2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Aynen o boyunlara ulasmam icin baya savas veriyorum ya aslinda yeterki kalici olmasinlar. Ama bu mustelanin pisik kremini dusunebilirim. Pisik kremi olarak sudokrem kullaniyorum popoya sadece, boyunada kullansam zarari olmaz herhalde

Uykuda rahat çeviriyor, yüzüstü etkinlikler de yapıyoruz kafasını rahat kaldırıyor. Dr riskli dediği için korku ile nöbet tutuyorduk. Tmm teşekkür ederim

Aynen o boyunlara ulasmam icin baya savas veriyorum ya aslinda yeterki kalici olmasinlar. Ama bu mustelanin pisik kremini dusunebilirim. Pisik kremi olarak sudokrem kullaniyorum popoya sadece, boyunada kullansam zarari olmaz herhalde
:)) Sudokremden fayda goren cok, boyuna da kullanilabilir diye dusunuyorum canim ama yine de arastir sen bi.

Öyle bişe hiç duyymadım araştırayım dicem ama benim kız emzikte tutmuyor

Benim biddilime nazarm değdi cocuk uyumuyor artık saat başı kalkıyor. Süt yetmiyor desem bi cekip biraliyor. Bezi aşırı dolu oluyor.gecer dedm ama geçmedi böyle cok zor
Bizde de aynı durum var. Cok sık uyanıyor az emiyor. Tüm gün onunla uğraşıyorum. Ben aşılara bağladim bu durumu .inşallah duzelir

Kizlar siz eldiven takiyormusunuz eline benim kızım yüzünü heo çiziyor tırnaklarını kesmeme rağmen eldiven taktım gine ama bu sefer eli hep ağzında oyuzden hep ıslanıyor eldiveni ne yapixam bilmiyorum
Bizim ki eldiven şapka hiç sıkıya gelemiyo.başta badilerinin eldivenini takıyodum ama onu da çıkardık çizikler için tırnaklarını kestikten sonra azcık törpüleyelirsin.ben biraz derin kestim galiba bu sefer çizik azaldı

Sizin bebeklerinizin gündüz uykusu nasıl kızlar? Bizimki uyumuyor gibi bişey.. 20-30 dk o da sürekli pışpışlamayla falan...sürekli kıpır kıpır uykusunda.gazdan olduğunu biliyorum ama böyle saçma uyku olamaz.

Az emip uyuyakaldiginda ve gazi oldugunda bunu yaşıyoruz. Uzun uyku için tam doymasi ve gazinin cikmasi şart. bir de Asilar sonrasi bunu yasadik.

Böyle saçma uyku olamaz kısmına bir tane de bizimkini ekleyelim saat 6 veya 7 de uyanan bebenin ilk altını alırım hep ama kıtlıktan çıkmış gibi ağlayıp hu hu hu ediyorsa önce emer sonra gaz çıkar kucakta turla 10 dk halıda dur biraz ayakta salla sonra tekrar kucakta pış pış bir tur müzik dinle tekrar pış pış kolda uyur tam yatağa koyarım üstünü örtmek için örtüye dönerim ki o ne gözler açık kucağa al tekrar pış pış olmadı hadi ayak yine mi yok uzun ayakta kaldı diye altı pistir ona bak altını açtık bu kez acıktı tekrar emsin hop döngü başabunun içinde nadir 20 dk yatakta durur onda da eller kıpır kıpır değişik sesler eşliğinde

Kizlar ben tirnak kesemiyorum. Tırnak kesme fobisi oluştu bende bir kere normal tip bebek tırnak makasi ile denemistim kanayinca panikledim bıraktım. Makas gibi olandan aldım. Göremiyorum da minicik tırnakları . Eldivenle idare ediyoruz. Nereye kadar.. Aile hekimliğinden yardim istedim onlar kesecek. Rezil bir durum ama cesaret edemiyorum kendim.

Okurken yoruldum

Gün içinde 20 30 dk lık 4 defa uykumuz vardı. Huyu değişiyor, 3 gündür farklı. Sabahları 10 15 dk ancak uyuyor. Öğleden sonra 1 defa kesintisiz 2 saat uyuyor günü gününü tutmuyor.

Ben kesince dipten alamıyorum. Kardeşime yaptırdım. 2 parmakta kanamış. Hızlı iyileşti. Yani onlar da hata yapabilir, kendin dene tekrar. Ben uyurken eldiven takıyorum. Oynarken ya da emerken gözümün önünde

Törpü aletleri var pilli mi şarjlı mi öyle bişey onlrdan alıp denesen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…