2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bitmedi gitti şu salgınlar ya.bizde de burun hışırtısı artıyo arada serum fizyolojik rahatlatıyo biraz.bi de yarın aşı var sağlık ocağı ertelemiyo napcaz bakalım.çok geçmiş olsun size de ya

Ewt canım hiriltisi olsa belli eder kendini hemen ve çok huzursuz olur sürekli aglar gerçi ikimizinki normal zamnlarinda da çok ağlıyorlar orası ayrisen surekli emzir anne sutude çok iyi geliyor bide beslenmesinde sıkıntı yoksa kendine çok fazla stres yapma iyi olmasa mamada emmek istemez

Bitmedi gitti şu salgınlar ya.bizde de burun hışırtısı artıyo arada serum fizyolojik rahatlatıyo biraz.bi de yarın aşı var sağlık ocağı ertelemiyo napcaz bakalım.çok geçmiş olsun size de ya
Aşı yapma bence cocuk daha kötü olur bak nasıl ertelemezler anlamıyorum bizim sağlık ocağı ilk onu soruyor hastamı diye ateşine bakıyor yapmadan önce o şekilde aşıyı yapıyorlar

Çok geçmiş olsun. Son bir haftadır bebeğimin kalça kısmından bacaklarını hareket ettirince tıklama sesi geliyordu. Ultrason çekildi çeken kişi normal dedi herşey. Ama o sesler devam ediyor
Sizde böyle bir durum oldu mu?

Bugün 2.ay aşılarını vurulduk. Verem aşısı diye çağırdılar sağlık ocağından hicbir bilgi vermeden 3 aşı birden vurdular. Bu çok değil mi? Bir ası bile yan etki yapabilirken 3 aşı? Huzursuzlandı şu an uyuyor umarım sorunsuz atlatırız. Sizde de böyle mi uyguladılar aşıları? Aynı anda mi?

Ewt 2. Ay karma aşı oluyor 1.2 gün huzursuz oluyorlqr ama geçiyor sonra siz koluna vurulan aşıya dikkat edin ağrı yapıyormuş o birkaç gün bide ateşine bakın arada çıkmasın

Herkes aynı bu ara yaa.
Hırıltısini fln takip et canım

İçinizde adet olan var mi? Aksam wcde akıntıda pembe vardı karnım ağrıyor ama olan bişey yok.2 hafta önce doktor kontrolüne gittim, herşey normaldi smear testide.iyi , oğlumda 6 ay sonra olmstum
Ben doğumdan sonra stabil bir şekilde adet olmaya devam ettim hatta bu 2. Oluşum

Burun açma işlemini nasıl uyguluyorsunuz?

İçinizde adet olan var mi? Aksam wcde akıntıda pembe vardı karnım ağrıyor ama olan bişey yok.2 hafta önce doktor kontrolüne gittim, herşey normaldi smear testide.iyi , oğlumda 6 ay sonra olmstum
Bende geçen hafta oldum sandım çamaşırımi batırdı arkası yok ama antibiyotik kullanıyorum diye mi kesildi anlamadım. İlkinde 9 ay snra oldum beklemiyordum. Sizlerde adet ne durumda kızlar?

Evet herkesin aynı. Ateşini ara sıra kontrol edersin, olursa çay kaşığı kadar calpol verebilirsin.
Yarın bi daha konuşcam olmadı bi daha ki ay falan yapsınlar.
Her hafta aynı gün aşı yapıyorlar. 1 hafta sonrasına erteleyebilirsin. Dr unu arayıp danışsan daha iyi olur. Ateşli iken 3 aşı yapılır mı yahu.

Onlar huzursuz olunca telaşımız büyük oluyor. Hapşırma iyidir burnunu açar. Bebeler sümüğü kendi itemediği için hapşırarak itiyor. Hırıltı yoksa korkma. Allah kolaylık versin

Burun açma işlemini nasıl uyguluyorsunuz?
Fizyolojik serumla yapıyorum önce serum ile burnunun nemlensin diye koyuyorum eger kötü değilse 2.3 damla koyuyorum kötü ise şırınga ile yapiyorum şırınga olan kısmı için YouTubeta video var izleyebilirsin sonra aspiratör ile çekiyorum. Ama tavsiyem gün içinde 2.3 defadan fazla aspiratör ile çekme burnu tahriş edebiliyor çünkü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…