2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Günaydın kizceler bende şimdi kontrolden geldim bebisim sata göre 10+5 en son ultrason takibine göre 9+1 cikmaliydi geç dollenmeydi 10 haftalık çıktı baya Bi yakalamış haftasını mercimeklikten nohutluga terfi etmiş hiç Bi sıkıntı yok çok şükür çok mutlu oldum darisi tum kontrolu olan hamislere:anneadayı: :21:
Maşallah maşallah sağlıkla büyümeye devam etsin 😍

Günaydın kızlar bende çarşamba 2li tarama için gideceğim. Çok heyecanlıyım. Cumartesi gördüm kıpır kıpırdı ilk defa hareketlerini gördüm çok değişik bir duyguydu ya. Muhteşemdi minicik ayaklarını gördüm. 2 li taramadan da korkuyorum inşallah bir problem çıkmaz aranızda yaptıran varmı 2li tarama
Bugünkü kontrolumde Dr bana 2 li tarama giriyorum 2 hafta sonra yaptır dedi bende düşünmüyorum yaptirmicam diğer gebeliklerimde de yaptirmadim dedim peki sen bilirsin dedi :)

Arkadaslar selam...Allahim izniylr bende 2023 nisan annesi oluyorum insallah...sat 23.07.222

Adetim cook gecince hamile oldugumu öğrendim.
Dr bakti ve sadece keseyi gördük.
Simdi biraz heyecanlandim buraya da gelip yazdiklarinizi okuyunca ne yalan soyliyim daha da panik yaptım.

Vakti olanlar bana da bir akil verin...1 haftadir cook bulantim ve kusmam var.afedersiniz hic birsey olmasa su kusuyorum😔😔ama sanki dunden beridir kusmam tiksinmem azaldi...korkmadim desem yalan olur...
Kusma bulanti sizlerin nasil? Gun icinde rahat belirtisiz geçirdiğiniz zamanlariniz oluyor mu? Belirtiler gelip gidiyor mu?
Allahim tum bebek bekleyenleri icinde bizi de sag salim bulustursun,birlikte yaşatsın 🤲🏻🤲🏻🤲🏻

Günaydın kızlar bende çarşamba 2li tarama için gideceğim. Çok heyecanlıyım. Cumartesi gördüm kıpır kıpırdı ilk defa hareketlerini gördüm çok değişik bir duyguydu ya. Muhteşemdi minicik ayaklarını gördüm. 2 li taramadan da korkuyorum inşallah bir problem çıkmaz aranızda yaptıran varmı 2li tarama
İnşallah güzel sonuçlar alırsınız :KK200: :dua: maşallah demek hareketlendiler baya artık, tarihlerimiz aynı ben de cumartesi göreceğim kısmetse sorun yoksa :dua:

Bugünkü kontrolumde Dr bana 2 li tarama giriyorum 2 hafta sonra yaptır dedi bende düşünmüyorum yaptirmicam diğer gebeliklerimde de yaptirmadim dedim peki sen bilirsin dedi :)
Doktorum banada size bırakıyorum yaptırıp yaptırmama kararı sizin dedi. Bende kararsızım. Bir yandan yaptırmasam diyorum bişey yoksa bile riskli çıkabiliyormuş.

Arkadaslar selam...Allahim izniylr bende 2023 nisan annesi oluyorum insallah...sat 23.07.222

Simdi biraz heyecanlandim buraya da gelip yazdiklarinizi okuyunca ne yalan soyliyim daha da panik yaptım.

Vakti olanlar bana da bir akil verin...1 haftadir cook bulantim ve kusmam var.afedersiniz hic birsey olmasa su kusuyorum😔😔ama sanki dunden beridir kusmam tiksinmem azaldi...korkmadim desem yalan olur...
Kusma bulanti sizlerin nasil? Gun icinde rahat belirtisiz geçirdiğiniz zamanlariniz oluyor mu? Belirtiler gelip gidiyor mu?
Allahim tum bebek bekleyenleri icinde bizi de sag salim bulustursun,birlikte yaşatsın 🤲🏻🤲🏻🤲🏻
Cok normal canım bazı günler ogurmekten lavobodan çıkamıyorum bazı günler hiç olmuyor son günlerde de hiç olmuyor çok şükür ilaç almiyorum 4 5 gündür hatta normalde ilaçsız duramıyodum bulantilardan ama kaç gündür yok daha yeni kontrolden geldim hicbi sıkıntı yok çok şükür evham yapma sende surekli değişiyor belirtiler:anneadayı:

Doktorum banada size bırakıyorum yaptırıp yaptırmama kararı sizin dedi. Bende kararsızım. Bir yandan yaptırmasam diyorum bişey yoksa bile riskli çıkabiliyormuş.
Evet canım Dr lar sadece var diye söylüyor cunku risk analizi sadece net sonuç vermiyor ben diğer 2 cocugumda da yaptirmadim bunda da yaptirmicam sadece nasip olursa 20 21. Haftalarda ayrıntılı ultrason var onu yaptiricam tabiki bu benim kararım herkes farklı şeyler savunabiliyo biraz ucu açık Bi konu :)

Beni tarif ettiniz sanırım ya 😁Hafif dalgalanmalar var bende de. Ve evet az bisey yesem doyuyorum ve yediğim yemeğe zevkle başlasam da 5 6 kasik sonrası tiksinme geliyor. Asla zevkle bisey yiyemiyorum. Bir defa bi yemeği sonuna kadar yedim çok güzel gelmişti. Yarim saat sonra ağır geldi ve baya bi midem bulandi 🥴
İnşallah iştahla yiyeceğimiz günler de gelsin 😅

Benim de aynı, 2kilo verdim daha 6. Haftada. Doktorlar matematiğiyle söylüyor 1.trimester 2 kilo alınacak diye, insan tek değişik kendisi sanıyor. Aslında çoğu kişi kilo verdim yazmış burda ilk zamanlar için.
Bende sürekli ilk hamileliğimle kıyaslıyorum o yüzden garibime gidiyor ama işte her hamilelik farklıymış 😅

İç karın meselesi varmış ondan mı acaba🤭
Evet ilk hamileliğimde okadar çoktuki karnımı ikiz sanıyorlardı. Doktorum karın için dar diyordu. Bide suyum çok fazlaydı onunda etksii vardı ama güzel bir haber okadar büyük bir göbeğim hiç çatlamadı bir tane bile çatlağım yok göbeğim de

Aynı durumdayım 🙄 randevuma çook var 3 ekimde, 1 ay sonra oluyo yani. Aklım hep onda iyi mi acaba diye. Bazen çılgınlık yapıp randevu alsam mı diyorum ama artık böyle olucak randevular
oyy sizinde varmış baya :olamaz: bende bazen çılgınlık yapmak istiyorum ama sonra diyorumki cinsiyeti öğrenicem 24.de öncesinde göremez sabrettt:KK1:ayda bir çok uzun zaman ya :KK12:

Öncelikle hayırlı olsun, sağlıkla hepimiz kucağımıza alalım inşallah canım 🤲🏼❤️
Belirtiler gidip gelmeli oluyo genelde herkeste. Bende de bulantı baya vardı, 2-3 gündür hiç yok gibi. Zaten artık zamanla azalıp biticektir. Buna takılma hiç

Bende 1.5 kg almısım ya tartıldım dün 61 oldum doğuma kadar bakalım nolcaz😂😂 olsun canım doğumdan sonra veririz ole düşün bebek saglıklı olsun yeter korse fln toparlarız sonrasında çatlak yagı baslamadıysan smdiden basla bence ben özellikle biraz basen ve kalçalı oldugum için smdiden sürüyorum bacaklara ve kalçalarada
Başlıcam ben de yağlara yakında, sağol canım. Kardeşim 20 kg almıştı (umarım genetik değildir bu kilo alma işi XD) ama hepsini verdi. Neyse bu yemeklerden tiksinme olayı bitince daha sağlıklı şeylere yöneliriz

Merhaba kızlar,

Yardımcı olursunuz inşallah. Ben 9. Haftama giriş yaptım. 6. Haftadan beri rahmim de kasılmalarım ağrılarım oluyor, dünden beri sanki kasılmamı daha cok hissediyorum böbreklerimin oraya da vuruyo agrı gibi acaba gaz sıkışması mı yoksa bebek mi yerleşiyo anlamadım. Yaşayan var mı bunu? Mide bulantım yok cok böyle mırmır sadece öidem. Ama bu kasılmalara cok taktım doktorum cok ağrın olursa veya kanaman olursa gel dedi. Kanamam da yok cok sükür sadece kasılmalar ve karnımda bir şişlik var. Nolur yaşayan varsa yardm etsin tatildeyim bu hafta doktoruma haftaya gidicem ama korkuyorum bebişi en son 7 ye girerken gördük hala orda mı düşük olsa kanama da olur ve agrı baya olur diyorlar ama yardım eder mısnız ?
Canım selam 9. Haftada aynı ğroblemi ben yaşadım kasığımdan belimden böbreklerime doğru çok geci şekilde sancı ile kendimi acilde buldum kanama vs hiç birşey yoktu çok şükür bebeğimde de bi problem yoktu idrar tahlilimde hafif kan çıktı ürolojiye görün dediler göründğm ordad bi sorun çıkmadı böbrek taşı vs doktor üşütme kaynaklı bu tarz ağrıların olabileceğini kendimizi sıcak tutmamı gerektiğini söyledi şuan iyiyim çok şükür🙏

Kızlar birden bende hafif bi karın ağrısı nefes darlığı ateş basması başladı. Neden olabilir bilen var mı

Bende memorial de tüp bebek tedavisi gördüm. Doğum paketi 23 bin 8 muayene ile sınırlı. ve çok kalabalık bu yüzden ben doktorumu değiştirdim.
Hastanenizi de değiştirdiniz mi? Aygül hocada mıydınız siz de? Hangi doktora geçtiniz acaba ve kaçıncı haftada geçtiniz? Kalabalıklığından ve bize az zaman ayırmasından ben de muzdaribim

Kizlar ben iş nedeniyle farklı şehirdeyim ama doğum izni sonrası ve doğum inşallah ankarada olacak, bi kac arkadaşım doktorlar öyle kabul etmiyor dedi, öyle mi bilginiz var mı, 20 haftadan sonra almiyorlarmis ,daha doktorda seçemedim o yüzden doktordan bilgi de alamadım.
Çok net bilgim yok ama ablam geçen yıl kontrol için doktora gitti, doktor kendi doktoruna git dedi gönderdi direk

X