2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Merhaba bebişin hayırlı ve sağlıklı olsun inşallah kanama veya lekelenme yaşadınız mı yoksa USG de mi öğrendiniz
Teşekkür ederim hiç kanamam olmadı. Ultrasonda gözüktü yalnızca.
Öncelikle hayırlı olsun. Bende vardı ve bir sonraki muayenede kaybolmuştu. Doktora sorduğumda çok görüyoruz bunları önemli değil demişti. İnşallah sizinki de kaybolur.
Ah inşallah haftaya kalp atışı için gittiğimde kanama da gitmiş olur
Çok teşekkür ederim inşallah hemen geçer benimkide. 5 yaşında bir oğlum var pek dinlenme fırsatım olmuyor ama bugün itibariyle dinleneceğim bol bol

ben çok yaşadım hamile kalmadan önce ve aylarca üstüste oldu hatta, korkulacak bir şey değil hatta bedenin yumurtluyorum uyarısı vermesi beni değerlendir demesi gibi bir şeymiş
Umarım benimde öyledir çünkü benim ilk aklıma gelen rahim yarası oldu ilişkiden sonra oluyordu daha öncede hiç yaşamadım doktora gittiğimde de yara olduğunu söyledi şimdide yok diyorlar hangisi doğru söylüyor bilmiyorum ama şükür sikayetlerim geçti ağrım sızım da yok pek kurcalamadım

Bu arada dr. İkili test istemiyorsanız bana dilekçe vereceksiniz dedi. Devlet normalde istiyor bunu dedi ama yapmak istemezseniz dilekçenizi vermelisiniz diyor.
Fetal dna daha iyi sonuç verir isterseniz onu yaptırın dedi.
Ve kalp atışını dinlerken kayda almamız için izin verdi doktorumuz fakat maalesef eşim heyecan yaptı hiçbir şekilde sesi alamamış. Heves etmiştim ama olmadı. Kaydı ailemize de dinletmek istiyordum. Tekrar dinletir mi bilmiyorum.
1 hafta sonra kontrole gitmemi istedi.
Aranızda 1 hafta sonra kontrole çağrılan var mı? Çok mu erken niye öyle dedi diye düşündüm. Ama sorun da yok hiç görünürde.

Çok üzüldüm allahım tez zamanda sağlıcakla bir evlat nasip etsin inşallah

Kanama olduğunda ecopirin, aspirin gibi ilaçlar kesilmez mi? Sizde kanama varken mi ecopirine başlandı? Bu kanı daha çok sulandırıp kanamayı artırmadı mı kafamda deli sorular

Merhaba benide listeye ekleme şansınız varmı acaba 23 yaşındayım/ son adet 15 temmuz/ 2 . Gebeliğim / Ankara / 68 kiloyum

Kanama olduğunda ecopirin, aspirin gibi ilaçlar kesilmez mi? Sizde kanama varken mi ecopirine başlandı? Bu kanı daha çok sulandırıp kanamayı artırmadı mı kafamda deli sorular
kanama içteydi, pıhtı olmasın diye aspirin verdi dr benim anladığım bu şekildeydi. ama eğer vajinadan kanamam olsaydı sanırım kesecekti aspirini. kişiden kişiye de değişiyor olabilir şimdi yanlış bişey de söylemek istemem

Kürtaj olunan kızlara sormak istiyorum.Sordum şimdi kazıma olucakmi..çok az dediler ama olucak.Sizdede öyle oldumu?ikinciye hamile kalmak için sorun istemiyorum olsun..korkuyorum

Kürtaj olunan kızlara sormak istiyorum.Sordum şimdi kazıma olucakmi..çok az dediler ama olucak.Sizdede öyle oldumu?ikinciye hamile kalmak için sorun istemiyorum olsun..korkuyorum
Mayıs'ta kürtaj oldum, 2 hafta ilişki yasak dedi doktorum ve 1 kez adet olmayı bekle dedi çünkü tekrar hamile kaldığında tarihlerden emin olmak istiyorlar. Kürtajdan yaklaşık 5 hafta sonra adet oldum ve yumurtlamayı bekledim. Yumurtlama baya geç oldu (kürtajdan dolayı olduğunu düşünüyorum), böyle adetten 20 gün sonra oldu. Ben de hemen olmaz kesin, zaten geç yumurtladım diye çok sallamadım ve hamile kaldım. Kürtajın negatif bir etkisi yok hatta rahim duvarları daha yapışkan, daha elverişli hale geliyormuş.

Canım kazıma oldumu sende?

Kizlar merhaba böyle bir bilgi buldum bakalım dogru çıkacakmı benim 7+5 de / 159 du

Gebelik döneminde bebeğin kalp atış hızının cinsiyet hakkında bilgi verdiği düşünülür. Kız bebek gebeliklerinde genellikle bebeğin kalp atış hızının 140 civarında olduğu belirlenir. Erkek bebeklerin kalp atış hızlarının ise 140'ın altında olduğu görülür. (Alıntıdır)

Gebelik yaşı/fetüs boyuNormal kalp atış hızı
2 mm embriyo75 bpm
5 mm embriyo100 bpm
10 mm embriyo120 bpm
15 mm embriyo130 bpm
5 hafta80 ile başlar ve 103 bpm ile biter
6 hafta103 ile başlar ve 126 bpm ile biter
7 hafta126 ile başlar ve 149 bpm ile biter
8 hafta149 ile başlar ve 172 bpm ile biter
9 hafta155-195 bpm (ortalama 175 bpm)
12 hafta120-180 bpm (ortalama 150 bpm)
12 hafta sonra110-160 bpm (ortalama 140 bpm

Ben oldum canım 7+6da. Birşey olmaz için rahat olsun en kısa sürede yine olucak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…