2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Bitmedi gitti şu salgınlar ya.bizde de burun hışırtısı artıyo arada serum fizyolojik rahatlatıyo biraz.bi de yarın aşı var sağlık ocağı ertelemiyo napcaz bakalım.çok geçmiş olsun size de ya
Aşının arkasından böyle oldu zaten bir gün ateşini düşüremedim haliyle üstü de inceydi artık üşüdü mü yoksa bizden mi aldı kim bilir çocuk arka arkaya bişeyler ile uğraşıyor

Ewt canım hiriltisi olsa belli eder kendini hemen ve çok huzursuz olur sürekli aglar gerçi ikimizinki normal zamnlarinda da çok ağlıyorlar orası ayri😅😅sen surekli emzir anne sutude çok iyi geliyor bide beslenmesinde sıkıntı yoksa kendine çok fazla stres yapma iyi olmasa mamada emmek istemez
Aslında emmek istiyor ama emerken bir öksürük geliyor tamam ona sinir olup bırakıyor, şuan için onun harici hastalıktan bir huysuzluğu yok ama fark ediyorum bezinin doluluğu azaldı 😔gece hiç ateş çıkmadı sadece kuru öksürüyor, bugün de bir geçse yarın ultrason arkası doktor randevusu var o belki ona göre bişey verir yada söyler

Çok geçmiş olsun. Son bir haftadır bebeğimin kalça kısmından bacaklarını hareket ettirince tıklama sesi geliyordu. Ultrason çekildi çeken kişi normal dedi herşey. Ama o sesler devam ediyor
Sizde böyle bir durum oldu mu?
Ultrason sonucun var mı elinde değeri söylersen ondan bile belli olur ama bizimkinde öyle bir ses hiç olmadı yada ben fark etmedim

Herkes aynı bu ara yaa.
Hırıltısini fln takip et canım
Hiç hırıltı yok gece boyu başındaydım resmen öksürük var bayaca ama nefessiz kalma burnu aşırı tıkanma hali yok sadece burunda bir süre sonra sümük fırık fırık ediyor onu da günde 3 4 kez temizleyince tıkalı dolaşmıyor, sümük de koyu renkli değil şeffaf

Yarin bizimde aşı var ateş korkutuyor. Büyük oğlum hiç ateşlenmedi inşallah bu minnoşta ateşlenmez. Geçen hafta ateşlendi felaket ağladi eli yüzü küçüldü yavrumun. İnşallah opksz şimdi

Onlar huzursuz olunca telaşımız büyük oluyor. Hapşırma iyidir burnunu açar. Bebeler sümüğü kendi itemediği için hapşırarak itiyor. Hırıltı yoksa korkma. Allah kolaylık versin
Gerçekten öyle cuma gün aşı oldu arkasına bandaj takıldı şimdi hastalık sanki hep bir koşturma halindeyim

Yarin bizimde aşı var ateş korkutuyor. Büyük oğlum hiç ateşlenmedi inşallah bu minnoşta ateşlenmez. Geçen hafta ateşlendi felaket ağladi eli yüzü küçüldü yavrumun. İnşallah opksz şimdi
Ben çekince şimdi kim aşı olacak dese bol bol dua ediyorum inşallah öyle bişey olmadan geçer gider 🤲🏻

Ben çekince şimdi kim aşı olacak dese bol bol dua ediyorum inşallah öyle bişey olmadan geçer gider 🤲🏻
İnşallah canım geçen esimle sabaha kadar durduk. Ama şimdi eşim ramazan ,ise gidiyor nöbet tutamaz benle, inşallah senin kuzuda rahatlar. Ben cok üzülmüştüm 2aylik çocuğu hasta ettim diye. Kan alındı, covid, inflenzela testi yapıldı cok perişan oldu. 1 haftada yine ateş olmasin

Hiç hırıltı yok gece boyu başındaydım resmen öksürük var bayaca ama nefessiz kalma burnu aşırı tıkanma hali yok sadece burunda bir süre sonra sümük fırık fırık ediyor onu da günde 3 4 kez temizleyince tıkalı dolaşmıyor, sümük de koyu renkli değil şeffaf
Büyük kızımda böyle olmuştu 2 aylıktı.
Bir surup vermişlerdi hmn gecti. Persembeydi kontrol dimi. Aşı oldunuz mu bu arada

İnşallah canım geçen esimle sabaha kadar durduk. Ama şimdi eşim ramazan ,ise gidiyor nöbet tutamaz benle, inşallah senin kuzuda rahatlar. Ben cok üzülmüştüm 2aylik çocuğu hasta ettim diye. Kan alındı, covid, inflenzela testi yapıldı cok perişan oldu. 1 haftada yine ateş olmasin
Gerçekten arka arkaya inşallah yine ateş olmaz ya 🤲🏻bizim şimdi ateşi olmayınca biraz daha rahatım yarın tabi doktor test ister mi bilmiyorum, gerçekten biz de onu dedik 2 aylık daha hemen hasta ettik birde benim eşim hiç maske takmayı bırakmadı o halde

Büyük kızımda böyle olmuştu 2 aylıktı.
Bir surup vermişlerdi hmn gecti. Persembeydi kontrol dimi. Aşı oldunuz mu bu arada
Evet evet perşembe hem ultrason var arkasına çocuk doktoruna da almıştım gitmişken baksın diye yarın birşey söyler mutlaka gece de ateşsiz geçerse, aşıyı cuma oldu o gece ve gündüz ateşi oldu hep baya zor geçti bizim aşı süreci 🤦‍♀️

Evet evet perşembe hem ultrason var arkasına çocuk doktoruna da almıştım gitmişken baksın diye yarın birşey söyler mutlaka gece de ateşsiz geçerse, aşıyı cuma oldu o gece ve gündüz ateşi oldu hep baya zor geçti bizim aşı süreci 🤦‍♀️
Calpol verdn mi ne kadar verdin. Bize cocuk doktoru 1 tatli kaşığı 8 saatte bir dedi. Yani 2.5ml şırınga cekip verdik.once gitmrden doktora cay kaşığı verdik asla dusurmedi

Calpol verdn mi ne kadar verdin. Bize cocuk doktoru 1 tatli kaşığı 8 saatte bir dedi. Yani 2.5ml şırınga cekip verdik.once gitmrden doktora cay kaşığı verdik asla dusurmedi
Bize 1 çay kaşığı normalde 6 saatte bir dedi ama ateş düşmez ise ve 37.5 i geçerse 4 saatte ver dedi ilk verdim düşmedi 38 e dayandı 4. Saatte bir kez daha verdim sonra 37 lerde devam etti 37.3 gibi öyle olunca da vermedim yalan yok ara ara ılık bez ile sildim üstünü ince tuttum, zaten 2 kez verince ağrısını geçirdi bizimki ağrıdan çok huysuzlandı çünkü sonra akşama doğru ateş bitti

Kızlar merhabalar ben 27 haftalık hamileyim. Gezerken bu grubuda gördüm. Çok heyecanlanıyorum doğuma az kaldıkça nasıl geçiyor süreç bebeklerle ev dengesi nasıl değişiyor biraz kaygılıyım tecrübelerinizi okumak isterim.

Kızlar merhabalar ben 27 haftalık hamileyim. Gezerken bu grubuda gördüm. Çok heyecanlanıyorum doğuma az kaldıkça nasıl geçiyor süreç bebeklerle ev dengesi nasıl değişiyor biraz kaygılıyım tecrübelerinizi okumak isterim.
Merhaba iki çocukla baya bir zor ama güzel be ☺️ bu saat oldu yeni biseyler yiyebildim ve bütün işler duruyor olsun ama onlar çok tatlı canları saolsun 🤲 mükemmel olmaya çalışma ev işlerinde ben çok titiz bı insanım ben bile yetişemiyorum ama pislikte götürmüyor evi yani. Birgün süpürüp siliyorsam ertesi gün toz alıyorum hızlıca temizliği koruyarak gidiyorum. Evi dağıtmamaya özen gösteriyorum ki ipin ucu kaçarsa yakalayamam. Eğer düzeni bozmazsan iyi gidiyor özetle.

Merhaba iki çocukla baya bir zor ama güzel be ☺️ bu saat oldu yeni biseyler yiyebildim ve bütün işler duruyor olsun ama onlar çok tatlı canları saolsun 🤲 mükemmel olmaya çalışma ev işlerinde ben çok titiz bı insanım ben bile yetişemiyorum ama pislikte götürmüyor evi yani. Birgün süpürüp siliyorsam ertesi gün toz alıyorum hızlıca temizliği koruyarak gidiyorum. Evi dağıtmamaya özen gösteriyorum ki ipin ucu kaçarsa yakalayamam. Eğer düzeni bozmazsan iyi gidiyor özetle.
Ay inşallah bende öyle olurum elimden geleni yapacağım düzeni korumak adına eminim öyledir zaten karnımda hareketlerini hissetmek bile eritiyor bide kucağımdaa oluşu daha güzel hissettirir gibi eminim. Teşekkürler cevap için benimde aklımda olsun ipi kaçırmadan devam etmek.

Ay inşallah bende öyle olurum elimden geleni yapacağım düzeni korumak adına eminim öyledir zaten karnımda hareketlerini hissetmek bile eritiyor bide kucağımdaa oluşu daha güzel hissettirir gibi eminim. Teşekkürler cevap için benimde aklımda olsun ipi kaçırmadan devam etmek.
Tek önemli nokta çocuklar hasta olmasın. Onlar hastaysa gözüm bişey görmüyor.Saglikla kucağınıza alın inşallah 🤲

Hayırlı olsun. Sağlıkla kucağınıza alın. Benim ilk çocugum.Uyumanın çok değerli olduğunu anladım. Doğum sonrası uykusuz geceler diye beni korkutuyorlardı, önemsemedim ama doğruymuş. Hık dese ayaktasın. Ev işi bi şekilde hallolur da bebe hasta olmasın en zoru oymuş. Kaygılanma evin dengesi ne yaparsan yap değişiyor yeni bir yaşam tarzı oluşuyor 😄 bir gülüşü herşeye yetiyor

X