2023 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    244
Merhabalar herkese:) Ben de aranıza katılmak istedim, insan aynı endişeleri, beklentileri taşıdığı başkalarının yanında olmak istiyor, bayağıdır misafir olarak okuyordum. Şu an 5+1'deyim, geçen hafta doktora gittiğimde kese görünmemişti, bu perşembe tekrar gideceğim. Umarım bu heyecanlı, telaşlı günler hepimiz için sağlıklı geçer❤
Bende aynı 5+1 deyim. Ayın 25 inde randevum var. Tahmini doğum tarihi benim de 16.04.2023. Perşembe günü inşallah kese görülür. Bize de haber edin 🥰

Kızlar ilk kese boylarınızı hangi hafta ve boyda görmüştünüz, hatırlayan yazabilir mi acaba
Ben ilk gittiğimde 6.5 mm idi. Ama benim ki geç döllenme olduğu kesindi yani Dr tahminen 4-5 haftalık demişti kese boyutuna göre. Bugün gittim 6 gün sonra yani USG kağıdında 5+6 yazıyordu bebişimde henüz 2.90 mm cik🥰 :)) herkesin ki farklı oluyor canım🌺

Kızlar ilk kese boylarınızı hangi hafta ve boyda görmüştünüz, hatırlayan yazabilir mi acaba
Canım ben cumartesi 5+2 ile gittim hem mercimek bebişi hem kalp atışını duyduk , doktor sadece kse görmeyi hedefliyoruz demişti ama şansımıza gelişimi ileri olduğu için bu haftada her ikisinide görmüş olduk. Belli olmuyor sanırım bu durumlar 😍

Canım ben cumartesi 5+2 ile gittim hem mercimek bebişi hem kalp atışını duyduk , doktor sadece kse görmeyi hedefliyoruz demişti ama şansımıza gelişimi ileri olduğu için bu haftada her ikisinide görmüş olduk. Belli olmuyor sanırım bu durumlar 😍
Oy maşallah baya erken döllenme olmuş 😍

Sadece bi konu canımı sıktı arkadaşlar sizde de böyle bişey oldu mu , eşim hevesle annesine söylemiş kalp atışını duymadan demeyelim demiştik duyuncada dayanamamış söylemiş. Bir araya gelince de ne olup olmayacağı belli değil niye söylüyosunuz ayıp dedi gerçekten ayıpmıydı hala çok şaşkınım çünkü 🤦🏻‍♀️ bir yandan da olumsuz düşünülmesi morelimi bozdu

Sadece bi konu canımı sıktı arkadaşlar sizde de böyle bişey oldu mu , eşim hevesle annesine söylemiş kalp atışını duymadan demeyelim demiştik duyuncada dayanamamış söylemiş. Bir araya gelince de ne olup olmayacağı belli değil niye söylüyosunuz ayıp dedi gerçekten ayıpmıydı hala çok şaşkınım çünkü 🤦🏻‍♀️ bir yandan da olumsuz düşünülmesi morelimi bozdu
okurken benim bile canım sıkıldı, neden ayıp olsunmuş, mutluluğu en yakınları ile paylaşmak neden ayıp olsun. ayıp olan birşey yok canım sıkma canını

Neden ayıp olsun ki ya sonuçta bebiş geliyo. İnsan heyecanını paylaşmak istiyo. Bazı insanlar çok negatif malesef, insanın enerjisini sömürüyolar. O yüzden siz tadını çıkarın canım, kimin ne dediği çok önemli değil

Anladım canım, sonra yetişiyolar zaten sat tarihine
İnş çarşamba randevum var heyecanla bekliyorum.
Bence gebelikle ilgili bir daha hiçbir şey paylaşmayın. Erken söylemiş bile olsanız söylediği hiç hoş değil insan tebrik eder. Eşinize de annesinin öyle söylediğini söyleyin. Yakın olduğu iÇin heyecanını paylaşmak istemiş eşiniz oda destek olup sevineceğine köstek olmuş. Gebeliğini her yeni öğrenen anne adayı ve baba adayı olumlu yada olumsuz olabileceği olasılığını biliyor zaten.

Sevinmesi gereken yerde ne ayıbı ya 🤦🏻‍♀️ bende kalp atışını duymadan söylemek istemiyorum kayınvalidemlere. Zaten sevineceklerini de sanmıyorum pek adım kıskanca çıkacak çünkü eltimden bir ay sonra ben hamile kaldım 😅 halbuki ben geçen sene mayıstan beri uğraşıyorum hamile kalmak için tamamen tesadüf :) beni de bu dert aldı şimdiden sanki onun hamile kalmasını beklemişim gibi 🤷🏻‍♀️

Kızlar yaa folidoce folik asit kullanan var mı acaba aranızda hem doktor hem eczacı nasıl kullanacağımi söylemedi bende unuttum sormayı siz nasil kullanıyorsnz. Reçete de yemekten önce yazıyor ama ben daha başka bir markayı yemekten sonra alırdım

Bence mutluluğunu paylaşmak isteyen evlatlarına yaptığı kendi yorumu asıl ayıp olan. İlerleyen süreci paylaşmazsınız eğer böyle düşünüyorsa. Bana sorarsanız eşiniz de hata etmiş sizin fikrinizi almadan paylaşarak bu ortak bir karar olmalıydı diye düşünüyorum. Moralinizi bozmayın olumlu olana odaklanın mutlaka mutluluğunuzu içten paylaşacak yakınlarınız olacaktır 🥰🙏

Kızlar yaa folidoce folik asit kullanan var mı acaba aranızda hem doktor hem eczacı nasıl kullanacağımi söylemedi bende unuttum sormayı siz nasil kullanıyorsnz. Reçete de yemekten önce yazıyor ama ben daha başka bir markayı yemekten sonra alırdım
Ben diofol kullanıyorum kahvaltıdan sonra içiyorum bazen unutuyorum gün ortası içiyorum aç karna içtiğim de oldu 😅 bişey olmaz ilaç değil takviye sonuçta ama reçetesinde yemekten önce yazıyorsa öyle iç ☺️

X