2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Oğlumda aynen böyleydim. Sadece göğüs ağrım ve bi süre uyku halim vardı başka hiçbir şey. Normal yani canım bunu kafana takma, her hamilelik çok farklı
Evet haklısın takmamam lazım canım ama ister istemez insan supheye düşüyor, Arastirmalarima göre genelde erkek bebek doguranlar rahat hamilelik geçiriyor sanki.

Cidden değişik bi durum.
Peki sence bizim hamurlu şeylere yönelmemiz cinsiyet olarak bir ipucu verir mi?
Mesela annem böyle olduğu için kız hissediyorum diyor. Anlamadım yani ama olabilir mi
Hamur işi hangi cinsiyeti ifade eder bilmiyorum ama genelde kız bebekte mide bulantısı ve iştahsızlık oluyomuş ya bana da o yüzden biraz kızmış gibi geliyo :) oğlumda hiç böyle değildim, sıfır mide bulantısı maksimum iştah vardı onda :)

Canım hamilelik için beklenen bir şey değil bu benim aklıma karaciğer enzimlerinde değişimler geldi ilk. Doktora danışman daha iyi olur

Bende iştah yok ama mide bulantısı da yok. O olmayınca erkek diyordum fakat annem diyor ki ne sende ne de erkek kardeşinde bulantım olmadı. Her insanda farklı sanırım. Neyse zamanı gelince öğreneceğiz

Bende iştah yok ama mide bulantısı da yok. O olmayınca erkek diyordum fakat annem diyor ki ne sende ne de erkek kardeşinde bulantım olmadı. Her insanda farklı sanırım. Neyse zamanı gelince öğreneceğiz
Sanirim bu konularda anneye çekiliyor, bende de bulantı cok az oldu kusma yok, annemde öyle geçirirmis, cinsiyetlede alakası yok bence arkadaşımın kızı vat hiç kusmamis oğlu olan başka arkadaşım çok kusmuş

Evet haklısın takmamam lazım canım ama ister istemez insan supheye düşüyor, Arastirmalarima göre genelde erkek bebek doguranlar rahat hamilelik geçiriyor sanki.
Oğlumda 16. Haftaya kadar midem bulandı. Çok kötüydüm. 3 kilo vermiştim. Yaz dönemiydi yine, hep evdeydim. Şimdi de bulantım var. Bu arada hep derler ya tatlı yerden oğlun olur. Oğlumda 20. Haftaya kadar çikolata bile yemek istememiştim. Çok farklıydı. Şimdi de sürekli soğuk şeyler yemek istiyorum.

Daha öncede yazmıştım ben ama yine yazayım
İkinci hamileliğim ilk hamileliğimden o kadar farklıydı ki her anlamda
İlki daha kolay ve bulantısızken
İkincide daha öğrendiğim an bulantıya ek kusma bile başlamıştı.
Birinde çok göğüs hassasiyeti yaşamışken ikincide çok çatı ağrısı çektim mesela.
İkisinin de cinsiyeti aynıydı, erkek
O yüzden şimdi 3. Gebeliğimde cinsiyete dair zerre fikrim yok
Her hamilelik farklı olduğu gibi kişinin kendi gebelikleri bile farklı oluyor

Hanımlar biraz baktım ama göremedim benim kasık bölgemde adet sancısı gibi sancım oluyor yarın doktora da gidicem yeni hamilelerden benim gibi şikayetçi olan var mı? İnternete baktım normal deniyor sonuçta rahim değişiyor diye ama bu konuda son mesajlarda baktığım kadarıyla gözüme çarpmadı

Sağlıcakla gelsin bebeğin canım. Ben normal alışkanlıklarimin disina çıkmadım, eskiden neyse hala ayni besleniyorum. Soğuk şeyler yeme istegi demir eksikliginden olur derler.

Hanımlar herkese merhaba, doğum paketi veya doğum sigortası araştırmasına girdim. Doktorum 20 bin fiyat verdi. Bu devirde fazla mı normalde onu da bilmiyoruz. Sanırım hamile kaldıktan sonra sigorta fiyatları artıyormuş ilaveten yaş filan büyük olunca. Tecrübe ve fikirlerinize ihtiyacım var siz nasıl yaptınız?

Cidden değişik bi durum.
Peki sence bizim hamurlu şeylere yönelmemiz cinsiyet olarak bir ipucu verir mi?
Mesela annem böyle olduğu için kız hissediyorum diyor. Anlamadım yani ama olabilir mi
Ben oğlumda çok fazla turşu yemiştim. Bazen bir kavanoz ekşi yeşil zeytin yerdim bazen salatalık turşusu. Bunda daha turşu canım çekmedi kız olur diyor eşim.

ye ekşiyi doğur ayşe'yi ye tatlıyı doğur hakkı'yı dedikleri bence doğru değil

Canım ben medical parkın paketini aldım 13.000 9 muyane hakkı tahliller içinde dogum içinde

Kesinlikle dogru değil canım vucut neye ihtiyaç duyuyorsa onu canımız çekiyor bence hiç bir teori bencede dogru değil ne ekşisi ne tatlısı ne bulantısı bence annenin hissettigi doğru kendimizin hissttigi önemli yok iştahsızlık yok cok yemek yeme yok teoriler yok çin takvimleri rus takvimleri bla blalar hiçbiri tutmuyor he tutsada ztn yüzde elli denk gelmiştir mesela çin takvimi 30 lu yasların burdaki bütün 30-31-32 yasilar erkek cıkıyo mesela cok saçma değilmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…