benimkinden tirsiyolar biraz. Onlara bagirarak bir seyler soyluyor, yanlarina gitmek istiyor. Top oynayan cocuklarin toplarina o da vurmak istiyor. Surekli rica ediyorum sag olsunlar kirmiyo cocuklar da, herkesin oyununa ortak olmak istiyor.
Sokakta herkese gel gel bay bay diyor. En ufak bir muzikte ya da biri aferin masallah dediginde alkislar bitmiyor bir de bizim de alkis yapmamizi istiyor. Kuzey kore lideri gibi devamli alkis yaptiriyor. Sadece yemek yerken mama sandalyesinde biraz oturuyor. Ya da parkta filan bir sey yedirirken oturuyor ama o da doyana kadar, snra asla oturmak istemiyor. Parkta filan artik emeklemek ve yurumek istiyor. Durmuyor kucakta arabasinda. Ha bir tek kangurudayken sakin.

Kizlar ya bebeklerinde hiperaktivite tanisi konulan biri tanidiniz mi?

Ben suphelenmeye basladim benimkinden.
Doktor son kontrolde enerjisi cok yuksek demisti. Hiperaktivite olabilir mi dedigimde henuz oyle bir belirti yok bence dedi.
Neyse simdi bakiyorum da ya bir cocuk 5 saniye oturmaz mi?
Keyfi yerinde aglamasi huzursuzlugu yok ama mumkun diil bi kitap okuyalim, bi seyle 10 saniye ilgilenelim. Emeklemeye basladigindan beri giderek artti. Simdi koltuklara da tutunup kalkiyor ve yurudugunu zannediyor galiba ki arkasina onune bakmadan kendini oradan oraya atiyor. Devamli hareket halinde. Ama devamli. Gorenler hiperaktivite bozuklugu olabilir diyor. Surekli bir seyler soyleyip oradan oraya emekliyor tirmaniyor. Erkek bebekler genelde boyle olur derlerdi benimkinin yaninda onlar melek ve hatta benimkinden tirsiyolar biraz. Onlara bagirarak bir seyler soyluyor, yanlarina gitmek istiyor. Top oynayan cocuklarin toplarina o da vurmak istiyor. Surekli rica ediyorum sag olsunlar kirmiyo cocuklar da, herkesin oyununa ortak olmak istiyor.
Sokakta herkese gel gel bay bay diyor. En ufak bir muzikte ya da biri aferin masallah dediginde alkislar bitmiyor bir de bizim de alkis yapmamizi istiyor. Kuzey kore lideri gibi devamli alkis yaptiriyor. Sadece yemek yerken mama sandalyesinde biraz oturuyor. Ya da parkta filan bir sey yedirirken oturuyor ama o da doyana kadar, snra asla oturmak istemiyor. Parkta filan artik emeklemek ve yurumek istiyor. Durmuyor kucakta arabasinda. Ha bir tek kangurudayken sakin.
Kuzey kore liderine kadar ciddiyetle okudum Allah seni orda bittim 😂😂şimdi bizim kız ağır kanlı hemde baya o yüzden ondan örnek vermeyi eliyorum ama şöyle söyleyeyim kuzenimin şuan lisede olan oğlunun bebekliğine şahitim ciddi ciddi duvara tırmanıyordu çocuk elde avuçta bir soluk durmuyordu şuan gayet sakin normal bir birey, arkadaşımın da 1 yaş oğlu var sabit asla durmuyor aşırı hareketli algıları açık ama kimse ona böyle bir benzetmede bulunmadı, bir başka arkadaşımın benden bir ay küçük kızı var o da aşırı hareketli ve senin gibi şüphe etti ama doktor ona da enerjisi yüksek dedi gidip öyle farklı bişey demedi, bence gönlün rahat olsun ha yine takipte ol tabi ara ara yine doktora sorarsın ama hiperaktif oldukları bence biraz daha ilerleyen süreçte belli olur gibi geliyor bana.

Herkesin derdi ayrı cidden bende tam tersi acaba tutunca yere sağlam ne zaman basacak diye bekliyorum sürekli beynimde ayakları güçsüz mü ki diye bir korku arada hortluyor 🤭

X