2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Bende İstanbul Şişli de Türkiye hastanesine başlıcam kızlar giden varmi muayene için 495 benim 3. Sezeryan onun içinde 11500tl fiyat verdiler şimdilik tabi yılbaşından sonra degisir internette guzel yorumlar okudum ama yakinlarimda referansim yok hic:110:

Bende aynıyım ahahah kızlar şimdi diyecek neymiş bu ilk hamileliği sürekli karşılaştırma yapıyor 😂 ilkinde dokunamıyordum aşırı şişlik vardı çok büyümüştü göğüs uçlarım kararmıştı bunda hiç göğüs hassasiyetim yok hafif biraz büyüdü okadar kararmada yok
"Bebeginizi Beklerken Sizi Neler Bekler" adli kitabi okuyorum.
Tam ondan bahsetmisti.
2.hamilelikte ilkindeki gibi hassasiyet ve buyume olmuyormus.
Vuzut daha oncesinde bu buyume hormonlarini aldigi icinmis.
Pigmentasyon da genellikle 4.aydan itibaren oluyormus

Kızlar gebelikte troid sorunu çıkabiliyor. Bende hiç olmadi ve yok demeyin. İlk hamileligimde troid problemi yaşadım ve ilaç kullandım. Doğum yaptıktan 6 ay kadar sonra eski haline döndü. İkinci hamileliğim için de duzenli olarak kan verip degerlerime baktiracagim. Size de tavsiye ederim. Troid problemi bebekte gelişim geriliği boy kısalığı vs sebep olabiliyor. Her kadın dogumcu düzenli olarak kan verin demeyebiliyor. Tavsiyem ayda 1 kan verin. Şeker troid demir, bulasici hastaliklar antitoxoplasma vb bakilsin. Hatta ayda 1 idrar verin. İdrar yolu enfeksiyonu da yine bebeklerde dusuge sebep olabiliyor. Hastaneye bile gitmenize gerek yok. Hepsi için sağlık ocağına gitmeniz yeterli. İlk aylar özellikle cok önemli 🙏

Fetal dna yi hafta olarak kaçta yaptırmış olacaksin?
Ben 10+4 te yaptırdım. İnşallah haftaya sonuç cikacak. Hepimizin hakkinda hayırlısı olsun insallah 🙏🙏🌹
Bende 10+3 oluyo canım yarın ya evet benimde ole 24 üne de doktor aldım ama erken cıkar sonuclar cinsiyet de belli olcak ama söyleyemeyiz ddiler doktora iletceklermiş cinsiyeti 😣

Kızlar gebelikte troid sorunu çıkabiliyor. Bende hiç olmadi ve yok demeyin. İlk hamileligimde troid problemi yaşadım ve ilaç kullandım. Doğum yaptıktan 6 ay kadar sonra eski haline döndü. İkinci hamileliğim için de duzenli olarak kan verip degerlerime baktiracagim. Size de tavsiye ederim. Troid problemi bebekte gelişim geriliği boy kısalığı vs sebep olabiliyor. Her kadın dogumcu düzenli olarak kan verin demeyebiliyor. Tavsiyem ayda 1 kan verin. Şeker troid demir, bulasici hastaliklar antitoxoplasma vb bakilsin. Hatta ayda 1 idrar verin. İdrar yolu enfeksiyonu da yine bebeklerde dusuge sebep olabiliyor. Hastaneye bile gitmenize gerek yok. Hepsi için sağlık ocağına gitmeniz yeterli. İlk aylar özellikle cok önemli 🙏
Benim 3 hafta önce bakılmıstı normaldi domtor cmtsi tekrar yeniledi tirodi cok şükür temiz her ay baktırılması gerekmiş önemli gerçekten

Kızlar bir şey daha sormak istiyorum. Sol kasığıma arada bıçak vurup kaçıolar gibi 3 saniye kadar diyim. Netten baktım çok normalmiş ama yaşayan varmı ?

Yok artik benim de 10 gun sonra🙈 Carsamba gunu.
Bu ara kalp durmasini da cok duydum.Gece stres yaptim sanirim uyku tutmadi hic.
Her seyin yolunda gittigine(gidecegine) inanmaktan baska caremiz yok🖤
Ben 1.5 sene önce yaşadım bide bende onun psikolojisi var yani kalbim ağzımda geziyorum gercekten poztifi düşünmekten başka çaremiz yok Allah ol desin yeter

"Bebeginizi Beklerken Sizi Neler Bekler" adli kitabi okuyorum.
Tam ondan bahsetmisti.
2.hamilelikte ilkindeki gibi hassasiyet ve buyume olmuyormus.
Vuzut daha oncesinde bu buyume hormonlarini aldigi icinmis.
Pigmentasyon da genellikle 4.aydan itibaren oluyormus
Aaa o kitap bende dr var bakayım ins bu yüzden böyledir ama mantıklı yani vücut alışmış olabilir ins o yüzdendir

Cok sagol N neselikiz87 insallah hersey yolundadir...benim haftam daha az..dr kontrolde 1 hafta da geride oldugumuzu soyledi dr a göre 6+1 sanirim

Öncelikle hayırlı olsun, sağlıkla hepimiz kucağımıza alalım inşallah canım 🤲🏼❤️
Belirtiler gidip gelmeli oluyo genelde herkeste. Bende de bulantı baya vardı, 2-3 gündür hiç yok gibi. Zaten artık zamanla azalıp biticektir. Buna takılma hiç
Sagol cnm insallah...

Ben yaşıyorum canım benim de genelde sağa vuruyor
yaa peki sordunuzmu doktora gerilmeden dolayı olabilir deniyor ama ben önceki gebeliklerimde hiç yaşamadım . Korktum açıkcası gitsemmi doktora diye(dayanamıcam 12 gün daha ahahaah) işin şakası . endişelenmelimiyim bilemedim

Kızlar bir şey daha sormak istiyorum. Sol kasığıma arada bıçak vurup kaçıolar gibi 3 saniye kadar diyim. Netten baktım çok normalmiş ama yaşayan varmı ?
Fiziksel olarak farketmeden yorulmus olabilir misin?Dun ben de aynisini yasadim,ufak bir temizlik yapayim dedim.
Bugun yok mesela.
Bu arada ben gaz sebebi ile de olabilecegini dusunuyorum bi' ihtimal.

Fiziksel olarak farketmeden yorulmus olabilir misin?Dun ben de aynisini yasadim,ufak bir temizlik yapayim dedim.
Bugun yok mesela.
Bu arada ben gaz sebebi ile de olabilecegini dusunuyorum bi' ihtimal.
sabah başladı 10 dakikada bir yokluyor. geçiyor sonra. işim masa başı hiç yorulmuyorum. Sabah evden çıktıktan sonra başladı ama çok normal deniyor rahim büyümesindenmiş sanırım. Yaşayan varsa içime su serpilirde geçer belki :dua: temizliği dinlene dinlene yapıyorum hiç yormadan kendimi o zamanlar sorun yaşamıyorum hiç. Gaz sancısı gibi değil ama adetliykende olmazdı böyle çözemedim. :bicak:

X