2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar benimki artık yabancılamaya başlamıs dün anladık. Ablamlar geldiler şehir dışından. Yüzlerine bakıp bakıp dudaklarını büzüp ağladı 🥲
Ay ne güzel benimki herkese gülücük saçıp kucaklarına gidiyor tabi en büyük etki yemek sürekli bizlerdi baskalrinida ağzina almak istiyor ağzı acik atlıyor

Ay ne güzel benimki herkese gülücük saçıp kucaklarına gidiyor tabi en büyük etki yemek sürekli bizlerdi baskalrinida ağzina almak istiyor ağzı acik atlıyor
Biz yemek yerken çıldırıyor. Geçen ekmek kenarı verdik eline. Islatınca aldık hemen. O nasıl bir sinirli ağlama 😂 24den sonra ek gıdaya başlıyoruz. Mama ds aldığı için 5 ay baslayalım dedi doktor. Ek gıdada da böyle iştahlı olur inşallah da biraz kilo alır 😂

Biz yemek yerken çıldırıyor. Geçen ekmek kenarı verdik eline. Islatınca aldık hemen. O nasıl bir sinirli ağlama 😂 24den sonra ek gıdaya başlıyoruz. Mama ds aldığı için 5 ay baslayalım dedi doktor. Ek gıdada da böyle iştahlı olur inşallah da biraz kilo alır 😂
Bizim ki hiç ağzını açmıyor yemeğe cok ilginç sürekli etrafta herşeyi ağzına almaya deliren cocuk , abisinin defteri görünce ulasmak icin salya akıtıyor 😁 ama yiyecek tut asla açmıyor ağzını. Senin baslaman normal.ek gıdaya ay ben oğlumdan cok cektim ağlardım hep yemezdi bekliyorum bakalım.kac kilo bebeğin kilo cok farkli ya benim bebiş iyi persentilde yükseklerde ama görüntüde kilolu değil. Geçen büyük oğlumun arkadasinin kardeşini gördük maşallah hamur gibi benimki 7.8- 8 kiloysa o heralde 10 kilo ustuydu yanı kilo cok farklı benmkini öyle görünmuyor zayıf duruyor

Eklentiler

• IMG_20230610_080708.jpg
    IMG_20230610_080708.jpg
    125,4 KB · Görüntüleme: 66
Bizim ki hiç ağzını açmıyor yemeğe cok ilginç sürekli etrafta herşeyi ağzına almaya deliren cocuk , abisinin defteri görünce ulasmak icin salya akıtıyor 😁 ama yiyecek tut asla açmıyor ağzını. Senin baslaman normal.ek gıdaya ay ben oğlumdan cok cektim ağlardım hep yemezdi bekliyorum bakalım.kac kilo bebeğin kilo cok farkli ya benim bebiş iyi persentilde yükseklerde ama görüntüde kilolu değil. Geçen büyük oğlumun arkadasinin kardeşini gördük maşallah hamur gibi benimki 7.8- 8 kiloysa o heralde 10 kilo ustuydu yanı kilo cok farklı benmkini öyle görünmuyor zayıf duruyor
6500 falan şuan sanırım boyu 64 persentilde boy 75 falan ama kilo 40 larda. Oglum hep 90 üzeri giderdi o yuzden de biraz zayıf görünüyor bana. Daha 25 lerden 40 a yeni çıkto persentil ilk aylarda hiç alamadı kilo

Eklentiler

• IMG_2424.png
    IMG_2424.png
    587 KB · Görüntüleme: 64
Bugün doktora gittik, "Günde 3-4 bez için ishal demiyoruz ama yine de test yapalım." dedi. Gaita testi yaptık, rota, kan vs yok. İçim rahatladı enfeksiyondan korkuyordum. Heralde ya söylediğiniz gibi bir durum var ya da benim yediğim şeyler etkiliyor sindirim sistemini
Antibiyotik kullanırken de olur ishal yediğinden de olur. Bnmkinde bu ara bikac ypiyor normalde gunasiri ypardi ama dişten diye dsnuyrm birde hasta antibiyotik kullandık 3 gun bitti

Ay hadi İnşallah benimki de kilolu sayılmaz yarım kilo almış bu ay

Benimki herkese gülücük saçıyor, ilk defa gördüğünün kucağında da duruyor, başlarda ayırt edip ağlardı. Şimdi cicik diyip öpücük sesi çıkarana gidiyor. Yüzlerini yanaklarını ısırmak istiyor kızım. Onlar da izin veriyor sonra öpüyor. Keşke gitmese🤣

Evet bebeğim hiç durmuyor hep ağlıyor vücudunu kaşıyıp duruyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım hiç kimse de yok bırakıp azıcık uyusam 😔 of ne biçim anneyim
Kaşıntı alerjiden dolayı değil mi, diyet yapıyordunuz galiba:KK43: ben de bir aydır diyetteyim çok zor, alerji bitince yiyeceklerimin listesini yapıyorum bazen 😁 geçecek bu günler. Alerjisi bitince huzursuzluğu da bitecek büyük oranda

Evet bebeğim hiç durmuyor hep ağlıyor vücudunu kaşıyıp duruyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım hiç kimse de yok bırakıp azıcık uyusam 😔 of ne biçim anneyim
Diyet yaptığınızı hatırlıyorum. Hiç kolay değil. Uyku zaten ayrı dert ama yiyerek enerji toplayamadığınız için gücünüz de azalıyor. Anneliğinizi sorgulamayın, tek başınıza bu kadar yoğun bir dönem geçiriyorsanız elinizden geleni yapıyorsunuz demektir. Eşim gelse de 1 saat bebeği taşısa diye bazen kapıda bekliyorum. Size yardımcı olmak için herhangi bir yakınınız ya da sevdiğiniz komşunuz bile olur, çağıramaz mısınız. Dinlenmek sizi toparlar.

X