2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bebeğimin burnu tıkalı hırıltı geliyor baya bi sesli çok üzgünüm 3 hafta öncede kovid olmuştu ne yapıcam bilmiyorum
Gecmis olsun canım tıkalı burnunu serum fizyolojisi ile aç bazende burun aspiratörü ile çek yoksa ciğerlere iner . Beslenmesinde sıkıntı varsa mutlaka doktora göster

Kızlar bizim oğlan haftada 1 kaka yapmaya başladı kabız değil huzursuzluğu da yok haftada 1 dolu dolu dolduruyo bezi açıp yapmasini bekliyorum hatta anlıyorum yaparken üstü başı batmasin diye huzursuzluğu yok diye boşuna doktora da gitmek istemiyorum, anormal bi durum mu acaba
Kakasinda sorun yoksa yani katiligi siviligi iyiyse sumuksu yapinyolsa doktorlar normal oldugunu soyluyor 6-7 gune kadar canim.

Merhaba arkadaşlar benim bebeğimden ilk topuk kanı hastanede ikinci topuk kanı 5 günlükken sağlık ocağında alındı fkh şüpheli dendi ve 3. Kan alındı sonuç 3.de temiz çıkan varmı lütfen yorum yaparmısımız
Canim benim bebisin topuk kaninin ikisini de hastane de aldilar, ve evet bizde de bi degerde sorun cikti. Uzulduk bi an. Saglik bakanligi saglik ocagina demis, yeniden kan alinsin diye. Bizim doktorlar aslinda sorun olmadigini soyleseler de bakanlik net sonucu kendisi de gormek istiyormus ki bence iyi bisey, birakmiyolar pesini. Ucuncu kani da verdik nihayetinde ve temiz cikti. Saglik ocagindaki hemsire bu tur durumlarla sik karsilastiklarini soyledi, cunku ilk alinan kanlar bebekler henuz cok minikken alindigindan yanlis sonuc verebiliyormus. Siz de icinizi ferah tutun bence hicbir sey cikmiycak allahin izniyle.

Geçmiş olsun. Burnu fizyolojik serum ve aparat ile açtın mı. Ben öksürüp hasta olduğunda yapıyordum. Üzerine de emzirince boğazındaki tıkalı hırıltılı o balgam gibi şey geçiyordu. Emme gücü varsa ve seni emiyor ise korkma, halsiz düşüp de ememez yani beslenemez ise dr a gitmende fayda var. Covit geçirdiğinde antibiyotik mi verdi. Süreç nasıldı
🙏 sağol serum fizyolojik ve otrşvebe ile açıyorum ama hemen geri tıkanıyor beni emmiyor mama ile besleniyor mamasını içiyor
Kovid ilken 4 gece hastanede yattık ateşi düşmğyordu damarsan ilaç yapıyorlardı

Kızlar bizim oğlan haftada 1 kaka yapmaya başladı kabız değil huzursuzluğu da yok haftada 1 dolu dolu dolduruyo bezi açıp yapmasini bekliyorum hatta anlıyorum yaparken üstü başı batmasin diye huzursuzluğu yok diye boşuna doktora da gitmek istemiyorum, anormal bi durum mu acaba
Bunu daha yeni çocuk doktoruna sordum hatta benimki sadece 2 gün yapmadı yapınca da tam yapıyor dokyor sadece anne sütü ile besleniyorsa ve yapınca katı değil sıvı yapıyorsa 10 güne kadar bile sorun yok dedi ama katılaşma varsa o zorlanıyor demekmiş

Anne sütü aliyorsa 10 güne kadar bile normal sayılıyor.

Benim biddilime nazarm değdi cocuk uyumuyor artık saat başı kalkıyor. Süt yetmiyor desem bi cekip biraliyor. Bezi aşırı dolu oluyor.gecer dedm ama geçmedi böyle cok zor

Ventosal ve cortair verdi doktor bende onları verdim kuzenim sağlıkçı aslında bunların özel para ile alınan bir üst olanı varmış ama ben henüz yeni yeni bu ilaçları öğrenince bilmiyorum tabi
Kortizon kullanmadım küçüğe ama ablaya hergun veriyorum alerjik astımı dan sebep.
Geçen hfta küçüğe verdim vebtosal.gunde
4 u geçirme canım taşikardi ye sebep oluyormuş. Dediği kadar çekip ver fazla verme aman diyim. Şifa olsun inşallah 🤲

Kortizon kullanmadım küçüğe ama ablaya hergun veriyorum alerjik astımı dan sebep.
Geçen hfta küçüğe verdim vebtosal.gunde
4 u geçirme canım taşikardi ye sebep oluyormuş. Dediği kadar çekip ver fazla verme aman diyim. Şifa olsun inşallah 🤲
Yok yok ventosal günde 4 kez yarım buhar diğeri de günde iki yarım fazlasını yapmaya vakit yok ki, birde ne gerek var zaten insan korkuyor daha hiç ne nedir hangisi ne kadar önemli nasıl zarar verir bilgim sıfır resmen

Yok yok ventosal günde 4 kez yarım buhar diğeri de günde iki yarım fazlasını yapmaya vakit yok ki, birde ne gerek var zaten insan korkuyor daha hiç ne nedir hangisi ne kadar önemli nasıl zarar verir bilgim sıfır resmen
Zamanla öğrenirsin ama dilerim ihtiyacın olmaz. Fark etmiştir rahatlamıştir çocuk. Ventosal ciğerleri genişletmek için rahatlatıyor öksürükte etkili.

Zamanla öğrenirsin ama dilerim ihtiyacın olmaz. Fark etmiştir rahatlamıştir çocuk. Ventosal ciğerleri genişletmek için rahatlatıyor öksürükte etkili.
Bir günde etki etti artık öksürük yok dün hatta doktor da dedi nefesini dinleyip düzelme olmuş diye salı tekrar görecek birde haftasında tekrar bakacağım dedi böyle sık tedbirli olması da hoşuma gitti yalan yok hiç riske atmadı resmen, tek güncel öğrendiğim bu buharları verince çocuğun yüzünü yıkamak gerekiyormuş cildi için, buhar ver yüzünü temizle burnunu takip et diye diye günümüz geçiyor resmen ama buna da şükür ilerlemedi

Doktora gittik grip olmuş dedi
2 saatte bir serum fizyolojisi nebulazatöre koyup ver dedi
Sabah akşam cortair ve serum fizyolojik yarım olarak ver dedi ve antibiyotik verdi
Kızlar dua edin çabuk toparlasın
Daha yeni covid atlattık
Hadi inşallah bir an önce toparlar buhar cidden fayda ediyor ilaçları aksatma yeter bak benimki ciddi öksürüyordu burun zaten tıkalıydı bir günde geriledi şükür hastalık, şuan herkes grip mi nezle mi belirsiz bir hastalık geçiriyor çevrem de aynı

Hadi inşallah bir an önce toparlar buhar cidden fayda ediyor ilaçları aksatma yeter bak benimki ciddi öksürüyordu burun zaten tıkalıydı bir günde geriledi şükür hastalık, şuan herkes grip mi nezle mi belirsiz bir hastalık geçiriyor çevrem de aynı
İnşallah bizde çabuk atlatırız sizede çok geçmiş olsun

X