2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
bi tık özenirdik normalde pek gitmediğimiz (ha diiyince gidemediğimiz) yerlere giderdik, çünkü ben öyle isterdim özel olsun farklı olsun diye
şimdi ya çıtayı düşüreceğiz ya da çıtayı kırıp evde kös kös oturacağız :KK53:
İçinden nasıl geliyosa öyle yapmak en güzeli, çıta düşük olsa nolur sizin aşkınız yüksek olsun❤️

Bende şaşkınım. Her şeyi yiyom. Zaten iştahsız ve zayıf bi insanım canım ne isterse yerim o yüzden. Hamilelikte de bunca zararlı şeyi yeni duyuyorum :KK70:
Ben de aynı şekilde zararlı alışkanlığım sadece kola vardı bi onu içmiyorum:) geri kalan ne bulduysam yiyorum🙈 yiybildiğim kadarıyla yani normalde de iştahsızım, hamileyken de bişey değişmiyo bende☺️

Yediyseniz artık kafaya takmayın 😇 okuduğum kitapta yememeniz gereken bir yiyeceği yedikten sonra dünyayı kendinize dar etmeyin gibi bir şey yazıyordu. Ben de geçen gün kebapçıda çok az tulum peyniri yedim mesela. Tulum pastörize edilmemiş sütten yapıldığı için yemiyordum ama kebapçıda o sıcacık lavaş gelince Aman napayım canım çekti dedim yedim 😅
Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun 🥳
Nee 😯 her gün tulum peyniri yiyorum bir İzmirli olarak 🥴 bunu bilmiyodum ve çok yerim peynir

Canım ben de 7+2 de gittim kese var yolk kesesi var bebek yok😞
Bu hafta bebeği görmeyi umut ederek yaşıyorum.
Sen ne güzel bebeğini görmüşsün,
Kalp atışı için erken olabiliyor her bebek farklı..
Ben kızımda 6+3 te duymuştum kalp atışını ama bu bebeğimde 7+2 de henüz kendisini bile göremedim.
İçini ferah tut, duyacaksın kalp atışlarını inşallah🙏🙏🙏
Sende üzülme lütfen göreceksin inşallah. Bi arkadasım var onunda kese ve yolk kesesi var hatta kalp atışı da görmüş doktor ama bebegi görmediğini söylemiş bana cok ilginç geldi henüz gitmedindaha doktora ne olacak merak ediyorum. Vajinal mi baktı karından acaba kullanılan cihazlarla da ilgili olabilir mi ki

ya evde salata yapmak hele cafedeki gibi oyle zoruma gidiyor ki
dışarıda hazır gelince kıymetli oldu, ama dikkat edicem
4. seneyi dolduruyorz 5. seneye Allah nasip ederse 3 olacağız
sizin de şimdiden kutlu olsun, yeni meyvenizle nice güzel seneler devirin :KK200:
Maşallah sizin de yavrunuzla nice seneleriniz olsun inşallah 😇
Bizim de 5 doluyor ❤️

Sende üzülme lütfen göreceksin inşallah. Bi arkadasım var onunda kese ve yolk kesesi var hatta kalp atışı da görmüş doktor ama bebegi görmediğini söylemiş bana cok ilginç geldi henüz gitmedindaha doktora ne olacak merak ediyorum. Vajinal mi baktı karından acaba kullanılan cihazlarla da ilgili olabilir mi ki
Canım önce karından baktı kese ve yolk kesesi görünüyodu ama bebek görünmedi vajinal baktı yine görmedi.
Kürtaj dedi ama ben yumurtlama tarihimi bildiğim için henüz küçük diye beklemek istedim.
Çok düşük ihtimal bebek oluşur dedi.
Eşim videoya çekmişti bebeği görücez diye, ben cesaret edip dün videoyu yine seyrettiğimde sanki iki kese gördüm birbirinin aynısı
Bilemedim kadın mı yorum yapamadı, benim sabır sınavım mı varmış :)
Cumartesi hepsi belli olur inşallah
Sizce diğeri de kese mi yoksa kist falan mı?

Eklentiler

• FE5B02A8-1DA4-4C48-84AB-AEA99DF61DE1.jpeg
    FE5B02A8-1DA4-4C48-84AB-AEA99DF61DE1.jpeg
    73,1 KB · Görüntüleme: 64
Bende ayın 7sine randevu aldım Medipol esenlerden biraz sabırlı olayım dedik ama içim içimi yiyor 8.haftadan önce görmek zor diye biliyorum içinizi ferah tutun inşaallah herşey olacağına varır. Sağlıkla kucağınıza alirsiniz bebişlerinizi inşaallah.
bende masa başı çalışıyorum.dayanmaya çalışıyorum henüz ilaç içmedim grip gibiyim de.koronayasam diye çok korkuyorum bebeğe bi zarar verir diye.gidip test vermeye de cesaret edemiyorum
Hamile anne hastalık geçirdiğinde bebeğine bağışıklık kazandırdığıni anlatan makaleler okumuştum ve buna inanıyorum 😊

Kızlar ben de bugün kadın doğuma, tiroide ve genetiğe gittim. Kadın doğumda doktor çok detaylı bir şekilde ultrasondan inceledi. Kalp atışları pozitif dedi, biri 11+5, diğeri 11+3 çıktı. Aradaki gün farkı azalmış. Normalde 10+5 im, bir hafta önden gidiyorlar. Geçen hafta 6 gün fark vardı aralarında ama ultrasondan kaynaklı olabilir diye düşündüm. Ense kalınlıklarına ve burunlarına baktı normal bir sorun yok dedi. Tansiyonum 13.8 çıkmıştı. Yüksek olduğu için her gün tansiyonunu ölç dedi. Tansiyon problemim yoktu belki yorgunluktan olabilir diye düşündüm. Folik asiti 14. haftaya kadar kullan dedi. Kan tahlilinde tsh düşük çıkmıştı o yüzden tiroid polikliniğine gittim. Doktor tekrar tahlil yaptırdı. Hormonların olması gerekenden fazla çalışıyor dedi. Yarın hocasına sorup ona göre ilaç yazacak. Genetiğe de fetal DNA için gitmiştim ama maalesef bulunduğum şehirde hiç bir yerde fetal DNA yapmıyorlar. 2 hafta sonraya perinatoloğa randevu aldım. 2 haftada bir kadın doğum, 2 haftada bir de perinatologa gitmeyi planlıyorum.
Oyy maşallah bebislere canım Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :KK36:ikiz gebelik çok daha zordur muhtemelen Allah yardımcın olsun:anneadayı:

Zaten kabul etmedim vajinal daha net görürmüş açılma olursa gormucem karindan bilgin olsun diyor kabus gibi bir doktordu psikolojimi alt üst etti sacma sapan bir ortam progestan alıyordum Zaten devam edicem
Çok geçmiş olsun lekelenmen geçmiştir ins canım hiç bisey takma kafana rahat ol sen iyi oldukça bebeğinde daha iyi olacak inş kendi Dr una gidince daha rahat olursun bazi Dr lar insana pozitif değil negatif enerji veriyor malesef

Canım sen daha doktora gittin mi? Nasılsın ☺️
İyiyim canım sen nasılsın. Hayır 6+3ten sonra gitmedim. Eşim ders programı ile benim boş günler uyuşmuyor gidemiyorum bir türlü. Aslında çatlıyorum meraktan bide kötü şeylerde geliyor aklıma nasıl dayancam bilmiyom. Bizim hastanedeki doktora da gitmek istemiyorum o ısrarla hep vajinal bakmak istiyormuş. Napcam bilmiyom. Sen nasılsın bebişin nasıl en son ne zaman gittin doktora?

Ben diyetisyen esliginde ilerliyorum hic birseyi yasaklamadik 🙈 her seyi yiyorum valla ben sizler grupta yazinca sasiriyorum nedne yemiyolar diye 😂😂 yalnizca az pismis et yemiyorum zaten hicde sevmem.
Yeşillikler de toksoplazma bulaşma riski vsr buda bebrkte sorun yapabiliyor az pişmiş et iyi yikanmamis sebze meyve cig yumurta bu yüzden yasak Allah korusun pozitif olunca sıkıntılı oluyor bazen bebeğe geçmiyor ama ogrenilince 9 ay antibiyotik ve amniyosentez yapılıyor o yüzden dikkat etmek lazım

X