2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
bence bu konuları daha fazla konuşmayalım içimizi karartmayalım hanımlar benim ilk gebeliğim tecrübemde yok herkesin tecrübesi farklı, yaşayarak öğreneceğiz bilgilerimizi paylaşacağız ama bence çok başındayız bu kadar kötü senaryo kurmayalım, güzel şeyler konuşalım 😊
Aynı fikirdeyim 🤩

Down sendormlu olacağını öğrenip aldiracaksaniz yaptırın ama aldirmayacaksaniz hiç manası yok. Eşinizin dediği gibi bosuna kafanızı takarsiniz

Ama aldiracaksaniz da bence direkt fetal dna yaptırın diğer türlüsü çok saçma stres
Benimde normale göre 5 gün geç yumurtladm

Niqu Niqu canım naptın gittin mi doktora
Gitdim güzel haberler dedi bana..baya rahatladım.Dedi cocuk 5+5 kalb atışı var..ama yeni oluşuyor..nasıl dedi sana diye bilir kürtaj olunasın.Kese güzel..her şey şimdilik normal gidiyor.1 hafta sonra gel dedi..o zaman sana söylicem.Hayatına devam et dedi..ağir kaldırma.Lekelenme normal takma kafana

Benim oğluma gebeliğimde tsh yüksekti, 2.5 altında olmasını istiyolar değerin. İlk 3 ay tiroid ilacı kullanmıştım. Sonra normale döndü bi daha kullanmadım canım. Bunda da tsh yüksek olabilir diye öğrenir öğrenmez tahlillerin hepsini yaptırdım. Bu kez normal. Bi sorun olmuyo ama mutlaka ilaç kullanmalısın mutlaka. Gebelikte tiroid önemli bi konu
Merhaba yorumunuzu şimdi gördüm ve bir sorum olucaktı.Bende hamileliyin ilk ayinda 4 buçuklarda çıktı TSH.Daha sonra ilac içtim ve normala döndü.Fakat bugün farklı bir doktora gittiğim zaman neden TSHına baktırmadın falan söyledi.Düzenli baktırmalıymışım.İlacı kesmemeliymişim.kendi doktorumsa normala düştüğü zaman kes demişti. Bugün çok korktum internetde yazılanları falan okuduğum zaman.Öncesinde hiç Tsh sorunum olmamıştı şimdi de bişey sorun yaşatmıyor.Acaba ilaçı kesmekde yanlış mı yaptim? Siz düzenli değerlerinize baktırıyormuydunuz?

Gitdim güzel haberler dedi bana..baya rahatladım.Dedi cocuk 5+5 kalb atışı var..ama yeni oluşuyor..nasıl dedi sana diye bilir kürtaj olunasın.Kese güzel..her şey şimdilik normal gidiyor.1 hafta sonra gel dedi..o zaman sana söylicem.Hayatına devam et dedi..ağir kaldırma.Lekelenme normal takma kafana
Ayy harika bi haber iyiki gitmişsin çok sevindim şimdi güzelce yat dinlen 🙏🏻

Süper haberler canım. İçin rahat olsun artık biraz. Dediğimiz gibi tahmin ettiğinden daha küçük haftası. O yüzden her şey yolunda gider bundan sonra diye düşünüyorum. Üzme kendini artık

Merhaba yorumunuzu şimdi gördüm ve bir sorum olucaktı.Bende hamileliyin ilk ayinda 4 buçuklarda çıktı TSH.Daha sonra ilac içtim ve normala döndü.Fakat bugün farklı bir doktora gittiğim zaman neden TSHına baktırmadın falan söyledi.Düzenli baktırmalıymışım.İlacı kesmemeliymişim.kendi doktorumsa normala düştüğü zaman kes demişti. Bugün çok korktum internetde yazılanları falan okuduğum zaman.Öncesinde hiç Tsh sorunum olmamıştı şimdi de bişey sorun yaşatmıyor.Acaba ilaçı kesmekde yanlış mı yaptim? Siz düzenli değerlerinize baktırıyormuydunuz?
Merhaba. Düzenli baktırıyodum her ay, ilk 4 ay ilaç kullandım. Sonra kestik ilacı, yükselmedi bi daha. Ama her ay takip ettik, yükselse kullanıcaktım.
Sizin yükselmiş mi peki baktırladığınız dönemde

Merhaba. Düzenli baktırıyodum her ay, ilk 4 ay ilaç kullandım. Sonra kestik ilacı, yükselmedi bi daha. Ama her ay takip ettik, yükselse kullanıcaktım.
Sizin yükselmiş mi peki baktırladığınız dönemde
Bilmiyorum baktırmadım hiç.Yarın ilk iş gidip baktıracağım.Gerçi kendi doktoruma sordum gerek yok dedi. Fakat yine emin olmak istiyorsan baktır dedi

Bu hamileliğim çok garip
Hiç bir belirti yok, uyku hali yok..
Tiksinme yok aşerme yok.😅
Hiç yani, kanda çıkmasa inanmayacak kadar hiç 🤷🏻‍♀️
Diyeceksiniz ki daha minnak, başlar diye ama oğlumu ben çok daha erken öğrenmiştim beta değerim 12 civarıydı. 2 gün içinde belirtiler ağrılar bulantı her şey başlamıştı.😂
Şimdi bebek hangi taraftan yerleşti onu bile anlayamıyorum.
Yani açıkçası böylesi de insanı korkutuyor. Sağlıklı mı? Bir şeyler ters mi gidiyor vs vs
Yarın sabah gidip kan vereceğim tekrar. Umarım güzel sonuç gelir 😌
Benim de öyle 2. Hamileliğim. Herhangi belirtim yok, keseyi gördük sağlıklı kalp atışı haftaya ama belki de rahat geçer ilk 3 ay🙃

Tsh yüksekse devam edilmeli bende ilaç kullanıyorum hipotiroidi var sonradan bide haşimato çıktı hamile olduğumu öğrendikten hemen sonra gittim ilaç dozunu ayarlasin diye tsh 0.89 çıktığı halde ben ilaca devam ediyorum benim anti tpo değerim de yüksek zaten doktora gittiğimde de bırakmadın demi dedi yok dedim tamam sakın bırakma falan dedi bir ay sonra tekrar gel dedi. Kadın doğum doktoruma da anlattım oda aynı şekilde her ay dahiliye kontrolüne git dedi. Bu ilaçlar bildiğim kadarıyla ömür boyu canım bir anda kesilmiyor

Kızçeler bendeki bu uyku hali nedir ya. Geceleri gayet yeterli uyuyorum ama gündüz işte resmen sayıklıyorum yok böyle bir uyku. Eve gelene kadar resmen sayıklıyorum yatsam diye. Bazen diyom daha embriyo bile görünmedi doktor gebesin bile demiyor ne bu uyku 😬 yarın 24 saat nöbetim var nasıl dayanacam bilmiyom. Başkada hiçbir belirti melirti yok nasıl iş bu anlamadım. Sizde de böyle uyku hali var mı.

Kızçeler bendeki bu uyku hali nedir ya. Geceleri gayet yeterli uyuyorum ama gündüz işte resmen sayıklıyorum yok böyle bir uyku. Eve gelene kadar resmen sayıklıyorum yatsam diye. Bazen diyom daha embriyo bile görünmedi doktor gebesin bile demiyor ne bu uyku 😬 yarın 24 saat nöbetim var nasıl dayanacam bilmiyom. Başkada hiçbir belirti melirti yok nasıl iş bu anlamadım. Sizde de böyle uyku hali var mı.
Ben dipçik gibiyim ya 🤣🤣 bende sabah kahvaltı geçe kalırsa bi anda bulantı bastırıyor hatta öğürttürüyor biseyler yiyince rahatlıyorum daha da olmuyor. Ama sabah aç karna cok fena 🤢

Benim de öyle 2. Hamileliğim. Herhangi belirtim yok, keseyi gördük sağlıklı kalp atışı haftaya ama belki de rahat geçer ilk 3 ay🙃
Ay hadi inşallah 🙏
İlk hamilelik prenseslik ikinci hamilelik külkedisicilik çünkü. Dur yatayım imkanı zaten yok, bari rahat geçsin 🤣

Bende de sadece uyku hali var. İşteyken aşırı zorlanmıyorum ama eve döndüğüm anda yatıyorum ve uyur uyanık bir hal tüm akşam. Gece zaten uyuyorum. Evde yapılacak bir sürü iş var ama ben uykudayım😴😴😴

X