2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Biz de aynıyız uykusundan uyanır gibi olunca hemen bi tarafına dönüp eliyle insan arıyor elini alıp yüzüme falan koyarsam epey uzun uyuyor. Bence bu da bi geçiş dönemi, normalde bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz.. ben arada yanına uzanıp uyutuyorum bu durumu da ona yoruyorum
Kucağımda uyuyo genel de.bazen de memede uyuyo. Memede uyuma işini çözmeye çalışıyorum. Memede uyudukça her uyandığında istiyo sanırım

Aynen sizin dediğiniz gibi bende sleepy külot bez kullandım ama cırtlı bez kadar iyi performanslı değil kokuyu da dışarıya veriyor az bi çiş olsa da

Biz de aynıyız uykusundan uyanır gibi olunca hemen bi tarafına dönüp eliyle insan arıyor elini alıp yüzüme falan koyarsam epey uzun uyuyor. Bence bu da bi geçiş dönemi, normalde bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz.. ben arada yanına uzanıp uyutuyorum bu durumu da ona yoruyorum

Mama iyi alerji yapmamış, sevindim çünkü bu neocate mamanın kokusu bi kötü zaten ilk zamanlar zorla içirmiştikte şükür şimdi günde 2-3 kez içiyor.. siz sadece mama mı veriyorsunuz, ne kadar veriyorsunuz hangi sıklıkla besliyorsunuz..
Sadece gece veriyorum ek olarak tadını beğenmez sandım keçi sütü olduğu için ben Bile beğendim tadını valla..

Eklentiler

• IMG_20230709_115200.jpg
    IMG_20230709_115200.jpg
    125,1 KB · Görüntüleme: 37
Canim asla kendine yuklenme. Ne demek beceremedim. Evladin icin emin ol en iyisi sensin. Zaman ver ona biraz. Dis durumlari nasil? O da etkileyebilir. Havalar da sicak. O da etkiler. Ayrica ek gida icin zorlama bence, zaten tadim asamasinda diil misiniz? Sevdiklerinden istedigi kadar yesin, ne kadarsa o kadar. Mama icin de belki stratesi degistirebilirsin. Ya arayi ac her zamankinden biraz daha fazla ya da daha dusuk cc ile daha sik vermeyi dene. Suyu da azalt ki sismesin karni aciksin. Kendine de bebegine de zaman ver. Rahatla, bebis ac olsa durmaz asla oyle dusun. Kendine yuklenem, sen ne kadar rahat olursan o da o kadar rahat olucak emin ol.
İnan çok kötü psikoliyle yazdım kızım kac gündür cok huysuz ne uyuyor doğru dürüst ne de birsey yiyor gündüz neysede gece çok uyanır oldu mama yedirmeye çalışıyorum içmiyor saat başı uyanıyor ne yapacağımı şaşırdım bende . Iki dişi de çıktı bizim. Havalar çok sıcak diye aralarda veriyorum suyu zaten en sevdiği şey şuan su açken vermiyorum bende sisrmesin diye. Ben tadımı erken başlattım mama içmiyor diye hoş onu da doğru düzgün yemiyor galiba bende bu haline alışacam

Benimki de ayni eskiden geceleri guzel icerdi simdi onu da istemiyor, uykusunda kavga ediyor benimle. Kucaga yatirinca ciglik atiyorsa baska pozisyonda vermeyi deneyin bir de. Benimki de cigligi basiyordu her seferinde simdi emzirme yastigina yatirip ayagima koyuyorum oyle iciyor. Artik kucakta durmak istemiyormus yemek yerken 🤷🏻‍♀️ valla istahsiz bebek cok zor benimkinde daha dis falan da yok ama aylardir boyle. Cok yipratici gercekten allah hepimize sabir versin
Ay amin amin cidden çok zor. Denedim canım bende suyu yastiktayken içiyor ama mamayi asla o şekilde içmez denedim bi çok pozisyon ama yok anca o sekil icirebiliyorum oyuzden zaten kötü oldum ya ne yaptıysam olmadı diye üzerine bide uyuyamasi mahvetti beni

İnan çok kötü psikoliyle yazdım kızım kac gündür cok huysuz ne uyuyor doğru dürüst ne de birsey yiyor gündüz neysede gece çok uyanır oldu mama yedirmeye çalışıyorum içmiyor saat başı uyanıyor ne yapacağımı şaşırdım bende . Iki dişi de çıktı bizim. Havalar çok sıcak diye aralarda veriyorum suyu zaten en sevdiği şey şuan su açken vermiyorum bende sisrmesin diye. Ben tadımı erken başlattım mama içmiyor diye hoş onu da doğru düzgün yemiyor galiba bende bu haline alışacam
Canim tek mama mi aliyor, gece o uyanmadan versen biberonu almAz mı? Benim bebişte emerken cok zorluyor beni 4 ayin başında başladı hala öyle hele bu ara ama cok zor, 1 yaşa kadar ek gıdadan amaç doymak değil inşallah bir süre sonra düzelir. Yemeyen çocuk cook zor üzülme sen

Kızlar bugun bebeğimi 6 ay aşısına götürdüm Dr persentile göre zayıf dedi büyük kızım içinde aynı şeyi söyledi çok üzüldüm 😔😔

Dün anakucağından düştü, yere yakın olduğu için sıkıntı olmadı şükür. Bugün de yüzüstü dururken döndüğünü gördüm, artık iki tarafa dönüyor . Eliyle kendini çekerek az da olsa ilerliyor. Hem çok güzel hem de tehlikeli günler başlıyor😅

Bebiş 7 250 boyu 67 baş 41 2 yaş kızım kilo 12 boyu 87
Bilmiyorum öyle dedi doktora da götürün dedi
Bu kiloya zayıf dediyse ,benim kızı görse ne diyecek acaba 😆 sizden 10 gün buyuguz , bezsiz ,kiyafetsiz tam 6 kilo . Boyu geçen ay 64 tu , şuan bilmiyorum ama en fazla 1-2 cm uzamıştir. Bizim dr umuz sorun görmüyor , bu ayda minimum 5400 maksimum 9 kilo ,ortalama 7500 olmasi normal değerler içerisinde diyor .sizin ki tam ortalamada

Bu kiloya zayıf dediyse ,benim kızı görse ne diyecek acaba 😆 sizden 10 gün buyuguz , bezsiz ,kiyafetsiz tam 6 kilo . Boyu geçen ay 64 tu , şuan bilmiyorum ama en fazla 1-2 cm uzamıştir. Bizim dr umuz sorun görmüyor , bu ayda minimum 5400 maksimum 9 kilo ,ortalama 7500 olmasi normal değerler içerisinde diyor .sizin ki tam ortalamada
Bilemedim bende İnternetten baktım normal görünüyor

Benim bebe de bu aralar tam da öyle çaresizlik herşeyi denedim ama yok gece yanında yatırıyorum artık dişi çıkmadı henüz diş sancısı sanırım🥴

Bebiş 7 250 boyu 67 baş 41 2 yaş kızım kilo 12 boyu 87
Bilmiyorum öyle dedi doktora da götürün dedi
Aile hekimleri tam bilemiyor bence ya beş gündür kaka yapmıyor dediğinde adam hemen fitil verecekti ben istemedim çocuk doktoru olabilir hiç sorun değil dedi mesela artık pek güvenmiyorum ben sağlık ocağı doktoruna 🫢

Aile hekimleri tam bilemiyor bence ya beş gündür kaka yapmıyor dediğinde adam hemen fitil verecekti ben istemedim çocuk doktoru olabilir hiç sorun değil dedi mesela artık pek güvenmiyorum ben sağlık ocağı doktoruna 🫢
ek gidaya gecmeden önce bizim de oyleydi hatta 14 15 gunu buldugu oldu ama kabiz da değildi yaptigi zaman rahat ve akiskan yapiyodu direk fitil vermesi sacma olmus bizim ki gözlemle aksi durum olursa bakariz demisti ek gidada guzeliyo en azindan 2 gune dustu 😂

Tahlili yaptılar enfeksiyon dedi doktor şimdi alerjik neleri var diye alerji testi yaptırcam dün tavuk suyuna çorba yapıp verdim onda da kötü oldu doktor hayvansal gıda süt ürünleri yasak defi ama anlamadığım daha önceden olsaydı mamada da olmaz mıydı
Canım benim bebeğim de yogurda alerjik tepki verdi kakada. Mama da alıyor aynı. Doktor ara verelim 3 hafta sonra tekrar dene dedi.
Kizlar doktor kok sebzelerle baslatmisti tadimlara
Havuc
Oatates
Kabak
Tatli patates verdim.
Simdi ispanak vericem de nasil yaptiniz sizlere, hic ispanak veren oldu mu?
Bir de baska ne verebilirim bu kategoride sizce?
Enginar kereviz brokoli vb devam edeceğim ben de canım. Ispanağı kışa bıraktım corbasını denerim dedim. Meyvelere de baslıcam

5 ay 25 günlük. 5 aylikken basladik biz tadimlara. Eller hep agizda cok kasiniyo ama henuz gelen giden yok. Uykuları da gece çok güzel emmek için belki 1 kere uyaniyo emip uyuyo bazen o da yok sabah 8 9a kadar ama gündüzleri çok sıkıntılı yarım saat 15 dk uyuyup uyaniyor uykuyu alamadigi icin de hep aglamakli nasil duzelticem hic bilmiyorum
Aynıymış huyları düzen kurarsan bnada yaz

X