2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Diş mi cikiyor ne

Eklentiler

• IMG_20230608_110729.jpg
    IMG_20230608_110729.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 52
5. Ay kontrolü bizim de haftaya tekrar bi soracağım, yarın da araştırmada alerji doktoru görecek değişik bişey öğrenirsem söylerim mutlaka, yani inşallah dişe dokunur bişey söylerler artık
Ben tıp fakultesine gittim alerji için, harcadigim yol parasina ve vakte üzüldüm. Balık ve tavuk yedikten sonra bebegin kakasında kan geliyor diyorum, "bu yaştaki bebeğe neden tavuk yedirdin." diye kızdı doktor. "Bebek yemiyor ben yiyorum" dedim. Korkunç bir muayeneydi bitse de gitse dedim, hiçbir söylediğimi anladığını ya da önemsediği bu sanmıyorum. Alerji de özel takip gerekiyor, rastgele bir doktora gidince test yapıp geçiyorlar malesef.

5. Ay kontrolü bizim de haftaya tekrar bi soracağım, yarın da araştırmada alerji doktoru görecek değişik bişey öğrenirsem söylerim mutlaka, yani inşallah dişe dokunur bişey söylerler artık
Bu arada Demir damlasında sorun yok demişti doktor, bugün vermedim bebeğime. Kusması azaldı gibi. denk mi geldi bilmiyorum.

Diş çıkarma döneminde ishal artıyor mu, bilmiyordum
Nette şöyle yazıyor

Bebekten bebeğe değişebilse de en yaygın görülen diş çıkarma belirtileri şunlardır:
Huysuzluk.
Uyku problemleri.
İştahsızlık.
Kabızlık veya ishal.
Tükürük akıntısında artış
Kulaklarda ağrı veya kaşıntı
Ağız etrafında döküntüler.
Kilo alımının yavaşlaması veya kilo kaybı

Artık yeter 😅 kızıma herkes erkek mi diyor saçları yok 😂😂 kız anneleri saçsız bebek tokası diye bişey varmıs alıp memnun kaldığınız bir sayfa ya da yer var mı

Ek gıdaya geçen var mı tadımlarda tek öğün mü veriyorsunuz nasıl yapiyorsunuz ya 🤦🏻‍♀️
Tadım süreci olarak 4 ay 6 gün iken başladım. 5 aylık olana kadar : öğleden önce elma suyu öğleden sonra yoğurt verdim. İlk gün 1 çay kaşığı sonraki gün 2 çay kaşığı diye artırdım. Şimdi 20 30 ml elma suyu içiyor, 1 fincana yakın yoğurt yiyor, tadım sonrası üstüne su veriyorum, Ardından emerse veriyorum yoksa zorlamıyorum. 5 aylık olunca da, yani 5 gündür kabak patates kaynattım 1 çay kaşığı ile başladık. Öğün vermiyorum 6 aylık olana kadar bekliyorum. Uzmanlar elma suyu gibi tatlı şeyleri sonradan verilmesini söylüyor, öncelik patates kabak havuç suları ve yoğurt tadımıydı sanırım.

X