2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bende bunu araştırdım, Dr. Banu çiftçinin kitabını almıştım orada şöyle yazıyor :hamilelikte çıkan tüyler, doğumdan sonra kendisi döküleceği için bir işlem uygulamamız daha iyi, lazer yaparak tüy köklerini sağlamlaştırmış olursunuz. Bebeğe bir zararı yokmuş ama o çıkan tüyler kalıcı olabilirmiş. Yani buna yakın bir şeyler yazıyor o kitapta. Bende o yüzden yapmıyorum. Hangi lazer cihazını kullanıyorsunuz?

Canım bircok dr evdeki lazerlerin kil kokune kadar gittigini,bebege kadar ilerlemeyecegini soyluyor.
Banu Ciftci mesela kitabinda kullanilabilir demisti ancak sonuna mutlaka su cumleyi ekliyorlar;
"Riski gozonune alindiginda hamile kadinlarda denenmemistir.Bu yuzden sıkın dişinizi dogum sonrasinda yapin."
Maalesef ayni durum bende de var ama yapmayacagim ben.
Bu arada Philips Lumea var bende,kitapciginda da kullanmayin diyor.

Al benden de okadar kendime nazar ettim hiç belirtim yok falan diye . 8. Haftaya beraber felaket uykum var elimden gelse 24 saat yatacağım. Hiçbir enerjim yok ne ev toplamaya nede yemek yapmaya kızımla bile zor vakit geçiriyorum. Haliyle üzülüyor oda ne yapmam lazım bu konuda hiçbir fikrim yok değerlerim de iyi

Evet bu yazanı ben de yaşadım aslında
Hamilelikte tüyler çoğalıyor bu yüzden lazer önerilmiyor aslında A Aleovera1 iki cevap aynı anda olsun
Hamilelikten sonra koyulaşan tüylerim falan kendiliğinden döküldü.
Philips lumea var bende. Ama uzun zamandır düzenli kullanmıyordum yine hamilelik, emzirme dönemi vs derken
Üstüne bir hamilelik daha şimdi

Kızlar dün evde köfte yaptım ama ateş sanırım biraz yüksek gelmiş içini haşlamış emin olmamakla beraber 3 tane falan yedim ama içim de de bir şüphe kalmadı değil sizce bir sorun olur mu

Bende de aynı Philips lumea var. Bende düzenli kullanmaya başlayacaktım ki hamile olduğumu öğrendim. Daha önceden de okuldu, sınavdı, ödevdi derken uğraşmak istemiyordum. Şimdi de yapamıyorum tüyler kalıcı olur diye cihazı alalı 4 yıla yakın oldu inşallah Bi 4 yıl içinde de kullanmaya başlarım
Bence boşuna tüyleri çoğaltmaya gerek yok doğumdan sonra geri başlarsın canım.

Kızlar bu arada hamile kaldığımdan beri ilk defa rüya gördüm sanırım . Boş bir arazide ev yapılıyor kat kat inşaat halinde ama çok yüksek bir ev oraya giderken yerde bir sürü bıçak görüyorum kuzenimle birlikte siyah koca koca bıçaklar elimize alıyoruz varmı bir manası

Benimde değerlerim iyi aylardır zaten multivitamin kullanıyorum ve hala. Ama o zıkkım kahveyi içmeyince uyuşuk oluyorum
Bıçak vs görmek erkek bebek derler

bence popon açık kalmış olabilir bensaçma rüya görünce bakıyorum ki üstüm açıkmış öyle uyumusum

Benimde değerlerim iyi aylardır zaten multivitamin kullanıyorum ve hala. Ama o zıkkım kahveyi içmeyince uyuşuk oluyorum

Bıçak vs görmek erkek bebek derler
Kahve hiç aklıma bile gelmedi hamilelikden beri öncesi çok içerdim . Benim de ihtiyacım var demekki

Hadi inşallah hayırlısı

Canım günde bir fincan türk kahvesi içebilirsin problem yok onda ben mesela 1.5 aydır agzıma koyamıyorum cok sevdigim halde normalde 2-3 fincan içerdim günde tiksindim maalesef suan tadına tahammülüm yok bende oleyim bgn cok halsizim kalkamıyorm resmen

vallahi hamilelikte çıkan tüyler hiçte dökülmüyor oldugu gibi hatta daha güçlü kalıyor varmı dökülen ya merak ettim benimde karnımda çoğaldı sevimsiz bi şekilde

Bende de var kullanma talimatında emzirirken ve gebelikte kullabiminadair kesin birsey yok yazıyor kullanma hic

Türk kahvesi o tesiri vermiyor
Ben her gün böyleyim neredeyse aldı başını bi uyuşukluk öyle gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…