2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Benim bugün en bulantıli günümdü, kusma yok ama sanki kusacakta gibiyim, bide bi bakıyorum iyiyim bi bakiyorum bulanti baslamis, normalde de bulantiyi hiç sevmem ve zor kusarım , inşallah azalir git gide, bu arada 7+5 im

Herkese göre değer değişiyo ama baya güzel çıkmış değeriniz, ikiz falan olabilir mi acaba :) zaten çok rahat kese görünür bu değerle. Bence en yakın zamanda gidip görün keseyi
Bende öyle düşündüm ama ilk gebelik olunca endişe çok dış gebelikten de korktum biraz. 2-3 Eylül gibi gitmeyi düşündük. 6. Hafta oluyor. Hepimizin süreci sağlıklı ilerlesin inşallah. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Ben oğlumda öyleydim sürekli yiyordum sabah öğle akşam ikindi farketmeden :) şimdi yine hamileyim mide bulantısından yemek yiyemiyorum demem o ki erkek çok iştah açıyor :)
Ama benim 2 oğlum var ve ilkinde ilk aylar kusmaktan 5 kilo verdim diğerinde istahsizliktan hiç kilo almadim

İnşallah hiçbir olmaz Allah'ın izniyle. Sen içini ferah tut düşünme çok fazla.

Benim bugün en bulantıli günümdü, kusma yok ama sanki kusacakta gibiyim, bide bi bakıyorum iyiyim bi bakiyorum bulanti baslamis, normalde de bulantiyi hiç sevmem ve zor kusarım , inşallah azalir git gide, bu arada 7+5 im
Öğürttürüyo işte dimi kusturmuyo ama bulandırıp öğüttürüyo bugün 2-3 saatte bir oleydim bende cok fenaydı

Öğürttürüyo işte dimi kusturmuyo ama bulandırıp öğüttürüyo bugün 2-3 saatte bir oleydim bende cok fenaydı
Yok canim öğürme de yok bende kötü kötü midem bulanıyor... bide bugün halsiz uyandım , uyanınca belliydi zaten, internette okuduğuma göre en yoğun bulanti haftası 8 mis, 9 da bulantilar genelde yavaş yavaş azaliyormus...

Canım tam haftasını unuttum şimdi ya 31+6da ya da 32+6 da doktora gideceksin. Doktor ona göre 32 haftanın doldurduğunu dair rapor çıkarıyor. Sen onu kurumuna verip izne ayrılıyorsun. Aynı şekilde diyelimki izinler doğumdan sonraya kalsın istiyorsan 37. Haftaya kadar çalışma hakkın var. Onun içinde çalışabilir raporu alıp kuruma veriyorsun. Çalıştığın süre doğumdan sonrasına aktarılıyor. Yani her türlü doktordan almak zorundasın.

Ben de aynı şekilde düşünüyordum sürekli peşpeşe çocuk yapanlara şaşırırdım. Hatta oğlumu da alıştırmıştık bu fikre yalnız çocuk olacaksın ekonomik nedenlerden dolayı kardeş yapamıyoruz sana diye. Oğlumdan sonra spiral taktırmıştım 10 yıl doldu geçen sene çıkarttıydım tam bir yıl sonra kalmış yani hep de dikkat ederdik. Ama içimden hep derdim keşke bir tane çocuğum daha olsaydı oğlum tek başına kalmasaydı birbirine destek arkadaş kardeş olurlardı diye. Mucize gibi bir şey oldu yani. Oğlum 13 olunca doğacak inşallah kardeşi. İnşallah hepimiz sağlıklı bir gebelik süreci geçiririz.

Ayy inanamıyorum ya çok üzüldüm Allah tan başka Dr a gitmişsin ama ona güvende duyabilirsin göz göre göre canlı bebeği alacaktı yani Allah im böyle doktorlardan korusun

Şu haliyle maşallah yok gibi zaten canım hic sıkıntı yapma benim çok daha koyu kahverengi iken gittiğimde Bi sorun yok demisti

Ben de o şekilde düşünüyordum. 2. çocuğu da oğluma kardeş yoldaş olsun diye onun için istedim. Kendim için istemedim, o yüzden heyecanım yok galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…