2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
İnşallah, hem sakinim hem gergin.
Okumadığım yorum kalmadı, sizlerin benim haftalarımda yaşadıklarınızı bile okudum.
Doktorların yazılarını okudum.
Kese 20 mm olmadan bebek görünmez diye..
Yaşacak olan doğuyor, yiyip içeceği varsa doğuyor o ayrı..
Ama kızımda 6+3 te kalp atışını duyduğum için bu sefer böyle bir şeyle karşılaşınca ister istemez üzülüyor insan.
Her mantıklı şeyi kendime söylüyorum ama kalbim de istiyor ki sağlıkla orda olmuş olsun🙏
Bu süreçte desteğiniz için çok teşekkür ederim ❤️❤️❤️
Son adet tarihle uyumlu değildir sadece canım, biraz geç döllenmedir. O yüzden geriden geliyo olabilir 1 hafta kadar. Benim de baştan beri 5-6 gün geride. Bi çok kişide oluyo bu. Hiç üzme kendini. Güzel haberlerini bekliyoruz ❤️

dışarıda (midpointte) salata yedim dün.
inşallah suya daldırıp çıkarmıyorlardır :dua: ekşi ihtiyacım çok fazla dayanamadım..
ama bugün hiç keyfim yok baş boyun ağrısıyla kalktım ve parol içtim
zaten artık haftada 1 kez parol içiyorum illa bitmeyen boyum ağrıları sağolsum
bi de buna canım sıkıldı, umarım kötü bir etkisi olmaz :KK43:
üstelik bugün evlilik yıl dönümüm :tokat:
Dışarıda çok önermiyolar salata yemeyi ama en riskli dönemleri geçtik sorun olacağını düşünmüyorum canım.
Bu arada evlilik yıldönümünüz kutlu olsun, bu yıl 3 kişi 😍
Ay bizim de 9 gün sonra 😍

Son adet tarihle uyumlu değildir sadece canım, biraz geç döllenmedir. O yüzden geriden geliyo olabilir 1 hafta kadar. Benim de baştan beri 5-6 gün geride. Bi çok kişide oluyo bu. Hiç üzme kendini. Güzel haberlerini bekliyoruz ❤️
İnşallah canım🙏
İnanıyorum vericem güzel haberi❤️
Çok teşekkür ederim defalarca aynı şeyi söylememe rağmen ilgileniyorsunuz❤️❤️

şu balığı nasıl yiyeceğim bilmiyorum..
hamileliğin 6. haftasında biz bi yunan turu yaptık orda deniz ürünleri-domates soğanlı salataların biri geldi biri gitti.. bir uzo kokusu hakimdi zaten etrafta..
sonrasında dönünce ben bir tiksindim balıktan salatadan hatta yunanistan adı geçince bile midem bulanıyor.:mad:
eşim de bu akşam eskiden hep gitmek istediğim bir mekana kutlama yemeği ayarlamış. mekanın balkon kısmına.
mekanı bir duydum anammm orası meyhane içeriden meze rakı kokuları arasında ben o balkona çıkamam kusarım dedim
adama iptal ettirdim mekanı öyle bir tiksinti... şimdi kös kös oturacaz herhalde evde :KK53:
Çok tatlısın😂 alternatif olacak başka yerler yok muymuş bari kusmayacağın biyere gitseniz

Birde şöyle birsey oldu, ben kararsızım ikili testte ama yaptırırım diyordum son karar olarak, doktor tanıdık, anlattı şey dedi genetik rahatsızlığı olursa sonlandiracakmisin bende yok hocam dedim, tamam gerek yok ikiliye fln detaylı baksak yeter dedi, daha sonra hiç uzatmadı , bende doktor olarak tabi yaptır der saniyordum, vazgeçmiş oldum yani ikilide yaptirmiyorum ben🤔
Ne iyi doktormuş o. Ben de yaptırmayacağım test ama doktor bir daha düşün dedi bana. Ki kendi bile kesin sonuçlar vermez yanıltabilir diyor yani. Ona rağmen yaptırmamı istiyor herhalde para da gidiyor onlara. O sebeple istiyorlar. Yaşım 35 üstü olsa belki fetal dna düşünürdüm. O kadar. Genetik rahatsızlık var gibi bir sonuç 100de100 güvenilir olsa yine denenir de değil. Hiçbir testte değilmiş. Hep bi yanılma payı var. Sağlıklı evlatlarımız olsun hepimizin inşallah.

dışarıda (midpointte) salata yedim dün.
inşallah suya daldırıp çıkarmıyorlardır :dua: ekşi ihtiyacım çok fazla dayanamadım..
ama bugün hiç keyfim yok baş boyun ağrısıyla kalktım ve parol içtim
zaten artık haftada 1 kez parol içiyorum illa bitmeyen boyum ağrıları sağolsum
bi de buna canım sıkıldı, umarım kötü bir etkisi olmaz :KK43:
üstelik bugün evlilik yıl dönümüm :tokat:
Yediyseniz artık kafaya takmayın 😇 okuduğum kitapta yememeniz gereken bir yiyeceği yedikten sonra dünyayı kendinize dar etmeyin gibi bir şey yazıyordu. Ben de geçen gün kebapçıda çok az tulum peyniri yedim mesela. Tulum pastörize edilmemiş sütten yapıldığı için yemiyordum ama kebapçıda o sıcacık lavaş gelince Aman napayım canım çekti dedim yedim 😅
Evlilik yıldönümünüz kutlu olsun 🥳

şu balığı nasıl yiyeceğim bilmiyorum..
hamileliğin 6. haftasında biz bi yunan turu yaptık orda deniz ürünleri-domates soğanlı salataların biri geldi biri gitti.. bir uzo kokusu hakimdi zaten etrafta..
sonrasında dönünce ben bir tiksindim balıktan salatadan hatta yunanistan adı geçince bile midem bulanıyor.:mad:
eşim de bu akşam eskiden hep gitmek istediğim bir mekana kutlama yemeği ayarlamış. mekanın balkon kısmına.
mekanı bir duydum anammm orası meyhane içeriden meze rakı kokuları arasında ben o balkona çıkamam kusarım dedim
adama iptal ettirdim mekanı öyle bir tiksinti... şimdi kös kös oturacaz herhalde evde :KK53:
Hahahhaa alkol çok kötü yapıyor evet bir defa yaşadım olmaz olsunnn
Bizim de geçen hafta evlilik yıldönümümüzdü; ne dışarı çıkması ben evde kusuyordum o akşam 🤣 beterin beteri var 🤣🤣

Yediyseniz artık kafaya takmayın 😇 okuduğum kitapta yememeniz gereken bir yiyeceği yedikten sonra dünyayı kendinize dar etmeyin gibi bir şey yazıyordu. Ben de geçen gün kebapçıda çok az tulum peyniri yedim mesela. Tulum pastörize edilmemiş sütten yapıldığı için yemiyordum ama kebapçıda o sıcacık lavaş gelince Aman napayım canım çekti dedim yedim 😅
bende şeyi okumuştum gebe kaldığını öğrenmediğin müddetçe ne yersen ye içersen iç bebek etkilenmiyormus çok enteresan :KK12: yediysende ohh afiyet olsunn

Dışarıda çok önermiyolar salata yemeyi ama en riskli dönemleri geçtik sorun olacağını düşünmüyorum canım.
Bu arada evlilik yıldönümünüz kutlu olsun, bu yıl 3 kişi 😍
Ay bizim de 9 gün sonra 😍

ya evde salata yapmak hele cafedeki gibi oyle zoruma gidiyor ki
dışarıda hazır gelince kıymetli oldu, ama dikkat edicem
4. seneyi dolduruyorz 5. seneye Allah nasip ederse 3 olacağız
sizin de şimdiden kutlu olsun, yeni meyvenizle nice güzel seneler devirin :KK200:

Birde şöyle birsey oldu, ben kararsızım ikili testte ama yaptırırım diyordum son karar olarak, doktor tanıdık, anlattı şey dedi genetik rahatsızlığı olursa sonlandiracakmisin bende yok hocam dedim, tamam gerek yok ikiliye fln detaylı baksak yeter dedi, daha sonra hiç uzatmadı , bende doktor olarak tabi yaptır der saniyordum, vazgeçmiş oldum yani ikilide yaptirmiyorum ben🤔
Seviyorum böyle doktorları 💕

Çok tatlısın😂 alternatif olacak başka yerler yok muymuş bari kusmayacağın biyere gitseniz

bi tık özenirdik normalde pek gitmediğimiz (ha diiyince gidemediğimiz) yerlere giderdik, çünkü ben öyle isterdim özel olsun farklı olsun diye
şimdi ya çıtayı düşüreceğiz ya da çıtayı kırıp evde kös kös oturacağız :KK53:

salatadan korkan bana tulum peyniri şokuuuuu :KK57:
bu kadar detayı bilmiyordum mozarella vs yasak sanıyordum, pınar beyaz sürülebilir peynirler nasıl?

Hahahhaa alkol çok kötü yapıyor evet bir defa yaşadım olmaz olsunnn
Bizim de geçen hafta evlilik yıldönümümüzdü; ne dışarı çıkması ben evde kusuyordum o akşam 🤣 beterin beteri var 🤣🤣

yaaa çok kötü olmuş :confused: ama çok iyi hissettiğin bir gün ailenize yeni katılacak bebek kişisiyle ilk yıldonümünüzü kutlamalısınız :KK19:

salatadan korkan bana tulum peyniri şokuuuuu :KK57:
bu kadar detayı bilmiyordum mozarella vs yasak sanıyordum, pınar beyaz sürülebilir peynirler nasıl?
Ben diyetisyen esliginde ilerliyorum hic birseyi yasaklamadik 🙈 her seyi yiyorum valla ben sizler grupta yazinca sasiriyorum nedne yemiyolar diye 😂😂 yalnizca az pismis et yemiyorum zaten hicde sevmem.

Ben diyetisyen esliginde ilerliyorum hic birseyi yasaklamadik 🙈 her seyi yiyorum valla ben sizler grupta yazinca sasiriyorum nedne yemiyolar diye 😂😂 yalnizca az pismis et yemiyorum zaten hicde sevmem.

ben de hamilelik uygulamalarında okudum bu zararlı şeyler denilenleri, diyetisyen zaten en iyisini bilir :kk77:

Bende şaşkınım. Her şeyi yiyom. Zaten iştahsız ve zayıf bi insanım canım ne isterse yerim o yüzden. Hamilelikte de bunca zararlı şeyi yeni duyuyorum :KK70:

X