Popüler Konu 2025 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Evet doktor orayoda dedi ama orası yurt dışı kanı ulaştırmada sorun olabilir vs dedi
Yanlış anlama ama canım neden kaybolsun firma bu işi en iyi yapan yerlerden biriymiş diğeri ile arasında 75 usd fark var. Bir çok kişi tercih ediyor. Kaybolcaksa burda da kaybolur. Daha detaylı doğruluk oranı yüksek dediler ama içine sinmediyse tabi

Normal kuzum başlarda böyle değişkenlik zamanla düzene girecek bebişler. Hatta 1,2 hafta önden bile gidebilecekler. Şu an düzenlerimiz hep karışık daha oturmadı normal yani. Değerlerine de takılma kuzum şimdi o verdiği takviyeler ile hemen toparlarsın
Çok teşekkür ederim, inşallah hepimizin ki sorunsuz çok güzel geçsin 🥹🥰🌸

Kızlar yine burada bir konuda okumuştum fetal dna için de down sendromu hariç diğerlerinde tam sonuc vermeyebiliyormuş diye, ne kadar doğru bilmiyorum tabi ki. Down sendromu olup olmadığını öğrenmek için %99 doğru sonuç veriyormuş fakat diğerleri için yüksek yüzde verse bile çıkabilecek maksimum doğruluk %40 %50 diye yazmışlardı. Testin alt kısmında da buna yönelik yanılma payı vesaire diye not düşüyorlarmış.
Bilgisi olan var mı?

Kızlar yine burada bir konuda okumuştum fetal dna için de down sendromu hariç diğerlerinde tam sonuc vermeyebiliyormuş diye, ne kadar doğru bilmiyorum tabi ki. Down sendromu olup olmadığını öğrenmek için %99 doğru sonuç veriyormuş fakat diğerleri için yüksek yüzde verse bile çıkabilecek maksimum doğruluk %40 %50 diye yazmışlardı. Testin alt kısmında da buna yönelik yanılma payı vesaire diye not düşüyorlarmış.
Bilgisi olan var mı?
Fetal dna testinde tüm hastalıklar için %99,9 doğruluk oranı veriyorlar %1 yanılma payını ise her zaman kenarda tutuyorlar. %100 doğruluk payı bir tek amniyosentezde var maalesef. Benim için fetal dna temiz gelirse yeterli olur içimi yüksek oranda rahatlatır. Umarım hepimizin testleri tertemiz gelir. 🌸🧿

Fetal dna testinde tüm hastalıklar için %99,9 doğruluk oranı veriyorlar %1 yanılma payını ise her zaman kenarda tutuyorlar. %100 doğruluk payı bir tek amniyosentezde var maalesef. Benim için fetal dna temiz gelirse yeterli olur içimi yüksek oranda rahatlatır. Umarım hepimizin testleri tertemiz gelir. 🌸🧿
Öyle söyleniyormuş fakat doğruluk payı yarı yarıya diye konuşmaları okuyunca kafam karıştı benimde hangisi doğru anlamadım.
Bunu da doktoru söylemiş sanırım o kişiye. 🥲
Sağlıklı olsunlar da, gerisi önemsiz artik..

Bize de doktorumuz bu şekilde bilgi verdi. Ben yaptırmasam içim rahat etmezdi. İnşallah tertemiz çıkar başka streslerle sınanmayız🤞🏼🌸

Öyle söyleniyormuş fakat doğruluk payı yarı yarıya diye konuşmaları okuyunca kafam karıştı benimde hangisi doğru anlamadım.
Bunu da doktoru söylemiş sanırım o kişiye. 🥲
Sağlıklı olsunlar da, gerisi önemsiz artik..
Benim doktorum öyle bir bilgi vermedi açıkçası dediğim gibi %1 lik bir yanılma payından bahsetti ve mecbur kalırsak amniyosentez seçeneğinden bahsetti. Ben zaten ilk hamile kaldığımdan beri fetal dna seçeneğini düşünüyordum. Dediğiniz gibi sağlıklı olsunlar gerisi önemsiz. Aklımız kalmasın rahat bir gebelik süreci geçirelim.

Güzel arkadaşlarım☺️ doktorumuz protein ağırlıklı beslenmeni önerdi, belki size de fikir olur. Mutlaka protein alımı fazla karbonhidrat ona göre daha düşük olmalı dedi. Ek olarak vitamin başladık Premama +dha ve osteocare

Merhaba guzel anneler ve anne adaylari bugun 6+3 te bebisimin kalp atimini gordum bir sonraki kontrolumde dinliycez insallah hersey yolunda dedi doktorum bende fetal dna yaptiricam doktorum onerdi bir aksilik olmazsa ikili ve 3 lu taramalara ihtiyacimiz olmaz dedi

Kızlar bugün kontrole gittim, bütün vitaminlerim çok düşükmüş. B12 iğnesi ve bir takviye ilaç verdi içerisinde birçok destekleyici şey varmış. 11 gün önce gittiğimde 7+2 çıkmıştı, bugün 8+6 olması gerekirken 8+4 olduğunu söyledi. Kötü bir şey demedi, iyi durumda olduğunu, kalp atışlarının da iyi olduğunu söyledi. Bende zaten geç döllenme vardı, son adet tarihime göre bakınca gelişimi daha geride. SAT: 2 ağustos doktorun bugün bebeğe göre belirlediği SAT: 13 ağustos
Her gittiğimde böyle farklılıklar olacak mı bu normal mi?
Devlete gittiğimde özelden daha ileri çıkıyor haftası.
Vitaminler senin icin su an ilk 3 aylik donemden sonra vucudun bocalamasin diye. Yoksa bebege gitmiyo ne eksikligi ne bir seyi yani o konuda rahat ol. Ben de hamileyken degil ama daha once b12 ignesi kullandim, haptan cok daha iyi ve cok daha hizli yukseltiyo. Tam hatirlamiyorum ama sanirim ilk hafta gun asiri oluyosun, sonra haftada bir oluyosun. Sonra da ayda bir e donuyo igne. Ama b12nin vucuduna girdigini fark ediceksin, enerji veriyo, depresyon azaliyo asiri sac cikariyo:)

X