2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Aa whatsapp grubu mu. Bak çok kıskandım şimdi 😁😁 ah ne güzel denk gelmiş ama. Her 2 cocugumuz da aynı yaşı geçtim aynı ayda doğmuş olması çok güzel tesadüf 😇 çocukların yaşı aynı olunca dertler endişeler telaslar da aynı oluyor ve insan kendini iyi hissediyor yalnız degilim diye 😊
O zaman söylenmişti aslında wp grubu kuralım diye ama sonra yanaşmayanlar duymayanlar oldu, grup kuruldu. Sen de duymayanlardansın demek ki canım.
Aynen öyle, çocuklarda ay bile fark ediyo. O yüzden ancak birbirini aynı anda hamilelik geçirenler, aynı zamanlarda doğurup büyütenler anlıyo. Aslında büyük nimet 😍

O zaman söylenmişti aslında wp grubu kuralım diye ama sonra yanaşmayanlar duymayanlar oldu, grup kuruldu. Sen de duymayanlardansın demek ki canım.
Aynen öyle, çocuklarda ay bile fark ediyo. O yüzden ancak birbirini aynı anda hamilelik geçirenler, aynı zamanlarda doğurup büyütenler anlıyo. Aslında büyük nimet 😍
Evet ben bi ara uzunca süre giremedigim olmuştu. Belki o ana denk gelmiştir. Berikko vardı Eymenin annesi. Aklıma o geldi şuan 🥰

Kızlar benim bir önceki gebeligimde bos gebelik nedeniyle kurtaj olmustum. Doktorum simdi bunda da onlem olsun diye coraspin verdi. Coraspin kullanan var mı aranızda? Hiç kullanmasam ne olur acaba. Bir de annem covid oldu ve biz temasliyiz. Belki ben de covid im. Coraspin bu gibi durumlarda ters teper mi. Sizce ne yapayim

Kızlar benim bir önceki gebeligimde bos gebelik nedeniyle kurtaj olmustum. Doktorum simdi bunda da onlem olsun diye coraspin verdi. Coraspin kullanan var mı aranızda? Hiç kullanmasam ne olur acaba. Bir de annem covid oldu ve biz temasliyiz. Belki ben de covid im. Coraspin bu gibi durumlarda ters teper mi. Sizce ne yapayim
Canım benimde bir önceki gebeliğim maalesef boştu. Bugün dr a gittim bana hem coraspin hem de kan sulandırıcı iğne verdi önlem amaçlı kullanıyorum ikisinide

Benim oğlumdan önce 8 haftalık bi kürtajım var, kalp atışı alınamamıştı. Ama ondan sonra oğluma hamileliğimde falan hiç kullanmadım vermedi doktor. Boş gebelik belki de pıhtılaşmayla alakalıdır, doktor verdiğine göre bi bildiği vardır canım kullan ihmal etme.
Bu ara annene geçmiş olsun ve inşallah sizde bi şey yoktur 🤲🏼

Ocean mummy çok iyi bi takviye gebeliğin ilerleyen dönemlerinde çoğu doktor veriyo ben de kullanmıştım ama folik asit için yeterli olmayabilir o kuzum, şu an almamız gereken kadar folik asit yok sanki onda. Yine de bi doktoruna danış
İçeriğinde 400 mg folik asit diyor canim okudum ama yinede yarin doktoru arayıp soracağım 2 gündür kullanıyorum bakalım🤷🏼‍♀️

Bu soruyu ben de sormuştum ama kimse cevap vermedi 😕
Ben dönünce alıcam galiba medical parktan
Ama deneyimli biri varsa yorum yapsın isterdim içeriği için
Canım ben Ankaradayım medikalparka gittim ilk 12.500 TL ile 14.000 TL arasında değişiyor dedi ilgileri çok güzel temiz güvenilir bir hastane ama ne yazık ki bana uzak kaldı sanki başka bi özel hastane var evime de daha yakın orayı da düşünebilirim daha karar veremedim bakacağız

Merhaba bitanem benimde 1 erken düşük 1 kimyasalı var öncesinde önlem olarak banada coraspin 100 mg verdi ayrıca da pihtilasma testi yaptır dedi ona göre gerek görürsem aspirin dozu yükseltiriz veya iğne başlarız sulandirici dedi. Eğer pihtilasma yoksa bile hiç bir zararı da olmaz dedi ama covid ile bağlantısını doktor ile görüş birsey diyemem covid ile ilgili. Onun dışında kullanmalısın birseyin varsa da yoksa da zararı yokmuş doktor öyle söyledi canım 😘

Covid hastalarına bir ara kan sulandırıcı veriyorlardı covitle ilacın bir etkisi olacağını sanmıyorum. İstersen yine doktoruna sor. Benim de bir düşüğüm oldu pıhtılaşmaya eğilimim varmış ama Hematoloji doktoru düşüşe neden olan genlerin normal diğerlerinde sorun olduğunu söyledi. 2. Gebe olduğumu öğrendim bir doktorum başladı ecopirin ve clexan ama 4 gün sonra kanamayla kimyasal oldu. Şuan hiçbir şey kullanmıyorum.
Canım ben Ankaradayım medikalparka gittim ilk 12.500 TL ile 14.000 TL arasında değişiyor dedi ilgileri çok güzel temiz güvenilir bir hastane ama ne yazık ki bana uzak kaldı sanki başka bi özel hastane var evime de daha yakın orayı da düşünebilirim daha karar veremedim bakacağız
Fiyatın içine neler dahil acaba ☺️

Covid hastalarına bir ara kan sulandırıcı veriyorlardı covitle ilacın bir etkisi olacağını sanmıyorum. İstersen yine doktoruna sor. Benim de bir düşüğüm oldu pıhtılaşmaya eğilimim varmış ama Hematoloji doktoru düşüşe neden olan genlerin normal diğerlerinde sorun olduğunu söyledi. 2. Gebe olduğumu öğrendim bir doktorum başladı ecopirin ve clexan ama 4 gün sonra kanamayla kimyasal oldu. Şuan hiçbir şey kullanmıyorum.

Fiyat içine 10 muayene,sınırsız nst,babaya ucretsiz check up,diyetisyen,psikolog,doğum sonrası emzirme egitimi yeni doğan bakım egitimi bide cinsiyet partisi düzenliyoruz size dedi💃🏼 biseyler daha vardı ama tam hatırlamıyorum canim hatirladiklarim bunlar 😅doktorun uzmanlığına göre de bu aralıkta fiyatlar degisiyormuş sezeryan normal doğum fark ediyor mu biliyorum detaylı soru sormadım daha araştıracagim hastaneleri😘

Ayrıca yazmayı unutmuşum canim detaylı ultrason bu fiyata dahil değilmiş onuda ayriyeten fiyatlandiriyoruz gibi birsey dedi.

Kızlar benim özel saglık sigortam vardı tamamlayıcı ama maalesef dogum teminatı eklettirmemiştim o da 1 sene öncesinden oluyormus eklettirme sigortam patladı yani 😄😄 sonra arastırdım biraz iki sigortayla görüştüm gebelik varken biri 19000 ddi oda tahlil yok biri de 30.000 dedi cok pahalı gerçekten medicanayı aradım sadece doğum 14.000 ddi tahlil ve muayene yok medical parkı aradım tahlil muayene hakkı ve doğum içinde paketi var onu tam görüşemedim ama yarın net bilgi alıcam sizler nasıl düşünüyorsunuz
Ben alıcam galiba tek tek sordum doktor muayeneleri 450 650 tl falan.
Bir de benim evimin etrafında orta ölçekte hastane yok. Acıdem florance nightingale falan var.
Medical parkta 13000 tlye buldum
Kovidde coraspin veriyorlardı zaten pıhtı atmasın diye
Üstü mavi ile çizili olanlar pakette yokmuş 13.000 tl dediler nasıl??

Eklentiler

• D8F9BA59-FC6B-4BE0-8B50-58343DF20E5F.jpeg
    D8F9BA59-FC6B-4BE0-8B50-58343DF20E5F.jpeg
    121,4 KB · Görüntüleme: 60
Şartlarda bu şekilde
Bu arada bu detaylı usg hastanede ayrıyeten 1.250 tlye çekiliyormuş. Diğer üstü çizili olanlar ne kadar bilmiyorum.
Ama özellikle detaylı usg için çok önemli diyor arkadaşım. Yorumları çok iyi olan bi perinatolog bulmuş 1.500’e oraya gidecekmiş ben de o ne yapsa takip edicem gibi. Çok bilgili ve araştırmacı bi kız ☺️☺️

Eklentiler

• 1EB488F9-C9E8-4908-8B9A-BCCE3EA19212.jpeg
    1EB488F9-C9E8-4908-8B9A-BCCE3EA19212.jpeg
    119,3 KB · Görüntüleme: 57
Ben alıcam galiba tek tek sordum doktor muayeneleri 450 650 tl falan.
Bir de benim evimin etrafında orta ölçekte hastane yok. Acıdem florance nightingale falan var.
Medical parkta 13000 tlye buldum

Kovidde coraspin veriyorlardı zaten pıhtı atmasın diye

Üstü mavi ile çizili olanlar pakette yokmuş 13.000 tl dediler nasıl??
Kuzum ben bunu sormuştum bu fiyata dörtlü tarama ikili tarama epidural dahil degil demişti onlarıda 1250 şer fln eklemişti galiba ben birazdan gidicem ztn ne var ne yok ekletip sorucam 😂😂

X