2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Sütüm şükür geldi. Ama Çarşamba akşamı duş aldim , banyoda duşun cami kurularken cam patladi, kollarim ve bacaklarimda hafif çizikler oldu ama elimin üstü derin kesik oldu, dikişle kapatıldı bebeği alirken, emzirirken zorlanıyorum. Hareket ettirme beş gün dedi zorlanıyorum
Geçmiş olsun. Yüzüne gelmemesi teselli olur. Buna şükür. Süt gelmesine sevindim. Emzirme yastığı kullanırsan düşmesin diye sana yardımcı olabilir.

Yoğurt labne bunlar ciğerlerinde hırıltı yaptı burun tıkanıklığı kestik patates kanlı kaka yapmasını sağladı bıraktık şimdi köyden geldik doktor antibiyotik verdi 6. Ay aşıları erteledi ama günde 10-12 yi geçiyor kaka yapma biz sadece mama ve ek gıda ile besleniyoruz mamayı son 1 haftadır içmiyor bile zorla 100 cc 3 kere anca içiyor
Ne çok sık dr görüyoruz. Benim kız da yine enfeksiyonlu. Bayramda çok öptüler. Hatta cocugu yaladılar diyebilirim. 6. Ay aşısını oldu 2 gün sonra ateş. Aşıdan sandım ama enfeksiyon yüksek çıktı yine antibiyotik başladık 2 gündür kullanıyoruz. Her ay antibiyotik kullandık ne yazıkki. Elma püresi verebilirsin ishale iyi gelir. Muz da etkili olur. Burun için ben günlük serum kullanıyorum. Şırınga ile 5ml çekiyorum, yan yatırıp hızla sıkıyorum 2 burna da. Sonra öne doğru herif eğimli kaldırıp burnunu aparat ile çekiyorum. Bir kaç gün günde 2 defa yapınca hırıltısına da iyi geldi. Rahatladı. İnşallah size de iyi gelir.

Kizlar iştahsızbebek ne kadar zormuş 2 ayda tükendim resmen bugün hem ağlıyordu hem de yemiyordu bide uyutamayinca bende oturup ağladım onla bi güzel 🤷‍♀️🤦🏻‍♀ağzını kilitliyor resmen sadce su icmek için açıyor mamayı zorlqna yediriyorum ek gıda Allaha emanet gidiyoruz 1 haftafir .ben galiba anne olmayı beceremedim 🙁 ne yapabilirim ki bu çocuğun yemesi için

Kizlar iştahsızbebek ne kadar zormuş 2 ayda tükendim resmen bugün hem ağlıyordu hem de yemiyordu bide uyutamayinca bende oturup ağladım onla bi güzel 🤷‍♀️🤦🏻‍♀ağzını kilitliyor resmen sadce su icmek için açıyor mamayı zorlqna yediriyorum ek gıda Allaha emanet gidiyoruz 1 haftafir .ben galiba anne olmayı beceremedim 🙁 ne yapabilirim ki bu çocuğun yemesi için
Canim hiç öyle düşünme , genelde böyle çocuklar, benim mesela 6 ayi beklemem bundan dolayi büyük oğlum asla yemezdi ağlardm bende, ama şimdi bir hafta önce başladıysa normal yani zamanla kabul eder. Ben oğlumu kuş gibi elimle ağzına veriyordum ancak öyle yiyirodu.ama geçer zamanla ya da biz alışıyoruz. Cok iştahla yiyen cocuk cok az uzilme

Benim kız da istemiyor, yanaklarından tutup ağzını sıkarak yediriyorum bazen. Bunu yaparken de müzik ve bir sürü saçma hareket ile güldürüyorum. Zorla oluyor ama mecburum. Geçen ay kilo verdi. Yoğurt içine şeftali püresi koyuyorum . Yumurta sarısını elma suyu ile karıştırıyorum. Emmek istemeyince çekip sütü de kaşıkla ağzını sıkarak veriyorum..

Sütüm şükür geldi. Ama Çarşamba akşamı duş aldim , banyoda duşun cami kurularken cam patladi, kollarim ve bacaklarimda hafif çizikler oldu ama elimin üstü derin kesik oldu, dikişle kapatıldı bebeği alirken, emzirirken zorlanıyorum. Hareket ettirme beş gün dedi zorlanıyorum
Sütünün gelmesine çok sevindim diğer durum için de çok geçmiş olsun gerçekten

Yoğurt labne bunlar ciğerlerinde hırıltı yaptı burun tıkanıklığı kestik patates kanlı kaka yapmasını sağladı bıraktık şimdi köyden geldik doktor antibiyotik verdi 6. Ay aşıları erteledi ama günde 10-12 yi geçiyor kaka yapma biz sadece mama ve ek gıda ile besleniyoruz mamayı son 1 haftadır içmiyor bile zorla 100 cc 3 kere anca içiyor
Yoğurt ve labneye tepki verdiyse mamada da süt ile ilgili bişeyler vardır o rahatsız ettiği için almak istemiyor olabilir, siz bi ilk gaita tahlili isteyin baktınız enfeksiyon yok akla alerji yüzünden ishal gelir ben 2 ay ne çektim daha yeni 2 beze düştü şok oluyorum geçmesine, antibiyotiği direk ne için verdi enfeksiyon mu varmış

Anneliği beceremedim nasıl bir laf 😡o kuzu için ne emekler verdin hala da veriyorsun valla minik için en iyi anne sensin konuşuyor olsa aklı erer olsa senden başkasını ister mi hayır, sadece şu süreçte zorlanan yeri gelince yorulan bir annesin beceriksiz ile bunlar çok farklı şeyler kendine sakın bir daha deme bunu

Canim hiç öyle düşünme , genelde böyle çocuklar, benim mesela 6 ayi beklemem bundan dolayi büyük oğlum asla yemezdi ağlardm bende, ama şimdi bir hafta önce başladıysa normal yani zamanla kabul eder. Ben oğlumu kuş gibi elimle ağzına veriyordum ancak öyle yiyirodu.ama geçer zamanla ya da biz alışıyoruz. Cok iştahla yiyen cocuk cok az uzilme
Ya benim kız bir iyi ise 10 gün kötü yeme konusunda 1 hafta önce yiyordu ek gıdayı az da olsa simdi ağzını bile açmıyor kilitliyor resmen mamayı bile zar zor yediriyotum oda 100 ml anca dediğin gibi zamanla Ya düzelir Ya da ben alisicam bu hallerine

Benim kız da istemiyor, yanaklarından tutup ağzını sıkarak yediriyorum bazen. Bunu yaparken de müzik ve bir sürü saçma hareket ile güldürüyorum. Zorla oluyor ama mecburum. Geçen ay kilo verdi. Yoğurt içine şeftali püresi koyuyorum . Yumurta sarısını elma suyu ile karıştırıyorum. Emmek istemeyince çekip sütü de kaşıkla ağzını sıkarak veriyorum..
Bende çok şeyler deniyorum dışarı çıkarıp yedirmeye bile çalışıyorum arada çok güzel yiyordu ama şu 1 haftadır bitirdi beni resmen ağzını kilitliyor açmıyor ağzını tutmada canı acır diye hiç yapmadım bugün böyle deneyeyim alıştırana kadar belki düzelir zamanla

Anneliği beceremedim nasıl bir laf 😡o kuzu için ne emekler verdin hala da veriyorsun valla minik için en iyi anne sensin konuşuyor olsa aklı erer olsa senden başkasını ister mi hayır, sadece şu süreçte zorlanan yeri gelince yorulan bir annesin beceriksiz ile bunlar çok farklı şeyler kendine sakın bir daha deme bunu
Ha-ri Ha-ri inan psikolojikmen çok kötü durumdayım gece bile zar zor mama vermeye çalışıyorum neyi yanlış yapıyorum diye çok soruyorum kendime. Kaç doktora götürdüm ama hepsi aynı şeyi söylüyor normal diyor zamanla düzelecek ama 2 ay oldu hala aynı disleride çıktı .

Ne çok sık dr görüyoruz. Benim kız da yine enfeksiyonlu. Bayramda çok öptüler. Hatta cocugu yaladılar diyebilirim. 6. Ay aşısını oldu 2 gün sonra ateş. Aşıdan sandım ama enfeksiyon yüksek çıktı yine antibiyotik başladık 2 gündür kullanıyoruz. Her ay antibiyotik kullandık ne yazıkki. Elma püresi verebilirsin ishale iyi gelir. Muz da etkili olur. Burun için ben günlük serum kullanıyorum. Şırınga ile 5ml çekiyorum, yan yatırıp hızla sıkıyorum 2 burna da. Sonra öne doğru herif eğimli kaldırıp burnunu aparat ile çekiyorum. Bir kaç gün günde 2 defa yapınca hırıltısına da iyi geldi. Rahatladı. İnşallah size de iyi gelir.
Ya ben sürekli doktora götürmekten her ay antibiyotike başlamaktan yoruldum şimdi enfeksiyon bölümüne yönlendirdi doktor niye bağırsaklarda intihap oluşuyor niye enfeksiyonu bitmiyor bakacaklar biz bayramda çok fena hastalandık halbuki doktor öpmeyi yasaklamıştı ona rağmen dinlemediler alerjileri var dedik inanmadılar sonumuz hastanelik olduk yani Allah herkese başta sağlık ve sabır versin

Yoğurt ve labneye tepki verdiyse mamada da süt ile ilgili bişeyler vardır o rahatsız ettiği için almak istemiyor olabilir, siz bi ilk gaita tahlili isteyin baktınız enfeksiyon yok akla alerji yüzünden ishal gelir ben 2 ay ne çektim daha yeni 2 beze düştü şok oluyorum geçmesine, antibiyotiği direk ne için verdi enfeksiyon mu varmış
Tahlili yaptılar enfeksiyon dedi doktor şimdi alerjik neleri var diye alerji testi yaptırcam dün tavuk suyuna çorba yapıp verdim onda da kötü oldu doktor hayvansal gıda süt ürünleri yasak defi ama anlamadığım daha önceden olsaydı mamada da olmaz mıydı

Kizlar doktor kok sebzelerle baslatmisti tadimlara
Havuc
Oatates
Kabak
Tatli patates verdim.
Simdi ispanak vericem de nasil yaptiniz sizlere, hic ispanak veren oldu mu?
Bir de baska ne verebilirim bu kategoride sizce?

Ya benim kız bir iyi ise 10 gün kötü yeme konusunda 1 hafta önce yiyordu ek gıdayı az da olsa simdi ağzını bile açmıyor kilitliyor resmen mamayı bile zar zor yediriyotum oda 100 ml anca dediğin gibi zamanla Ya düzelir Ya da ben alisicam bu hallerine
Merhaba benim bebegimin de 4 aydan sonra istahi kapandi ictigi sutu cok azaltti. Anne sutu mama karisik veriyorum ben biberonda ama fark etmiyor ikisini de icmiyor. 4. ayda buyume hizi dusunce bazi bebeklerde istahsizlik olabiliyomus. Doktor artik 6 aylik olmus sutu artirmaz bu saatten sonra dedi 🙁
Gunde kac kere 100 cc veriyosunuz? Yani 24 saatte kac cc iciyor asagi yukari? Bizde de ek gida sorunlu bir gun yerse diger gun yemiyor. Ben bebek yulafini sutle karistiriyorum icmek istemediginde onu yine biraz daha yiyor. Trde bebek yulafi var mi bilmiyorum ama irmikle falan muhallebi yaparsaniz sever belki.

Merhaba benim bebegimin de 4 aydan sonra istahi kapandi ictigi sutu cok azaltti. Anne sutu mama karisik veriyorum ben biberonda ama fark etmiyor ikisini de icmiyor. 4. ayda buyume hizi dusunce bazi bebeklerde istahsizlik olabiliyomus. Doktor artik 6 aylik olmus sutu artirmaz bu saatten sonra dedi 🙁
Gunde kac kere 100 cc veriyosunuz? Yani 24 saatte kac cc iciyor asagi yukari? Bizde de ek gida sorunlu bir gun yerse diger gun yemiyor. Ben bebek yulafini sutle karistiriyorum icmek istemediginde onu yine biraz daha yiyor. Trde bebek yulafi var mi bilmiyorum ama irmikle falan muhallebi yaparsaniz sever belki.
Benim de öyle 4. Ayından sonra iştahı kapandı diktor diş döneminden dolayı dedi zagen 2 tane dişi çıktı diş cikarirken şimdiki gibi cok huysuz degildi kac gündür cok huysuz uyutamiyorum bazen yani hic hesaplamadim ama 4.5 saatte anca oda ben zorlana veriyorum yoksa hiç içmez kucağıma yatirinca çığlığı basıyor gece gündüz farketmiyor. Bende bilmiyorum hiç araştırmadan bebek yulafini bebek irmigi var ama onu alıp vericem bende belki onu sever

Canim asla kendine yuklenme. Ne demek beceremedim. Evladin icin emin ol en iyisi sensin. Zaman ver ona biraz. Dis durumlari nasil? O da etkileyebilir. Havalar da sicak. O da etkiler. Ayrica ek gida icin zorlama bence, zaten tadim asamasinda diil misiniz? Sevdiklerinden istedigi kadar yesin, ne kadarsa o kadar. Mama icin de belki stratesi degistirebilirsin. Ya arayi ac her zamankinden biraz daha fazla ya da daha dusuk cc ile daha sik vermeyi dene. Suyu da azalt ki sismesin karni aciksin. Kendine de bebegine de zaman ver. Rahatla, bebis ac olsa durmaz asla oyle dusun. Kendine yuklenem, sen ne kadar rahat olursan o da o kadar rahat olucak emin ol.

Benim de öyle 4. Ayından sonra iştahı kapandı diktor diş döneminden dolayı dedi zagen 2 tane dişi çıktı diş cikarirken şimdiki gibi cok huysuz degildi kac gündür cok huysuz uyutamiyorum bazen yani hic hesaplamadim ama 4.5 saatte anca oda ben zorlana veriyorum yoksa hiç içmez kucağıma yatirinca çığlığı basıyor gece gündüz farketmiyor. Bende bilmiyorum hiç araştırmadan bebek yulafini bebek irmigi var ama onu alıp vericem bende belki onu sever
Benimki de ayni eskiden geceleri guzel icerdi simdi onu da istemiyor, uykusunda kavga ediyor benimle. Kucaga yatirinca ciglik atiyorsa baska pozisyonda vermeyi deneyin bir de. Benimki de cigligi basiyordu her seferinde simdi emzirme yastigina yatirip ayagima koyuyorum oyle iciyor. Artik kucakta durmak istemiyormus yemek yerken 🤷🏻‍♀️ valla istahsiz bebek cok zor benimkinde daha dis falan da yok ama aylardir boyle. Cok yipratici gercekten allah hepimize sabir versin

Kızlar sizin bez sayılırı ne durumda şükür bizim alerji yüzünden olan sorun bitti 1 kez kaka yapıyor 2 dolu da çişli bez var tamam şuan gece uykusuna geçti, emmesi süt ile ilgili bir sorun yok diyete rağmen kilo da aldı ter yüzünden değil mi bu azalma, burası şuan o kadar sıcak ki babam köy evine dayanamadı klima aldı torun kıymetli geldi😅o da haftasonu gelecek tabi öyle olunca çocuk ince tek zıbın ile bile su gibi
Bizim de bez sayısı azaldı epey ve eskisine göre daha satı ve kokulu oluyor gibi.. kafa emerken falan zaten suya girip çıkmış gibi terliyor.. yazın yok terledi yok esti derken az biraz nezle oldu geçen hafta.. geniz akıntısı vardı hırıltılıydı epey doktora gittik ciğerlerinde bişey yok dedi fizyolojik serum uygulayın dedi.. hazır doktora gitmişken çiş rengini de söyledim emin olmak için tahlil aldı şükür biley çıkmadı. Muhtemelen çok terledikleri için çişler değişti. Valla kış bebeği daha kolaymış yazın ısı olayını ayarlamak çok zor

Baby turco 3 numarada hep külot bez kullandım yanlislikla ondan siparis etmisim degistirmemistim ugrasmamak için. geceleri bez degistirmiyodum ben uykusu acilmasin diye ama sabaha cisi sizmis oluyodu hep kulot bezde. normal cirtli da baby turco kullaniyorum dogdugundan beri onda boyle bi problem yasamadik ama kulot bezin tek dezavantajı bu olsa gerek

Aynen sizin dediğiniz gibi bende sleepy külot bez kullandım ama cırtlı bez kadar iyi performanslı değil kokuyu da dışarıya veriyor az bi çiş olsa da

Merhabalar. Biz de aynı durumdayız. Yaklaşık 2 haftadır geceleri 2 saatte bir uyanıyo ve emmek istiyo. Eşim emzik verip kucağında uyutmaya çalıştı defalarca ama illaki meme olcak. Emdiğide yok hani 2-3 dk emip bırakıyo. Doktora söyledim sizi hissetmek için uyanıyo demek ki yanınızda yatırın bi süre dedi. Bayramda ailemin yanına geldim, burda birlikte yatıyoruz. Uyanma süresi 3 saate çıktı ama gündüz uykusunda yanında biri varsa uykuya devam ediyo yoksa uyanıyo ve geri uyumuyo. Ne yapıcağımı şaşırdım. Güvenli bağlanmayı sağlamak için elimden gelen her şeyi yaptım. Günlerdir araştırıyorum yanlış bi şey mi yaptım diye. Lütfen fikri olan yazsın.

Biz de aynıyız uykusundan uyanır gibi olunca hemen bi tarafına dönüp eliyle insan arıyor elini alıp yüzüme falan koyarsam epey uzun uyuyor. Bence bu da bi geçiş dönemi, normalde bebeğinizi nasıl uyutuyorsunuz.. ben arada yanına uzanıp uyutuyorum bu durumu da ona yoruyorum

Mama olarak keçi sütlü bir mama bulduk iyi geldi valla ondan önce sma ve aptamil kullandım kızarırdı.. Bez olarak sleepy canım molfixtende memnunum

Mama iyi alerji yapmamış, sevindim çünkü bu neocate mamanın kokusu bi kötü zaten ilk zamanlar zorla içirmiştikte şükür şimdi günde 2-3 kez içiyor.. siz sadece mama mı veriyorsunuz, ne kadar veriyorsunuz hangi sıklıkla besliyorsunuz..

X