2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Kötü anı yaşamışsınız ama 2 sene oldu doğum yapalı ben kendi odamda sancımı çektim ve aynı odada da doğumum oldu ben korananın çok yoğun olduğu bi döneme denk geldim eğer öyle olmasaydı yanımda biri de olacaktı sancı anımda kötü yerler elbette var benimde bildiğim çok var ama nadir de olsa iyi hastanelerde var

haklısınız .. imkanı olmayan mecbur.

Tabiki maddi imkanlar dahilinde olan birsey sonucta ama ola olada gidip devlet hastanesinde yaptirmam ben sahsen. Doktor konusuda cok cok nadir olan bir durum benim arkadasimin acibademdeki doktoru sancilari basladiginda bodrumda tatildeydi adam ucakla geldi dogumu yaptirdi ve tekrar tatile gitti. Tamamen doktor secimiyle alakali bir durum.

evet. Rabbim hepimize gönlümüzde olanı nasip eylesin inşallah

ne güzel bak bebiş günaydın demiş sana benim çok azaldı bulantım artık sizinde biter yavaş yavaş inşallah
Evet belirti olması beni mutlu ediyo sorun değil hiç :) ama kusmasam daha iyi, sadece biraz bulansa o zaman daha iyi oluyo :)
Artık biter yavaş yavaş bunlar da

Asla unutamam tramva işte şimdi çok zorda kalmadıkça gidemem devlete filan gitsem de hayır gorcegimi dusunmem

Selam kizlar bugun ne durumdasiniz? Ben calistigim gunler mide bulantisi yasiyorum evde oldugum gunler pek yok boyle garibini gormedim :)
Bende işyerinde oldugum günler midem daha cok bulanıyo yemekler lavabolar kötü geliyo hep kalabalık hepsi midemi bulandırıyo bide uyku cok vuruyo işteyken

Devlette randevu yok gitmek istesem de yok hiç.. Sabah erkenden gitmem gerekiyor belki normal sıra alabilme şansım olur vs. Bebeyle onla kim uğraşacak
Özele gidiyorum bu sebeple ama doğumu araştırma hastanesinde yapacağım sezaryen olduğu için. Oğlumda özelde yaptım bi fark yoktu zaten 1 gün sonra imza atıp çıkmıştım

Bu çok doğru bu arada
İlk gebeliğim riskli olduğu için Zekai tahirde doğum yaptım planlı sezaryen ile.
Sezaryen olacağım halde defalarca alt muayene yaptılar. Bir kere olmadı diyip başka biri tekrar baktı vs.
Asistan stajyer giriyor zaten doğum için. Elalade dikmiş, yamuk. Bir de artık hep estetik dikiş varken bana bildiğimiz normal dikiş yapmışlar 10 gün sonra bir de aldırmaya gittim. İzi kaldı hatta sol tarafı yamuk kaynamış keloid oluştu.
2. Doğumumda özelde yaptım keloidi düzeltti doktorum güzel bir dikiş yaptı, izi de hemen geçti neredeyse sadece ortada kaldı beyazlık dikkatli bakınca anlaşılıyor.

Sezaryen bence devlette de yapılabilir
ama özellikle dikişi nasıl yaptığı konusu önemli. Sanırım çoğu kişi gitmeyi planladığı hastanenin şartlarını da az çok biliyordur. Dikiş, oda ve refakat konusu vs.

arkadaşlar, burası bir platform, maddi olarak durumu olan var olmayan var, burada amaç birbirimize destek olmak, köstek olmak değil, lütfen yorum/deneyim paylaşırken seçtiğimiz kelimelere vs dikkat edelim. Devlet hastanesinde kadınları bir odaya topluyorlar doktor gelmiyor, herkesin her yeri ortada vs gibi yaşadığınız deneyimleri lütfen ya kendinize saklayın ya da cümlelerinizi daha dikkatli seçerek kurun.
Herkes özele gidecek kadar şanslı değil veya her devlet hastanesine giden böyle bir deneyim yaşamıyor.
İnsanları boşu boşuna strese sokmayın daha doğuma çok var.
Allah herkese sağlıklı bir avazda kolay bir doğum nasip etsin

ben de bir ilave yapmak istiyorum:

kim neden özele gidiyor da devlete gitmiyor ya da kim neden devlete gidiyor da özele gitmiyor bunları sorgulamasak daha iyi bence. sadece tercihlerimizi söyleyebiliriz tabii ki. nacizane fikrim...

Selam kızlar, bugün 6+4te kalp atışına gittik. Doktor ultrasonla bakmadan önce erken gelmişsiniz dedi. Ultrasonla bakınca keseyi, bebeği, hatta kalbinin pıt pıt attığını gösterdi. Ama sesi açmadı haftaya gelin o zaman dinleyelim dedi. Böyle birşey yaşayan var mı? Neden dinletme teşebbüsünde bile bulunmadığını anlayamadık soramadık da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…