2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Antibiyotik ne kullandınuz

Evet canım yıkamak gerekiyor. Çok şükür hmn mudahele edilince ilerlemez. Burnunu acıyor musun

Merhaba benim kızımda 2 aylık kucakta yada memede duruyor sürekli gazdan dolayı ama ben eczaneden tiryak diye birşey aldım emziğin ucunu batırıp onu veriyorum o baya gaz çıkarmasına faydalı oldu kendi kendine alttan üstten çıkartıyor

Kızlar merhaba sürekli okuyorum ama şimdi yazıyorum benim bebeğim 2.5 aylık... ilk zamanlar katılır gibi ağlardı gazdan. Şimdi yine Uyurken kıpır kıpır ama ağlamıyor.ben hemşireyim asm de eşim de doktor.. yaptıklarımı anlatayım ecı elma yağını mutlaka kullanıyorum ayak altına ve göbek deliği altına masaj yapıyorum. Gaz damlalarının içeriklerini hangisinde ne olduğunu hepsini bildiğimiz için çeşit çeşit değiştirmedik metsil sap simplex aynı mesela etken maddesi.eşim söyledi. Genelde yüzüstü yatırıyorum ben. Şimdilerde puset ve kundak alıştırmaları yapıyorum. Gündüz uykuları çok düzensiz 1-1.5 saat aralığını takip etmeye çalışıyorum ama hergün farklı oluyor. Gaz masajı yapıyorum geceleri mızlamazsa emzirmek için kaldırmıyorum sorularınız varsa elimden geldiğince cevaplarım. İkinci çocuğum bu arada. Kızım 6.5 yaşında. Onun bebekliği faciaydı kolikti çünkü...

Mrb peki bebek mamaları hakkında ne düşünüyorsunuz bazı doktorlar hepsinin aynı olduğu söylüyor ben başta aptamil veriyordum ama kızım çok ağlıyordu ve kakasını yapamiyordj yapinca da bile çok katıydi simdi bebelac golf kullanıyoruz yine gazı oluyor ama kakasi katı değil normal şekilde oluyir

Kizlar siz eldiven takiyormusunuz eline benim kızım yüzünü heo çiziyor tırnaklarını kesmeme rağmen eldiven taktım gine ama bu sefer eli hep ağzında oyuzden hep ıslanıyor eldiveni ne yapixam bilmiyorum

Anne sütüne en yakın mama içeriği hipp ve sma...hem daha az gaz problemi olur hem içeriği zengin

Bana jel şampuanlar konak yapıyor bebeğin saçında köpük şampuan al demişlerdi. Ben de siveno köpük şampuan almıştım , onu kullaniyirum . Şükür konak problemi yaşamadık . Köpük şampuan deneyin isterseniz

Merhaba. Yüzüstü yatınca başında bekliyor musunuz. Benim kızım de 2.5 aylık. Eşimle başında nöbet tutuyoruz geceleri. İkimiz aynı anda uyuyamıyoruz. Dr umuz ani ölüm sebeplerinin başında yüz üstü uyutmaktır. Sırt üstüne alıştırın dedi ama alışmıyor, bir de uykusuz kalıyor. O yüzden nöbete devam..

Kafasını sağa sola rahatça çevirebiliyorsa korkmayın. Hem kustuğunu aspire etme riski azalıyor hem de gazını rahat çıkarıyor...gün içinde uyanıkken takip edin kafasını rahat çeviriyorsa aynısını gece de yapmaya devam edecektir..

Kizlar siz eldiven takiyormusunuz eline benim kızım yüzünü heo çiziyor tırnaklarını kesmeme rağmen eldiven taktım gine ama bu sefer eli hep ağzında oyuzden hep ıslanıyor eldiveni ne yapixam bilmiyorum
Hic eldiven kullanmadim desem yeridir. Bence artik siz de birakin. Dokunmalari gerek kesif yaparken. Eli agzinda olur tabi cunku bir eli oldugunu ogrendi artik annesi :) normal yani.
Ufak cizikler de olur gecer, geciyor zaten.

Canim ben de aybi urunleri kullaniyorum bir sorun yasamadik cok sukur. Bunyeden bunyeye degisiyor benim kizin boyun altlari da kizarabiliyor pisik gibi, terden ya da banyo sonrasi iyi kurulamamaktan olabiliyor. O bogumlara ulasmak ya da hava almalari pek mumkun olamayabiliyor :) ben mustelanin pisik kreminden suruyorum oyle gordugumde boyunda kizariklik sukur dayda ediyor

Aslinda bebekler icin kopuk sampuanini duymamistim arastirsam iyi olacak tesekkur ederim. Cuma gunu asi icin gittigimizde bana banyodan bir saat once zeytinyagi surun dendi nasil olacak bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…