2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Benimki geriden gelmiyor. Sat ile uyumlu. Gebelik Uygulaması ile de aynı gösteriyor ultrason.
Bana kalp atışlarının başladığını söylemişti zaten öncesinde. Ama dinletmeyi 7+4’te yaptı. 😇 sen de dinlersin.
İşte bende öyle olmadı 😢 6+2’de yeni oluşmaya başlamış dedi. Geç döllenme olacak bi şey de yok bence ilişki tarihlerini ve spermin en çok 3 gün vücutta yaşadığını düşünürsek🫤 İnşallah ben de hayırlı haberler alırım sizin gibi

Yaa kızlar. Aranızda sarı akıntı yaşayan var mı
Ben her gün oluyo canım. İlk haftalar idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı, ilaç kullandım enfeksiyon geçti. O zaman hatta yeşilimsi oluyodu akıntı.
Şimdi son kontrolümde sordum doktora, sarı akıntım var her gün bi sorun olur mu dedim. Yanma, kaşıntı, kötü koku yoksa sorun değil gebelikte akıntı çok olur. Şeffaf, beyaz ve sarı normal karşılıyoruz dedi

İşte bende öyle olmadı 😢 6+2’de yeni oluşmaya başlamış dedi. Geç döllenme olacak bi şey de yok bence ilişki tarihlerini ve spermin en çok 3 gün vücutta yaşadığını düşünürsek🫤 İnşallah ben de hayırlı haberler alırım sizin gibi
Merhaba bendede 3 gün geç döllenme olmuş dedi doktor bu yüzden kalp atışlarını 8. Haftada duydukk

İnşallah canım pazartesi görücez inşallah beklemedeyiz şuan
Evet arkadaşlar kalp atışını gördük rahatladım yalnız bir düşüğüm var diye kan sulandırıcı iğne ve ayrı bir vitamin verdi heerşey yolunda kalp atışları felan gayet iyi

Eklentiler

• 7E8AD59B-2C57-4E1A-9D39-3F01A9A66057.jpeg
    7E8AD59B-2C57-4E1A-9D39-3F01A9A66057.jpeg
    181 KB · Görüntüleme: 42
Canım benim ilk gebeliğim plesanta previaydı. Geçmişte yazdıklarıma bakarsan ben de çok korkmuştum. İlk gittiğim doktor insafsızca “bu düşer ya” demişti ağlamaktan canım çıkmıştı ama şuan bebeğimi uyutuyorum 🤣🥰. O günleri düşünüyorum da aşırı stresliydim. Söyle söyleyim plasenta bebekten önde geliyor yani aşağıda oluyor. Ama ileleyen zamanlarda yukarı çıkabiliyor. Benimki çıkmamıştı o yüzden normal doğum olamadı maalesef. Ama bi kaç kanama ve bi kaç kere hastaneye yatmam dışında hiç bi olumsuzluk olmadı aslında. (Hastaneye yatmam da tecrübesiz doktorlar yüzünden olmuştu!) İşte anne olarak korkuyoruz ama pozitif düşün. Ben sürekli ağlıyordum boşuna üzmüşüm kendimi. Sana tek tavsiyem doktorunu bu konuda uzman biri olarak bul yani rasgele bi doktora gitme. Ben o hatayı yaptım canıma okudular sonra fatih beyi buldum ve gerçekten sıkıntısız bi doğum oldu ❤️ İstanbuldaysan ve anadolu yakasındaysan doktorumu istersen önerebilirim. Stres yapma her şey güzel olacak. Eskiden evet sıkıntılı durummuş ama artık teknoloji çok ilerledi gerçekten yaşadıgım tek sıkıntı normal doğum yapamamak oldu. 9 ay çektiğim çile de yanıma kaldı. Sağlıkla alcaksın kucağına merak etme. Dr uyarmıştır ama bizde 9ay cinsel ilişki ve alttan muayne yasaktı bir de çok yormıycan kendini ilk zamanlar 🥰 üzülme sakın 🥰
Yaa canım çok teşekkür ederim detaylı yazdığın için ❤️ Düzce'deyim ve maalesef burası doktorlar imkanlar bakımından kısıtlı.. Bir doktorum vardı o da şehir değişikliği nedeni ile gitti. Şimdi Bolu'da iyi bir doktor buldum, 2 hafta sonra ona gideceğim ona da soracağım. İnşallah yukarı çıkar ilerledikçe. Çok sağol cevabın için 🥰

Ay çok sevindim. Harika 🥰 sağlıkla kucağına alırsın inşallah canım🙏🏻 Doğumun tahminen ne zaman olacakmış peki
Amin insallah kuzumm. Henuz dr a gitmedim surekli iletisim halindeyiz ama bu haftaici nasipse keseyi gormek icin gidicez. En sonki Adetim 5 agustos tu. Netteki hesaplara gore 11 mayis civari gelecek gibi duruyor insallahh💕

en son geçen ayın 19.da gördüm miniğimi ne alemde çok merak ediyorum. Ama 24.de cinsiyet için gitmek istiyorum . Öncesinde gitsem muayene parası boşa gidicek ama sağlıklımı diyede merak ediyorum büyüdümü diye napsamki :KK14: bana gitme dayan diyin gitmiyim yoksa kocam benim saçı başı yolacak :KK11:
Gitme dayan desem duracak mısın 😂 herşey yolunda dediyse doktorun bekle 24 kadar o zaman14 haftalık oluyor değil mi? Ben olsam gitmezdim sorun yoksa. Gittikçe insanın daha fazla gidesi geliyor doktora anne kalbi işte merak ediyorsun bebeğin durumunu. Benim işte gelişimi 1 hafta kadar geriden geliyor onun için bu hafta tekrar gitmem gerekiyor. Sonra de soracam ne zaman gel derse ona göre gideceğim. Özele de para dayanmıyor valla. Bazı hastaneler 900-1000 tl 😔

Tabi canım sağlıklı hayırlı olsun ilk önceliğimiz o ilkinde hiç farketmez diyordum 2. Kiz olursa değişik olur erkek olursa oğluma arkadaş olur diyordum buda surpriz Bi gebelik oldu hiç istemiyorduk o yüzden bu sefer biraz daha hayırlı sağlıklı bir kızım olsun diye daha fazla dua ediyorum :) benim iştahım cok açıldı canım ya ilk 2 de hep kilo verirdim ilk aylar bunda aldim frenlemeye çalışsamda olmuyor :KK70:
Olsun demek ki bebegin de yemeye ihtiyaci var annesii😍 sen yine de saglikli yiyeceklerden aciktikca ye bir sey olmaz😍❤️

Ramzi 6-7. haftadaki resimlerde doğru çıkıyo canım, çünkü o zaman ilk tutunduğu yerde oluyo hareketsiz oluyo. 8-9 haftalarda hareket başlıyo ve bebek yerini değiştirebiliyo, kendini kaydırabiliyo. İlk yerleşim yeri kesenin sağındaysa kız, solundaysa erkek diyo Ramzi :)
ay demeeeeee benim ilk resimde sağ tarafa tünemiş kuş gibi :halay::halay:

kızlar 8+1 im bugün, yarın kalp atışlarını dinlemek için doktora gideceğim. lütfen dua edin çok stresli siinirli 1 hafta geçirdim tedirginim biraz. inşallah sorunsuz şekilde güle güle çıkarım o odadan.. lütfen dua edin kızlar ❤
Yarın güzel haberlişerle geliceksin inşallah canım 🤲🏼❤️

ay demeeeeee benim ilk resimde sağ tarafa tünemiş kuş gibi :halay::halay:
Valla benim oğlumda tuttu Ramzi :) onda 6+1 de kalp atışını duymuşum ve tam sola yapışğk duruyo, bunda ise 6+0 da duyduk kalbi ve tam kesenin sağına yapışık 😍 bakalım sağlıkla gelsinler öğrencez yakında :)

Canım benim ilk gebeliğim plesanta previaydı. Geçmişte yazdıklarıma bakarsan ben de çok korkmuştum. İlk gittiğim doktor insafsızca “bu düşer ya” demişti ağlamaktan canım çıkmıştı ama şuan bebeğimi uyutuyorum 🤣🥰. O günleri düşünüyorum da aşırı stresliydim. Söyle söyleyim plasenta bebekten önde geliyor yani aşağıda oluyor. Ama ileleyen zamanlarda yukarı çıkabiliyor. Benimki çıkmamıştı o yüzden normal doğum olamadı maalesef. Ama bi kaç kanama ve bi kaç kere hastaneye yatmam dışında hiç bi olumsuzluk olmadı aslında. (Hastaneye yatmam da tecrübesiz doktorlar yüzünden olmuştu!) İşte anne olarak korkuyoruz ama pozitif düşün. Ben sürekli ağlıyordum boşuna üzmüşüm kendimi. Sana tek tavsiyem doktorunu bu konuda uzman biri olarak bul yani rasgele bi doktora gitme. Ben o hatayı yaptım canıma okudular sonra fatih beyi buldum ve gerçekten sıkıntısız bi doğum oldu ❤️ İstanbuldaysan ve anadolu yakasındaysan doktorumu istersen önerebilirim. Stres yapma her şey güzel olacak. Eskiden evet sıkıntılı durummuş ama artık teknoloji çok ilerledi gerçekten yaşadıgım tek sıkıntı normal doğum yapamamak oldu. 9 ay çektiğim çile de yanıma kaldı. Sağlıkla alcaksın kucağına merak etme. Dr uyarmıştır ama bizde 9ay cinsel ilişki ve alttan muayne yasaktı bir de çok yormıycan kendini ilk zamanlar 🥰 üzülme sakın 🥰
Çok geçmiş olsun. Aslında çok şey bilmek te iyi değil bence iyi bir doktor herşeyini kontrol ederse sıkıntısız geçer hamilelik süreci. Hatta sorun olsa bile doktor kendi önerisini anlatır ve doktoruna güveniyorsan herşey yoluna girer. Anadolu yakasında hangi hastanede doktorun. Ve isim soyisim alsam ben de bana yakın bir yerden iyi bir doktor arayışındayım.

Valla benim oğlumda tuttu Ramzi :) onda 6+1 de kalp atışını duymuşum ve tam sola yapışğk duruyo, bunda ise 6+0 da duyduk kalbi ve tam kesenin sağına yapışık 😍 bakalım sağlıkla gelsinler öğrencez yakında :)
Yiaa inşallah Allah gönlüne göre versin canım. Bakarsın bu da tutar.

Evet ya hiç ama hiç inmiyor göbeğim. Ben 56 kiloyla hamile kaldım. Hala aynıyım. İştahım yok. Sadece gerektiği kadar yiyorum. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum o kadar. Hiç ekstra bir şeyler yiyemiyorum.
Ona rağmen göbeğim var. Hatta dün kardeşim dedi abla bu ne şimdi bebek mi göbek mi? Ne kadar şişmiş. Bebek de olmaz çok erken değil mi diyor😄 bu hamilelik şişliği bence. Değişik bi durum. Kilo almasak ve hatta versek de orda kalacak bir şey belli ki. Bağımsız gidiyor 😁
😂😂 Aynen bebek ileride büyüyecek kendine şimdiden rahat yatmak için yer ayarlıyordur. 😄 Eşime diyorum sürekli neden gitmiyor bu göbeğim diye. Normal diye hamilesin artık kabul et diyor.

X