2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
inş. ilk baktığında kalp atışı var demişti ondan endişelendim. ama 1,47 mm iken kalp atışı görülebilir mi?

inş. ilk baktığında kalp atışı var demişti ondan endişelendim. ama 1,47 mm iken kalp atışı görülebilir mi?
İşte biraz küçükmüş canım, ben de tam bilmiyorum da erken sanki kalp atışı için. Ben kalp atışını ultrasona göre 6+0 da, bebek 3.67 mm iken duydum. 6 haftadan önce genelde kalp atışı oluşmuyo

Az önce doktordan geldim canim kalp atisini duyduk cok sukur bir sorun yok sanirim idrar yoluyla alakali dedi doktor idrar verdim bakalim sonuc bekliyorum
Hadi gözünaydın canım
Bol bol su iç kuzum ben 3 gün yattım hastanede idrar yolu enfeksiyonundan çok zor oluyor.

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun sağlıkla ilerlesin. Sık sık ultrasona girmenin bebeğe gereksiz radyasyon yüklemek olacağını düşünerek buradaki herkes gibi dayanabilirsiniz hepimiz catladik ama lütfen doktorun dediği tarihten önce kanama yaşamadan ultrasona girmeyin. Sürekli hamileligi düşünmeden kafanizi dagitmaya çalışın bence

Ultrason radyasyon yaymiyor ses dalgası ile çalışıyor canım oğlumda riskli gebelikte bunda da öyle her hafta kontrole gittiğim oluyordu hatta hafta da 2 defa bile gittiğim doktorlar perinatolog ve profesörlerdi zarar olsa çağırmazlardi eğer evde stres olunuyorsa bu daha zararlı ins hepimiz sakin huzurlu sağlıklı gebelikler geciririz

Girin o zaman ben yanlış biliyormusum pardon

Merhaba kızlar. Bugün 7+1deyim.Kalp atışını duyduk. Normalde özel muayenehaneye gidiyordum. Bugün üniversiteye gittim. Ama hiç kan alıp değerlerime bakmadı. Sizin bakıldı mı?
Gözün aydın canım hep sağlıkla büyüsün bebiş
Kan ve idrar daha ilk gittiğimde vermiştim ben. Baktırmakta fayda var, özellikle tiroidler önemli canım

Selam kızlar 9+4 cinsiyet teorilerini bilenlerin yorumlarını bekliyorum
Eki Görüntüle 3124918
Maşallah ne güzel büyümüş
Ben çok anlamıyorum ama sanki kız gibi hissettim :) nub bölgesi sanki paralel gibi ama yine de ben çok anlayamıyorum daha çok hissiyatla kız olduğunu düşündüm

Maşallah ne güzel büyümüş
Ben çok anlamıyorum ama sanki kız gibi hissettim :) nub bölgesi sanki paralel gibi ama yine de ben çok anlayamıyorum daha çok hissiyatla kız olduğunu düşündüm
bi de ramzi teorisi varmış canım bebegin plasentasının yerleşimine göre bakılan
plasentayı ayırt etmek imkansız o yüzden bilemedim ben de 14. haftada öğreniriz inş

Cok tesekkur ederim sanada gecmis olsun canim sende kasik agrisi varmiydi enfeksiyondan once
Vardı kuzum ilk kasık ağrısı ile başladı , idrar yaparken yanmam hiç olmadı benim canım antibiyotik kullanmadığım için ilerlemiş benim böreklerime vurdu en son cuma günü dayanmadım acile gittim parol taktılar ağrım geçmedi sonra gebe olduğum için yatırdılar

Anadolu sigorta ve medicana ayrılığı gibi genel bir durum yok. Hastanenin konumuna göre değişir dediğiniz şey.
Hangi kurumla anlaşması olduğunu bile hastanenin yerine göre seçiyorsunuz.
Sizin gideceğiniz medicana ile çalışmıyor olabilir. Benim gittiğim hastane devam ediyor mesela.
Her türlü doğumu kapsıyor diye biliyorum.

Yalnız benim bu kadar uyguna alma sebebim hamile kalmadan önce bu ayarlamayı yapmış olmam. Mayısta aldım paketi. Temmuzda hamile kaldım. O yüzden her şeyi kapsıyor. Sigorta süresi bitmeden doğum yapmış olacağım.
Hamile kaldıktan sonra karşılamıyor anadolu sigorta diye biliyorum. Başka sigortalar varmış onun için.
Bize o şekilde bilgi verildi. O yüzden erken davrandım. Baştan önlem aldım. Hamile kalmadan.

Kızlar musmutlu iyi haberler alacağımız çok güzel bir hafta diliyorum.

Benim belim ağrımaya başladı sizde de var mı bel ağrısı. Kilo almadım aksine 1.5 kilo verdim. Neden ağrır ki
Benim belim de bazen ağrıyor. Bazen hiç ağrımıyor. Şunu keşfettim eğer ki mutsuz ve stresli bi şey yaşadıysam belime vuruyor. o da ilginç. İlk hamile kaldığım dönemde de ağrım oluyordu hep. Sonra azalsa da ara ara sürdü. Doktorum çok normal dedi bana.

Merhaba kızlar. Bugün 7+1deyim.Kalp atışını duyduk. Normalde özel muayenehaneye gidiyordum. Bugün üniversiteye gittim. Ama hiç kan alıp değerlerime bakmadı. Sizin bakıldı mı?
merhaba maşallah ne güzel. Benimde almadı geçen seneki kan değerlerime baktı sadece ona göre ilerledi .

buna bende inanmak istiyorumm tatlıdan tiksindim varsa yoksa ekşiiii oğluşum var kızımda olsa fena olmaz teyzeleriiii

Ayyy yine de kremlere para bayılıcam gibi duruyor. Ama herkes aynı şeyi söylüyor. Genetik.
Önlem almasam da acaba krem sürmedim diye mi oldu diyip kendime kızarım. En azından kremleri alıp her şeyi denedim demiş olmak istiyorum.
Bu arada ben de lazerliyim ama tüylerim şimdiden çıkt. Normalde çıkmıyordu.
Hatta ilk hamilelik şüphem de oydu. Tüylerimin hızla çıkması. Lazere rağmen. Normalde asla öyle olmazdı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…