2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Hastanenizi de değiştirdiniz mi? Aygül hocada mıydınız siz de? Hangi doktora geçtiniz acaba ve kaçıncı haftada geçtiniz? Kalabalıklığından ve bize az zaman ayırmasından ben de muzdaribim
Evet hastaneyi de değiştirdim. Muayene için 2 saat beklediğim oldu üstüne muayene 1 dakika bile sürmüyordu. Ben nagihan cengaver e başladım. ilk kontrolüm cumartesiydi 11 haftalıkken. Çok tatlı bir doktor ilgisi de güzel doğumu da lokman hekim akay da yaptırıyormuş.

Kızlar birden bende hafif bi karın ağrısı nefes darlığı ateş basması başladı. Neden olabilir bilen var mı
ben de benzer durumdayım meden oluyor acaba.. bir ateş basıyor bir üşüyorum, başım dönüyor tansiyonum biraz düşük. üşütmüş olabiliriz bence.
bir de yine meşhur retro etrkisi varmış ondan da olabilir bence

Peki testler, tahliller filan onları nerde yaptırıcaksınız? Muayene ücreti, doğum derken toplam maliyeti 23’ü geçmesin?

Ben hiç bulantı yaşamadım Başlarda grupta çok vardı bulantısızlar, hala aynı gidiyor musunuz?
Bende de bulantisizlik devam cok sukur
Normalde nasilsam oyleyim.
Ama göğüslerime taktim kafayi ben
Normale gore evet bir sislik var ama oyle aman aman bir buyukluk hissetmiyorum.
Bu da geriyor beni,her sey yolunda mi acaba diye.
9+2 deyik bu arada.
Benimle ayni belirtisizligi yasayan var midir acaba?

Bende aynıyım ahahah kızlar şimdi diyecek neymiş bu ilk hamileliği sürekli karşılaştırma yapıyor ilkinde dokunamıyordum aşırı şişlik vardı çok büyümüştü göğüs uçlarım kararmıştı bunda hiç göğüs hassasiyetim yok hafif biraz büyüdü okadar kararmada yok

Kızlar hamile olduğumdan beri duşta sıcak su kafama geldiğinde başıma bir ağrı giriyor .Bir kaç seferde fark ettim tencerenin kapağını falan açtığımda o buhar başıma temas ettiğinde yine değişik bir baş ağrısı yaşıyorum. Sıcak suya buhara karşı bir hassasiyet olmuş başımda korkuttu beni böyle birsey yaşayan varmı

Beeeen surekli aklımın içinde tıpa tıp aynıyız valla kontrole daha 10 gün var delircem

Ya canım aynen benim de acillik bir durumum olmadı şükür ama üşütmüştüm geçen haft onun etkileri sanırım hala toparlayamadan tatle geldim şimdi sıcak tutuyorum güneşin altına yattım :) cok tesekkurler canım aynı agrılar gibi olduğu için rahatladım zaten çok anormal olursa giderim ama şükür değil kanama vs de yok Cok sagol

Tansiyonun düşüyo olabilir canım. Biraz bi şeyler atıştır, kolonya falan kokla iyi gelir
Canım tam tersine yüksek çıktı tansiyonum. 150/72 çıktı nabız 114. Kan idrar aldılar bi şey çıkmadı serum verdiler. Sonra bi daha ölçtürdüm 149/86 çıktı. Acile gittiğim için onlar kadın doğuma sevk etmediler. Kendi doktoruma gidicem 16.15’te. İnşallah bebeğim iyidir

Bende tansiyon yüksek çıktı canım

Aa iyi ki gitmişsin acile canım. Bebekte bi sıkıntı yoktur hiç korkma. Seni de bi süre gözetim altına alır doktorun, bi kaç gün takip edersin tansiyonunu. İnşallah bi daha tekrarlamasın

Bende yarın fetal dna yaptırıyorum canım kan almaya gelcekler

Canim sen kardiyolojiye gitmelisin bir de tuzu kes şu an tansiyon bebegi etkilemez ama 20lerden sonra preeklamsi riski artar cok geçmiş olsun

Bugünkü kontrolumde Dr bana 2 li tarama giriyorum 2 hafta sonra yaptır dedi bende düşünmüyorum yaptirmicam diğer gebeliklerimde de yaptirmadim dedim peki sen bilirsin dedi :)
Peki imza aldı mı istemiyorum dediğinize dair?
Ben de ay sonunda gidicem ve test yaptırmayacağım dedim. İmza almam gerek diyor benim doktorum. Herkes istiyor mu merak ettim

selam canim Altunizade Acibademe gidiyorum, Bende acibadem saglik sigortasi var, Acibadem sigortali anlasmali fiyat 19.000-25.000 arasi degisiyor normal- epidural-sezeryan icin. Yil sonu yine zam gelecekmis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…