2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Evet ama bu da tüp bebekci işin garibi ve ona rağmen darlıyor tüp bebek tayfası diyo kendisi pozitifi alir almaz ilaçları biraktiyormus hastalarina 😂😂 Ama gerçekten progestanin düşüğü engellediğine dair bilimsel bir çalışma yokmuş. Sadece rahim kasilmalarini azaltiyomus ama bebek dusecekse zaten düşüyormuş. O yüzden öyle diyor.
Valla değişik bir tüp bebekçi😅benim doktorum 12.haftaya kadar vücudun progesteron üretmedini progesteron düşerse rahim içinin dökülmeye başlayacağını o sebeple 12.haftada plasenta progesteron üretene kadar bu hormonu dışardan almamız gerektiğini söylemişti..okuduğum yerlerde de öyle açıklıyorlar..normal gebelikte dışardan almanın bir anlamı olmayabilir ama biz buna muhtacız gibime geliyor ama bilemedim

Benim de pazar gece 12 de kanamam oldu sildikce peceteye geldi,gece acile gittik,doktor kanama alanın var dinlen dedi,o gece hastanede kaldım ,ertesi gün kendi doktoruma gittim duphastonu 3 e çıkardı,progestan dex 25 yerine 50 lik olan ampulden verdi kalçadan yaptırdım bugün ,bir de aspirini biraktirip onun yerine clexane iğne verdi göbekten.1 hafta rapor aldım,bugün az önceye kadar kanamam vardı şimdi kesildi çok şükür,ilaclardanmi neden midem aşırı bulanıyor doğru düzgün birşey yiyemiyorum ,Allahım inşallah güzel günler göstersin hepimize,ben kendimden geçtim şuanda.Bebegim 8+5 oldu bugün,bu ara 8.haftada hep kanamalar duyuyorum.
Ben de 8+5 im canım bende de kanama alanı var ve arada kanama lekelenme. Lekelenme biter sonra yine olur endise etme benim de öyle. 1 hafta hiç olmuyor kurtuldum diyorum sonra bı bakıyorum kan gelmiş 2 3 gün geliyor sonra bir daha 1 2 hafta yok sonra yine aynı alıştım artık ama şunu farkettim ne zaman kendimi fiziksel olarak zorlasam hemen ertesi sabah kan geliyor en basiti bı salona süpürge tuttum o da dikey Süpürge çok hafif hemen ertesi sabah lekelenme oldu. hareket kisitlamasi iyi geliyor gerçekten.

Benim de pazar gece 12 de kanamam oldu sildikce peceteye geldi,gece acile gittik,doktor kanama alanın var dinlen dedi,o gece hastanede kaldım ,ertesi gün kendi doktoruma gittim duphastonu 3 e çıkardı,progestan dex 25 yerine 50 lik olan ampulden verdi kalçadan yaptırdım bugün ,bir de aspirini biraktirip onun yerine clexane iğne verdi göbekten.1 hafta rapor aldım,bugün az önceye kadar kanamam vardı şimdi kesildi çok şükür,ilaclardanmi neden midem aşırı bulanıyor doğru düzgün birşey yiyemiyorum ,Allahım inşallah güzel günler göstersin hepimize,ben kendimden geçtim şuanda.Bebegim 8+5 oldu bugün,bu ara 8.haftada hep kanamalar duyuyorum.
Evet hakikaten bu ara hep kanama oluyor hepimizde..rabbim bebeklerimizi korusun🤲🤲🤲bol su iç ve istirahat et hiç kalkma..inşallah bebeğin güzel güzel büyüyecek🤲🤲🤲

Kızlar hiç gerinme yaşayan var mı aranızda? Böyle geceleri elimde olmadan geriniyorum kendimi kastığımı farkediyorum. Sonra kendime gelip hemen kendimi gevşetmeye çalışıyorum. Böyle bir tecrübesi olan var mı? Bebeğe herhangi bir zararı olur mu bu durumun?
Bende çok oluyor. Hatta transfer sonrasi daha sik oluyordu. Doktora sordum gerginlikten oluodur, geceleri kendini mi sikiyosun demiśti.

Ben de 8+5 im canım bende de kanama alanı var ve arada kanama lekelenme. Lekelenme biter sonra yine olur endise etme benim de öyle. 1 hafta hiç olmuyor kurtuldum diyorum sonra bı bakıyorum kan gelmiş 2 3 gün geliyor sonra bir daha 1 2 hafta yok sonra yine aynı alıştım artık ama şunu farkettim ne zaman kendimi fiziksel olarak zorlasam hemen ertesi sabah kan geliyor en basiti bı salona süpürge tuttum o da dikey Süpürge çok hafif hemen ertesi sabah lekelenme oldu. hareket kisitlamasi iyi geliyor gerçekten.
Canım aynı benim de öyle tam kurtuldum diyorum yine geliyor her hafta doktoruma gidiyorum bu yüzden,yalnız ben hiç bir iş yapmiyorum herşeyi eşim yapıyor mesela bu kanamam pazar günü tüm gün dinlenip uyumustum o gün oldu,demem o ki iş yapmayla da bence çok ilgisi yok olacağı varsa oluyor,benim doktorum transfer hastalarında genelde aspirine bağlı Bebek büyüdükçe kan damarlarına baskı yapıyor ve hemen kanama oluyor dedi.

Canım aynı benim de öyle tam kurtuldum diyorum yine geliyor her hafta doktoruma gidiyorum bu yüzden,yalnız ben hiç bir iş yapmiyorum herşeyi eşim yapıyor mesela bu kanamam pazar günü tüm gün dinlenip uyumustum o gün oldu,demem o ki iş yapmayla da bence çok ilgisi yok olacağı varsa oluyor,benim doktorum transfer hastalarında genelde aspirine bağlı Bebek büyüdükçe kan damarlarına baskı yapıyor ve hemen kanama oluyor dedi.
Benim doktorum 9.haftadan sonra artık kanama alanı bebek için risk oluşturmaz bebek yeterince büyüdüğü için her türlü kanama atağını atlatir dedi de gel bana anlat işte ben de her hafta doktora gidiyorum 5 gün önce gittim yarın bir daha gidicem elimde değil işte daha önce de bir kaybim var o yüzden hep korku var içimde Allah kimseyi evlat acısı ile sınamasın kürtaj olduğumda hastanedeki doktor bu kadar üzülme yine hamile kalirsin arkasından agladigin şey bebek bile değil ufak bir hücre topluluğu demisti çok ağırıma gitmişti yaşamayan bilemez isterse 1 hücre olsun benim bebeğimdi..

Valla değişik bir tüp bebekçi😅benim doktorum 12.haftaya kadar vücudun progesteron üretmedini progesteron düşerse rahim içinin dökülmeye başlayacağını o sebeple 12.haftada plasenta progesteron üretene kadar bu hormonu dışardan almamız gerektiğini söylemişti..okuduğum yerlerde de öyle açıklıyorlar..normal gebelikte dışardan almanın bir anlamı olmayabilir ama biz buna muhtacız gibime geliyor ama bilemedim
Canım sağlıksız bebeği içerde hiçbir güç tutamaz. Bebek sağlıklı ise de hiçbir güç onu ordan koparamaz. İlaçlar biraz işin psikolojik kısmı gibi geliyor bana. Dünyanın ilacını yüksek doz kullandığım halde hala lekelenme yaşıyorum mesela bilemedim.Benim kendi tüp bebek doktorumda normalde 6.haftada yarıya düşürüp 8. Haftada tamamen bıraktıriyor ilaçları ama lekelenmem oldugu için malesef devam ediyorum. Bı faydası da yok gerçi 😂

Canım 8+1 sin. Düşük yapsan emin ol anlardin o kadar kanama olmazdı 1 adet boyunca gördüğün kanamanın 2 katı parçalı pıhtılı kanama olur düşük olsa. Burda cogumuz kanama yaşıyoruz bazen ben de dahil bizim için normallesti artık 🤭 plesental shift kanamasidir o tam 8 haftada oluyor zaten benim de oldu. 8+5 im bende şuan. İçini ferah tut bebisin senle 🤗 Bu arada sakın kan sulandiricini kafana göre bırakma benim doktorum biraktirmadi. Kanama varken bırakmak daha sıkıntı içerde biriken kan pıhtılaşma yapabilirmiş.
Canım biz hala acildeyiz ve net bir şey söylemiyorlar. Benim kanamam öğlenden beri var 1 pedi doldurdu, şimdi de hala ara ara geliyor. Kalp sesini aldılar ultrasonda ama bişey demiyorlar eve gidicez artık ne yapacağımı şaşırdım ya. Sorması ayıp olmasın kanaman ne boyuttaydı ne kadar sürdü

X