2023 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    226
Hay masallah canım okurken sanki ben de yasadım seninle dogumu 🥰

Yaa hadi bakalım inşallah hersey güzel olur 🥰
Daralttıysam sizi hakkınızı helal edin bi an o anlara gittim dünyanın en güzel anısı olarak kalmış bende. Kadınların doğum hikayesi bitmez derler ya bitmezmiş gerçekten

Aynen insallah hastanede çok kalmayız da bir an önce evimize geçeriz 😇 oglumu bırakma işi koyuyor bana biraz. Duygusal olarak tabi yoksa babanne ve annanneyle kalır sorun yok. Belki dayanamazsam o da ağlarsa yanımızda durdururuz bi gece diyorum ama bakalım ☹️
Ya benimkinde geçen randevum sabah çok erken diye gece uyutup anneannesi in yanında biraktim.uyaninca ağlamış annem ne zmn gelecek diye sormuş sürekli 🥺
2 saat uyumamış.

Daralttıysam sizi hakkınızı helal edin bi an o anlara gittim dünyanın en güzel anısı olarak kalmış bende. Kadınların doğum hikayesi bitmez derler ya bitmezmiş gerçekten
Yook olur mu öyle sey estagfurullah kendi ilk Doğumumu hatırladım sayenizde gerçekten de hersey bitiyor bir anda geciyor agrılar acılar. İnsallah bunda da oyle olur.
Ya benimkinde geçen randevum sabah çok erken diye gece uyutup anneannesi in yanında biraktim.uyaninca ağlamış annem ne zmn gelecek diye sormuş sürekli 🥺
2 saat uyumamış.
Yaa annelik işte ne yapacağız bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ yaşı büyük aslında benimki 7 ye yaklaştı ama bana çok düşkün 🙁 biraz bahsettim ben kardesin doğunca biraz hastanede kalacağız falan diye tamam dedi ama o an neler olur bilmiyorum. Ya da eşimi eve göndercem geceleri ablamla kalcaz 🤷🏻‍♀️

Yook olur mu öyle sey estagfurullah kendi ilk Doğumumu hatırladım sayenizde gerçekten de hersey bitiyor bir anda geciyor agrılar acılar. İnsallah bunda da oyle olur.

Yaa annelik işte ne yapacağız bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ yaşı büyük aslında benimki 7 ye yaklaştı ama bana çok düşkün 🙁 biraz bahsettim ben kardesin doğunca biraz hastanede kalacağız falan diye tamam dedi ama o an neler olur bilmiyorum. Ya da eşimi eve göndercem geceleri ablamla kalcaz 🤷🏻‍♀️
Benimki de 6 yaşında ve aşırı düşkün bana canım pek farkımiz yok 😌
1 günlük uzulecekler artık 🤧

Oh cok sukur🙏🏻 allah saglikla anali babali buyutsun🤲🏻 Darisi bizlerin basina ☺️🙏🏻☺️
Benimki de uzatirsa gelme isini sanirim 38+5’te falan bi suni sanciyla denemek istiyorum. Ama acilma olmazsa mecbur sezeryana kayacak.
Bir an once kabusmak istiyorum ben de ☺️
Benimki tam 40. Haftasında doğdu oyuzden ilk doğum olduğu için biraz geç geliyorlar ve acilmada geç oluyor bebeğin için ne daha iyi ise doktorun zaten uygular canım sen sadece ona kavuşacağını bilerek dayanmaya calis şimdiden Allah yardımcın olsun bir avazda kurtarsın

Canım yaa çok sevindim mm 😍kavustun mu sonunda bebisine 🥺
Normal doğum yapabilmenede çok sevindim nasip olmuş ne güzel 🥰
Sağlığı nasıl bebisin kilosu boyu nasıl uyumlu mu ultrason ile.
Malesef göremeden kuveze aldılar tedbir amaçlı 3 gün kalacak girmeden önce 3750 dedi doktor ama 3 300 doğdu boyunu sormadım hiç sende biran önce bebeğine kavuşursun canım benimm

Ya eşin nerden bilecek ki ? Annesi felan mı dedirtiyor canım yoksa?
Yani erkekler anlamaz normalde ve karışmaz şahsen ben bebeğime şalgam versem yine tepki vermez eşim🤭 çünkü bebek bakımı ile ilgili ne bilebilir ki bı erkek 🤔
Yok kız kv öyle biri değil zaten.. Eşim sağlıkçı ordan biliyor mamaya karşı 🤭

Ya benim sezeryan olacak öyle olmasa yine kafana göre takıl derim bide cuma ailem gelecek onları az beklese fena olmaz hani 😂benim de sezeryan pazartesi değil salı olsa zaten 39. Hafta girmiş oluyor 😂😂
Bu kadar dayanmış azcık daha durur belki 🤣🤣Benim derdim de her gün kilosu artıyo kırka kadar kalsın 🤣🤣

Canim benim bildigim ve doktorun soyledigi normal dogumda yirtilma olmasin, ve bebege aslinda rahat bir cikis vermek icin kesi her turlu atiliyor. Atilmazsa bebek yirtabilir, ona bir yol gostermek gerek. Dolayisiyla dikis de oluyor.
Bi şekilde dikişten kaçış yok sanırım 😊 birisi hissetmiyorsun demişti ama uyuşturuyorlardır demi

Aslında o kadar uzun hikaye ki.
10 gün sürdü benim sürecim. Bir cuma günü sağ kasığımda şiddetli bir ağrı ve iğde büyüklüğünde bir yumru hissettim cumartesi sabaha karşı evdekileri doğuruyorum diye uyandırdım ama sonra kesildi ağrı. Öğlene doğru tekrar başladı adeta ağlattı beni doktorumu aradım doğum değil ama bi git dedi acile gittik miyomun atak yaptığını öğrendim parolla vs pazartesiye çıktık doktoruma muayene oldum 38+4tüm alttan muayene etmek istedi ve 2 3 cm açıklığım olduğunu, doğumun başladığını, sık sancı olmadığından eve gitmemi 2 gün içinde bebeğin gelebileceğini söyledi. Nişan da gelmişti.Biz bi heyecan eve gittik eşim doğum iznini aldı hazırlandık vs ama sancı sıklaşmıyo. 2 gün sonra gittik açıklık 3 4 cm olmuştu ama hala düzenli sancı yoktu bu arada miyomun ağrısı baya azaldı ama ara ara sancılar vuruyo belimden kasığımdan. Doktor yaşadıklarımın doğum sancısı olduğunu ve doğum sürecinin hormonların miyomu tetiklediğini söyledi yine 2 gün verdi. Cuma oldu yine sıklaşmadı yine doktor eve gönderdi ancak bu kez pazartesi doğumu başlatacağını çünkü bebeğin hızla kilo aldığını söyledi. Doktorun önerisi ile sancı döneminde bıraktığım perine ve meme masajına devam ettim. Egzersiz yaptım. Pazar sabah yine bir sancıyka gittik doktora bu kez nişan denen asıl şey gelmişti kocaman bi pıhtı ama yine nst de yeterli sancı çıkmadı. Zaten ertesi gün doğum başlatılacaktı. O gece sabaha karşı sancım sıklaştı 5 dakikada 1 olana kadar evdr kaldım çünkü git gelden bakmıştım. Sabaha karşı 5 te doktoru aradık hadi hastaneye dedi. Sancılar çok sıktı o zaman dedim evet doğum sancısı anlaşılıyomuş. Açılmam 5 cm idi hastanede. Hastaneye pilates topu götürmüştüm egzersiz yaptığım fizyoterapist geldi masaj yaptı beraber egzersiz yaptık 10.05 gibi doğum salonuna alındım. Bebek iri olduğundan beklenenden daha zor bir doğum oldu eşimi çıkardılar. Bebeğim 2 saat kanalda kaldı ki maksimum süre 2 saat zaten. Biz kesisiz rahat doğum beklerken epizyotomi atıldı karnıma baskı yapıldı ve 12.05 te suni sancı vs olmadan doğum gerçekleşti. Çok uzun yazmışım o anları birebir yaşadım yazarken. Zordu hem fiziksel hem mental olarak. Dalıp dalıp o ana gidiyorum hormonal dalgalanmalar sanırım. Doktor da zor bi doğumdu dedi ama 15 günün sonunda iyiyim dikişlerim de iyi sadece gaz dışkı tutamama sorunum var doktor iri bebekten dolayı zorlanmaya bağlıyo ama sonu ne olacak bakalım. Hikayem bu şekilde. Miyommu doğumu tetikledi doğum mu miyomu bilmiyorum ama 39+4te geldi bebeğim. Zor diye altı çizilmesine rağmen o sancıların tuhaf bi haz verdiğini hatırlıyorum bi amacı vardı çünkü her şeye rağmen değerdi. Sakin kalın kızlar tünelin sonu ışık. İnanca göre değişir ama bol dua tövbe edin. Bebrği göğsüme verdiklerinde er rakib cc esmasını 9 kez bebeğe söylememi tavsiye etmişlerdi. Bi araştırın derim. Bunlar insanı çok rahatlatıyo. Doğum bir mucize o sancı bebek çıktığı an bitiyor ve bebeğin başının vücudunun çıktığını hissetmek dünyanın en muhteşem deneyimi. Rabbim hepinize kolaylık versin.
Ne güzel mucize gibi anlatmışsın canım 🥰 iri bebek demişsin ama ultrasonda kaç görünüyordu kaç kilo doğdu acaba.beni en çok korkutan iriliği çünkü

Ne güzel mucize gibi anlatmışsın canım 🥰 iri bebek demişsin ama ultrasonda kaç görünüyordu kaç kilo doğdu acaba.beni en çok korkutan iriliği çünkü
3800 doğdu. Kafası biraz büyüktü o doğum anında anlaşıldı sanırım iri bebek demek kilolu bebek demek değil tam olarak kemik yapısı olarak iri

Kızlar merhaba benmde perşembe günü sezeryanım olucak genel istedim özellikle çünkü panik atağım ve hastane fobim var 🥺 aşırı korkuyorum rahatlamaya ihtiyacım var lütfen doğumu güzel geçenler yazabilirmi 🥹 çok farklı duygular içindeyim sanki o ameliyathaneye giricem ve çıkamıcakmısım gibi hissediyorum. Bebeğimin olucağıına hala inanamıyorum benmi duygusuzum bilmiyorum kafam allak bullak bencillik belki ama sadece kendi stresimi düşünüyorum şuan o ameliyathaneye girene kdar ya atak geçirirsem die aklım çıkıyo 🤦‍♀️ Odada sakinleştirici verebilirlermi die sordum ama bebeğe geçiceği için veremiceklerini ameliyathanede tüm işlemler yapılıp ondan sonra anestezi veriliceğini söylediler buda çok gerdi beni 🤦‍♀️

Pazar günü 5te yatış yaptım tam 41+0dı akşam 12 ye kadar suni sancı verildi gece kestiler. Sabah 6buçuk gibi tekrar vermeye başlandı akşam 5 yada 5e geliyodu tam emin değilim tam açıktım. Son sancilarda istemsiz olarak ıkınma durumu olmuş buda çocuğun kafasını sıkıştırmış biraz yumurta kafayiz şuan 🤦 kafası o şekilde olunca 2 saate yakınsürdü doğum başı uzun olduğu için tutup bi şekilde cikartamadilar kafasinin bi kısmı çıkmasına rağmen en son kesi attılar hiç halim kalmadı ikinmaya sonlarda ama her şey o sesini duyana kadar 🥺😍
Çok geçmiş olsun 😞

Evet evet ben de varim :) hatta herkes doguracak ben sona kalicam gibi bile hissediyorum ://
Bu arada dogurmayanlar olarak mesajlarda yazalim mi kizlar kac haftalik oldugumuzu? Ben takip edemiyorum kim kac haftalikti, kac haftalik dogurdu vs.

Ben: 37+5
Gunum yok once normal denenecek gibi.
Sat göre 36+2. Raporda 37 yazmışlar

Helali hos olsun. Ne guzel yazmissin. Normal dogum yapacaklara da bence isik olmustur. Mesela ben hem normal istiyor hem de biraz biraz korkuyordum ama cesaret verdi vallahi.. Allah razi olsun. Rabbim anali babali saglikla buyutmeyi nasip etsin☺️🙏🏻☺️

X