2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Doktoruna dedinmi?
Söyledim canım. Kadın çok rahattı. Bana sadece kesenin yeri güzel dedi. 4+5 ölçtü. Normalde 5+2 olmam lazımdı. Karından ölçtü ya. Ortalama değerler bunlar zaten çok önemli değil dedi. İlişki yasak sana düşük önleyici tedavi başlayalım dedi sadece o kadar. Ben de zaten mal gibiydim yanında. Stresten midem bulanıyor ağladım ağlıcam gibiydim. Soramadım neden böyle falan diye. Ama o çok rahattı. rutin kan testlerini yaptırırsın yakın zamanda dedi istediği tetkikleri verdi görüşürüz canım dedi yolladı beni. Heralde endişe edecek bi durum yokmuş

Acaba bu dönemde olan bi durum mu Ben de 5+2yim normalde

Bence anladığım kadar kadın doğum doktorları daha rahat..benimki erkek daha çok telaşlı..bilemedim.İn şa Allah sorunsuz geçer hamileleyimiz

Dün akşam yine yüksekti başımı kaldıramadım. Bugün yine sağlık ocağına gidip baktırayım. Belki iyidir bugün. Tansiyon aletimi de bir ihtiyacı olana veemiştim alamadım da daha.

Selamlar
Bugün 7+0 oldum. Kalp atışı için randevum vardı. Bolca dinletti doktor sağ olsun daha önceki hamileliklerimde kalp atışını hiç duyamamıştık, bu etap çok stresliydi bizim için, o kadar iyi geldi ki anlatamam güp güp sesi duyunca gözyaşım pıt
Herkesin kalp atış randevusu yaklaşıyor, umarım hepimiz hayırlısıyla duyarız

Kızlar demin ben bişeyler okudum bu ara lekelenme kanama olanların cogu erkek bebekmiş erkek bebekler tutunurken daha hassaslarmıs zor tutunurlarmıs anneyi hırpalarlarmıs kız bebekler hemen tutunuyomus
Benimki kız o zaman. Sağlıkla gelsinler de inşallah kız erkek farketmez ama insan merak ta ediyor ya. Bana herkes duyduğu anda kız dedi kızın olacak inşallah kızın olur falan kimse erkek demiyor. İlkim oğlan herhalde ondan öyle diyorlar.

Kızlar demin ben bişeyler okudum bu ara lekelenme kanama olanların cogu erkek bebekmiş erkek bebekler tutunurken daha hassaslarmıs zor tutunurlarmıs anneyi hırpalarlarmıs kız bebekler hemen tutunuyomus
Benim ilkim erkekti ve gerçekten böyle lekelenme falan vardı hatta önce devlete gitmiştim bana tüpte sanırım demişti sonra özele gittiğimde 6 haftalık olduğunu öğrenmiştim ve lekelenmem baya olmuştu. Bu teori doğru olabilir. Emeğinize sağlık.

26 haziran son adetimin başlangıç tarihi yalnız bugün doktora gittiğimde 7 hafta 2 günlük dedi doğumum yanlış hesaplamadıysam bana yardımcı olurmusunuz nisan ayınamı geliyor cok tecrubesizim eger nisan ayı ise gruba benide eklermisiniz

maşallah süphanallah gözünüz aydın. İlk çocuk sanırım sizin . Siz bide doğunca görün ballar ball

Gözünüz aydın canım hep sağlıkla büyüsün bebiş

maşallah süphanallah gözünüz aydın. İlk çocuk sanırım sizin . Siz bide doğunca görün ballar ball

O aşamaya gelmek için sabırsızlanıyorum
Ama dün mesela kuzenimin 26 günlük kız bebeğine bakarken dedim ay nasıl da minicik ve çirkin tabi ki biz çok sevicez onu ama bebekler ilk doğduklarında değil de böyle ele avuca gelince tatlılaşıyorlar sanki.
Ama kendi çocuğumu en başından çok tatlı bulacak mıyım diye saçma sapan düşünceler içindeyim bir arkadaşım da diyordu ki ya bebeğim çirkin olur da sevemezsem diye düşünüyordum ama çok güzel geliyormuş insana kendi çocuğu.

Benim oğlum 2950 gram doğdu minicikti ayrıca da bir kıllı bir tüylü görmen lazım. Bu ne çirkin bir şey doğdu diyodum yine de çok seviyordum Allahtan kırkı çıkınca toplandı tüyler falan gitti de bi şeye benzedi ahahha

ahahahaha çok güldüm Allahta sizi güldürsün ilk doğduğunda her bebek biraz çirkin zamanla şişlikleri iniyor bi güzellik geliyor meleklere ama insanın kendi yavrusu bambaşka geliyor bende bazen düşünüyorum ben sarışınım renkli gözlüyüm oğlumda aynı şimdi doğacak olan ya babamıza benzerse babamız kara kaş kara göz diyorum Allah nolurrr çok benzetme

Canim play store yada App store da uygulamalar var, gebelik takibi yazarsan çıkar, benim bat 30 haziran 6 nisan doğum diyor, senin 26 ise sanada 2 nisan doğum der, bir kaç gün geriden geliyor olabilir bebek o farkı kapatır ztn yada geç dollenmedir ama doğumun nisan gibi, inşallah sağlıkla kucağına alırsın

yaaa ahahaahah kıl hep oluyormu ya benim oğluşumda yoktu hiç. geçen hafta arkadaşım doğum yaptı çocuk kıl içindee inşallah dökülür yoksa o yaşta zor hahahaha

Ne kadar sürdü lekelenme?doktor bir şey yazdimi sana?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…