2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Kızlar malum bizim bebeğin kalça ultrasonu iyi gelmemişti o dönem gittiğim ortopedi doktoru hiç bir işleme gerek yok çok küçük 2. Ultrasona göre karar verelim demişti ki o da bu perşembe olacak inşallah. Tabi biz dün için burada iyi denen bir ortopedi doktoruna da randevu ancak bulmuştuk ilk duyduğumuz zaman. Dün gittik işte adam ilk doktora çok kızdı nasıl bu kadar erken öğrenip bekletir diye. Hemen pavlik bandaj takılacak dedi tabi aldık takıldı orda aman Allahım o saat bu saat bizim kız asla rahat değil kısıtlı hareket ettiği için gece gündüz ağladı tek duam perşembe aslında herşey düzelmiş olur da şu bandaj çıkar 😔

İkinci bir durum eşim de bende sıra ile hasta olduk galiba çocuğun da burnu akıyor ve genizine o akıntı geldikçe öksürme ve hapşırma aşırı var diyemem ama var özellikle uyanıkken. Ateşi yok. Elimden geldiğince burnunu açık tutmaya çalışıyorum ama başka yapmam gereken bişey var mı

Kızlar malum bizim bebeğin kalça ultrasonu iyi gelmemişti o dönem gittiğim ortopedi doktoru hiç bir işleme gerek yok çok küçük 2. Ultrasona göre karar verelim demişti ki o da bu perşembe olacak inşallah. Tabi biz dün için burada iyi denen bir ortopedi doktoruna da randevu ancak bulmuştuk ilk duyduğumuz zaman. Dün gittik işte adam ilk doktora çok kızdı nasıl bu kadar erken öğrenip bekletir diye. Hemen pavlik bandaj takılacak dedi tabi aldık takıldı orda aman Allahım o saat bu saat bizim kız asla rahat değil kısıtlı hareket ettiği için gece gündüz ağladı tek duam perşembe aslında herşey düzelmiş olur da şu bandaj çıkar 😔

İkinci bir durum eşim de bende sıra ile hasta olduk galiba çocuğun da burnu akıyor ve genizine o akıntı geldikçe öksürme ve hapşırma aşırı var diyemem ama var özellikle uyanıkken. Ateşi yok. Elimden geldiğince burnunu açık tutmaya çalışıyorum ama başka yapmam gereken bişey var mı
Yaa inşallah düzelmiş olur rahat eder kuzucuk. Ya aslında farklı doktorlar çok kafa karıstırıyor bir tane iyisini bulup ona devam et canım.

Çok geçmiş olsun kuzum umarım Perşembe sizin için çok güzel geçer bizimkide 4-5 gündür aşı oldugundan beri hem ishali vardı hem çok kusuyordu bizde bugün götürdük doktor rota virüsünden şüphelenip kakasını labaratuvara götürün dedi kaka nobetindeyim 😂

Yaa inşallah düzelmiş olur rahat eder kuzucuk. Ya aslında farklı doktorlar çok kafa karıstırıyor bir tane iyisini bulup ona devam et canım.
İnşallah çok dua ediyorum ama pek de umudum yok bir iki ay takacağız gibi geliyor içime ama gerçekten zor Rabbim daha kötüsünü vermesin ama hiç ummayarak gittiğim yerden böyle bişey çıkması hala şok etkisi yaratıyor bende

Çok geçmiş olsun kuzum umarım Perşembe sizin için çok güzel geçer bizimkide 4-5 gündür aşı oldugundan beri hem ishali vardı hem çok kusuyordu bizde bugün götürdük doktor rota virüsünden şüphelenip kakasını labaratuvara götürün dedi kaka nobetindeyim 😂
İnşallah hani tam geçmedi ise ilerledi deseler ona da razıyım artık, bekleyince de gelmez iyi bak 😅nerden kapacak da hemen bunu bu çocuk

İnşallah çok dua ediyorum ama pek de umudum yok bir iki ay takacağız gibi geliyor içime ama gerçekten zor Rabbim daha kötüsünü vermesin ama hiç ummayarak gittiğim yerden böyle bişey çıkması hala şok etkisi yaratıyor bende
Erken teşhiste suan hiç üzülme canım sütün de etkilenir. Geçen hafta kakada kan gördüğümden beri hayatı kendime zindan ettim resmen. Her doktor farklı birşey söyledi. En son bir doktor buldum işin bayagı bir uzmanı hem beni rahatlattı hem neler yapacagımızı söyledi.

Geçmiş olsun inşallah kısa sürede düzelir. Kac çıkmıştı ki değeri ?

Perşembe günü güzel haberler alırsın inşallah. Aparat ile temizledikten sonra emzirirsen daha rahat emer. Odanızı havalandırmayı unutmayın. Öksürük çoğalırsa ve emzirirken hırıltı duyuyorsan dr antibiyotik başlayabilir. Öksürükten ve hırıltıdan dolayı bize 10 gün kullandırmılştı. Saat bekleme teklif et bolca emzir, geçmiş olsun

Geçmiş olsun inşallah kısa sürede düzelir. Kac çıkmıştı ki değeri ?
Sınır 60 bizim 55 çıkmıştı perşembe 3 hafta olacak ama tabi biz bandaja yeni başladık bir umut bazıları bişey kullanmasa bile düzeliyormuş keşke bize de denk gelse

Perşembe günü güzel haberler alırsın inşallah. Aparat ile temizledikten sonra emzirirsen daha rahat emer. Odanızı havalandırmayı unutmayın. Öksürük çoğalırsa ve emzirirken hırıltı duyuyorsan dr antibiyotik başlayabilir. Öksürükten ve hırıltıdan dolayı bize 10 gün kullandırmılştı. Saat bekleme teklif et bolca emzir, geçmiş olsun
Sürekli havalandırıyorum, neme bakıyorum, şimdilik hiç hırıltı yok bazen burunda sümük git gel yapıyor onu anlıyorum sesten temizleyince geçiyor o ses uyurken dinliyorum sakin, öksürük de şöyle sanki genizine aniden akıntı gidiyor da ona öksürüyor, hapşırma var tabi, bizimki aç değilse asla emmez birde aksi gibi bandajdan huzursuz onun da siniri var bende uykuda yanıma alınca bazen emiyor onu deniyorum, gece de bir kez nibiluzatör ile buhar vereceğim uzaktan

Arkadaşlar herkese merhaba,23 Ocak doğumlu kızım var.Bebeklerinizle bir gününüz nasıl geçiyor.Uyku beslenme durumları düzenli mi.Ben biraz sık emzirmeye çalışıyorum bu sefer de göğüsler boş olduğu için akıştan memnun olmuyor huzursuz oluyor malesef.Var mı benzer durum yaşayan

7.30 8 den sonra uykuya dalmasını engelliyoruz. 9 gibi ışıkları kapatıp loş ışıkta, telf pış pış sesi açık, meme veriyorum, uykusuzluk tavan yapınca memede uyuyor, bazen memede bağırıyor gazı varsa babası omzunda dolaştırıyor sakinleyip uykuya dalmak üzereyken meme veriyorum ne kadar alırsa, uyuyana kadar.. Sonra yüzüstü yatırıyorum, dokunmuyorum. Uyuyacaksa hemen dalıyor, baktım kafa bir sağ bir sol dönüp uyanacak gözü tam açılmadan alıp tekrar meme veriyorum tekrar yatır.. Gece mırıldanırsa beşiği hafif sallıyorum, sürekli sağ sol dönüp ses çıkarmaya başlarken uyanmadan meme veriyorum. Uyuyunca tekrar yatır.. Gündüzleri ise tam tersi sırt üstü yatırıp sürekli sallıyorum uyurken de sallıyorum. Bıraktığım an uyanıyor

Bana dr öksürükten macrol (antibiyotik) yazmıştı. Sürekli emzirdim ve burnunu aparat ile açtım. Sabah akşam macrol verdim(10 gün) . Ateş yoktu ama öksürük çoktu. Hırıltısı vardı. Antibiyotik gaz yaparmış. Ama hastalığı geçmişti.

Selam. Aşı olup eve gelince çay kaşığı kadar calpol verdim. Önlem amaçlı. Ateş sadece 3. Gün 37.7 görfüm 1 çay kaşığı kadar calpol verdim 20 dk sonra geçti. ilk günü huzursuzdu.sanırım iğne yerleri ağrıdı. Diğer günler sorun olmadı.

Geçmiş olsun canım ciğerlere inmesini istemiyorsan burnunu açık tutmaya çalış ben öksürük için zimaks vermisti antibiyotik olarak doktoru onu kullandim ama burun açıklığı çok önemli ona dikkat et

Bu gece senin yöntemle uyuttum ayağımda salladım ama epey sonuç olarak 2 saat önce geçti gece uykusuna. Birde dediğin gibi 7 den snra uyutmadim
Allah razı olsun kızlar.bugün dayanamadım gittim doktora.ciğerlere inmemiş henüz dedi inerse hastane yatırabilirmiş.virüs kaynaklıymış.antibiyotik vermedi.test kiti kalmamış ama rsv ya da influenza olabilirmiş.calpol le geçmesini beklicez yani.öksürdükçe insanın içi gidiyo ya inş kolay atlatır

Allah razı olsun kızlar.bugün dayanamadım gittim doktora.ciğerlere inmemiş henüz dedi inerse hastane yatırabilirmiş.virüs kaynaklıymış.antibiyotik vermedi.test kiti kalmamış ama rsv ya da influenza olabilirmiş.calpol le geçmesini beklicez yani.öksürdükçe insanın içi gidiyo ya inş kolay atlatır
Çok geçmiş olsun bizim evde de heğimzde ateş halsizlik yok ama öksürük, hapşırma göz sulanması biraz da genizde kaşıntı var bebekte de bugün öksürme ve hapşırma arttı burun dışarı akan bişey yok ama içerde sümük var belli bakalım takip ediyoruz perşembe kontrolü vardı zaten

Yaaa gecmis olsun canım insallh perşembe gerek kalmaz düzelir kuzumm. Benimki öyle olmuştu başta hapşırma sonrasında öksürük ile devam etti ben oman çok küçük diye ve korktuğum için burnunu tam açamıyordum cigerlere inmişti ozman antibiyotik ve buhar kullandim ötekinde geçti şimdi hapsiriyor ben hemen temizliyorum çok şükür cigerlere inmiyor o şekilde oyuzden burun açma çok önemli bebeklerde ihmal etme hiç

Yaaa gecmis olsun canım insallh perşembe gerek kalmaz düzelir kuzumm. Benimki öyle olmuştu başta hapşırma sonrasında öksürük ile devam etti ben oman çok küçük diye ve korktuğum için burnunu tam açamıyordum cigerlere inmişti ozman antibiyotik ve buhar kullandim ötekinde geçti şimdi hapsiriyor ben hemen temizliyorum çok şükür cigerlere inmiyor o şekilde oyuzden burun açma çok önemli bebeklerde ihmal etme hiç
Ah inşallah benim de tek duam o 🤲🏻ben de elimden geldiğince açıyorum şuan uyuyor mesela hiç hırıltı yok emzik emiyor tıkanık olsa illa sesi ile belli olur galiba diyorum, uyurken öksürük de yok misal inşallah böyle geçer gider

X