2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Ben down sendromlu bir çocuğun ablasi olarak söylüyorum kendini hazırlamak diye bir şey yok bu durumlarda; herkes hamile kalırken sağlıklı ve topluma göre "normal" bir çocuğu hayal ederek giriyor bu işe. Yalan değil ben de çocuğumu hayal ederken down sendromlu olmasını, serebral palsili olmasını vs hayal etmiyorum tabi ki

Kendinizi hazırlamak gibi bir durum olmayacak; ben aldıracak olana da bir şey demenin doğru olmadığını düşünüyorum herkesin hayat şartları, psikolojisi ve inancı bambaşka. Ama aldirmayacaksaniz bu testleri lütfen yaptırmayın. Bebeğimi aldirmayacagim demek onu her şekilde kabul ediyorum demek zaten; genelde hepimiz 30+ yaşlardayiz risk cogumuzda çıkacaktır genelde de yanlış çıkıyor kendinizi stresten en uzak olmaniz gereken dönemde strese sokmayın derim

Alakasız bir konu olacak ama, ailelerinize söylediniz mi bebişi?
Sadece kardeşim ilk günden beri biliyor (tüp bebek transferinden beri)
Ben kendi aileme yeğenimin 1 yaş doğum gününde tam fotoğraf çekilirken söyledim anlayamadılar çok komik oldu, videosu elimde (6 haftalıktı)
Eşim de ailesine söylemiş sonraki hafta. Hepsine tembih ettik kimseye söylenmeyecek diye. Şimdiye kadar da söylemediler şükür

Ben aslında 3 ay dolmadan ailelere vs söylenmesini doğru bulmuyordum çünkü önceki 2 gebeliğim de ilk trimester ı tamamlayamadığı için olası bir kötü haberde kimi teselli etmekle uğraşacağız falan diye söylemeyelim demiştik. Ama bu sefer nedense içimdeki his sonuna kadar gidecek diyor (inşallah) o yüzden paylaşasım geldi

İnşallah Rabbim gönlünüze göre nasip etsin. sağlıklı hayırlı hamilelik olsun, hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olsun

içimizden nasıl geliyorsa öyle davranmak en güzeli

ben biraz takıntılı ve garantici bir tipim
eğer down sendromlu ya da başka bir anomali ile bebek dünyaya getirmeye de kendi içimde okeysem onu da önceden çalışmak araştırmak bilmek isterim, doğum yaptığım anda o şoku yaşayıp en güzel günleri ve lohusalığımı kendime zehir etmek istemem. nasıl üzüleceğimi ve çevremdekilerin istemeseler bile bi bakışla ya da gereksiz bir merhametle bile beni nasıl üzebileceklerini tahmin ediyorum.
en baştan üzülürüm ağlarım ama alışırım, bebek doğana kadar içselleştiririm
dolayısıyla o haber beni çok üzse bile, o doğuma hazırlıklı bilinçli girmeyi tercih ederim.

zaten ben çok yüksek oranla fetal dna yaptıracağım
yarın ilk kez bundan sonra devam etmeyi düşündüğüm doktora gidicem
doktorun tecrübesi bilgisine birçok kişi sayfalarca yorum yapmış, yaşım ve diğer risk kriterlerini göze alarak ve benimde içime sinerek bana bir yorum yaparsa sadece ikili test yaptırmam noktasında belki de tavsiyesini dinleyebiliriö
ama dediğim gibi fetal dna ile ilgili ciddi düşünüyorum büyük ihtimalle yaptıracağım

Çok katılıyorum. Ne olursa olsun önceden bilmek isterim. Doğuma kadar kendimi duruma alıştırmaya çalışırım, hayal kırıklığı yaşamak istemem. Tabi her şey allahtan ama bilebildiğim kadarını bilmek isterim

bence zaten asıl kabul budur. bu durumu bile bile o bebeği kabul etmektir istemektir
kucağıma verdikleri an bana o kötü haberi verdiklerinde, acımdan üzüntümden dolayı aksın istemem gözyaşım. onu ilk kez gördüğüm için, ona hoş geldin demek için mutluluktan aksın isterim gözyaşım..

herkesin mizacı ve gücü başka.. benim gücüm ancak böylesine yeter
Allah hepimize çok sağlıklı, bebişler nasip etsin

Allah büyük ama aldırmayı hiç istemeyiz. o bekleyişi stresli bir hale getirmek istemiyorum sanırım yaptırmayacağım. benimde 2 arkadaşımda çıktı down sendromlu dediler ense kalın dediler amerikaya gönderdiler bir sürü para verdiler o kadar beklediler kız mahvoldu sonuç bi geldi temiz. yani bunlar test değil tarama diye geçiyor asla yüzde yüz doğruluğu da yok kafam karışsın istemiyorum.

Ben de şok olmuş olarak, üzülerek karşılamak istemem. Durumu kabullenmiş, çok iyi bir şekilde karşılamak isterim gelişini.
Amiin canım. İnşallah hepimizin bebişleri çok sağlıklı doğup büyürler

bugün 6+0 olduk bebişi gördük kalp atışını dinledik şükürler olsun :)
Canım hayırlı olsun maşallah bebişine Sen bundan kaç gün önce kaç haftalıkken gitmiştim ve görememiştin? Bir de 6+0’da kalp atışı ve bebeğini görmüşsün ya karından mı vajinal mi? Ben de dün gittiğimde 5+3 olarak sadece karından keseyi görmüştüm de. Pazartesi yine gideceğim. Acaba bebek olacak mı içinde bilmiyorum

kesinlikle sana katılıyorum canım. hazırlanmak diye bir durum olamaz bilsekte böyle birşeyi doğduğunda gördüğümüzde mutluluktan ağladığımız kadar neden böyle? diye de en az onun kadar ağlanır. yani herkesin kendi tercihi asla kimse karışamaz. şu mantıklı geliyor bana sadece eğer hastalığı varsa önceden bileyim mesela kalbi deliktir, bağırsağında bişey vardır doğumdan hemen sonra müdahale gerekiyordur onun için tedbirli olmakta fayda olabilir. ancak geçenlerde çerkezköy de tanınan bir bayan 5 aylık bebeğinin kalbinde sanırım delik vardı bir tarafı çalışmıyordu her doktor aldırın bebeği yaşamaz demiş onlara ancak karı koca kabul etmediler heryeri araştırıp Bursada doktor buldular. kendileride sosyal medyada tanınan kişiler o yüzden her anlarına şahit olduk. bebek doğar doğmaz hemen açık kalp ameliyatına alınacak plan buydu, ancak bebek doğduktan sonra o ameliyatı kaldıramadı ve vefat etti. çok büyük yıkıldılar. yani buna ne desek boş önceden önlemini alsan da almasan da Rabbim ne derse o oluyor.

Birde zaten ayrıntılı ultrasonda herşey belli olmuyor mu? Bende pek yaptırmak istemiyorum ikili test vs.

Canım ben 4+6 da keseyi gördüm . sonrasında da bugünb gidip hem karından hemde vanijal ultrasonla kalp atısını dinledil ve gördük :)

Alakasız bir konu olacak ama, ailelerinize söylediniz mi bebişi?
Biz de kalp atışını duyana kadar kimseye söylememeye karar vermiştik. Keseyi gördüğümüzde doktoruma da sordum paylaşmak için doğru zamanı kalp atışını bekleyin dedi. Biz dayanamayıp doktordan çıktıktan sonra aileme gidip söyledik hahhahaha Çünkü çok erken öğrendiğimiz için zaten çok zaman geçmiş gibiydi dayanamadım daha fazla. Sonrasında da eşimin ailesinin yanına gidip onlarla da paylaştık. Onların da dualarını alalım olumsuz bir durum olursa da (her şey güzel olsun) en yakınlarımız yanımızda olsunlar istedik. Yakın çevremle paylaşmak için kalp atışını bekliyoruz. Cuma günü randevumuz var 6+4 olacak umarım her şey yolundadır. Diğer akrabalar ve iş arkadaşlarım ile de zorunda kalmadıkça paylaşmam sanırım bi süre daha.

Benimde bugün gün içinde yoktu şimdi tekrar başladı inşallah geçer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…