2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Psikolojik olarak hazır olamıyorum aklımda sürekli Asya, Alya, kocam üst üste dağ gibi gözümün önünde beliriyorlar. Neyse biraz daha sıkayım kendimi. İşe başladığım zaman artık Allah izin verirse iş çıkışlarına ayarlayacağım. Kilolarım gitti ama nedense göbek biraz var gibi. Onu eritip kas yapmak istiyorum. Ben zaten akşama kadar alyayı indir kaldır yürümediği için. 😂 Hayır o kadar yüke neden kas oluşmadı anlamıyorum. Bir de üstelik sporda yapıyorum. Tamam çok şükür aldıklarımı verdim ama ne bileyim bence başka yerden verdim göbekte kaldı 😂
Ne zaman başlayacaksın ise? Ben de aynı durumdaydım senle kilo gitmişti ama yağ oranım fazlaydı benim ve göbek kalmıştı egzersiz yapmadan gitmiyor maalesef. İşe başlayınca düzen oturur canım iş saatlerine göre ayarlarsın güzel olur
Pilates hiç denemedim canım. Onda çok fazla esneme hareketi olmuyor mu? Ben sol kolumu çok hareket ettirmemeliyim o nedenle yapabilir miyim emin olamadım 🤔 yüzemem mesela, yoksa sırtım için en iyisi yüzme.
Evet esneme hareketleri yapıyoruz canım eğer öyle bi kısıtlılığın varsa bir spor hocasıyla çalışman daha iyi olur sanırım. Online yaptıranlar var mıdır bilemiyorum 😔 keşke yakınlarda bi salon olsaydı güzel olurdu senin icin

Çok sevindim ya... inşallah...benimki de emisini çok seviyor. Ben 20 ay olunca meme geçişini yapacaktım ama hastalıklarda bence emmesi büyük artı...yakın zamanda burnu tıkandı gün boyu acamadik, yanıma aldım sabaha kadar emdi açıldı...3 gün yanımda idi iyileşti...kışı çıkarsam sanki daha iyi olacak. Sen ne düşünüyorsun? Seneye zaten sumkurmeye başlarlar ...
Emmesi kesinlikle bu gibi durumlarda avantaj. Bir de eskisi gibi sıkıntılı değil isteğiyle emiyor. Meme reddinden nereye 🥲
Tuvalet eğitimine başladınız mı canım veya ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz? İkisi çakışmamalı ya ben de o sebeple kararsızım. Şu an memeyi bıraktırmak için erken diye düşünüyorum çünkü hem meme hem ek gıda iyi gidiyor kesmeye bir sebep yok, tuvalet eğitimine de hazır değil. İki yaşta başlasam bu defa ikisi birden denk gelir sanki. Nasıl olacak hiç bilmiyorum ve tuvalet eğitimini gözümde büyütüyorum. Çocuktan önce ben hazır değilim böyle rahata alıştım 🤦🏼‍♀️
Sümkürmeyi bir öğrenseler rahatlarız dediğin gibi.

Ne zaman başlayacaksın ise? Ben de aynı durumdaydım senle kilo gitmişti ama yağ oranım fazlaydı benim ve göbek kalmıştı egzersiz yapmadan gitmiyor maalesef. İşe başlayınca düzen oturur canım iş saatlerine göre ayarlarsın güzel olur

Evet esneme hareketleri yapıyoruz canım eğer öyle bi kısıtlılığın varsa bir spor hocasıyla çalışman daha iyi olur sanırım. Online yaptıranlar var mıdır bilemiyorum 😔 keşke yakınlarda bi salon olsaydı güzel olurdu senin icin
İmkanlar işte 😕

Gelisim nobetlese devam eder,benim buyuk kiz da oyleydi,motor gelisimi hep daha iyiydi.

Benim kiz da bezini takarken bantli kismi "ben ben" diye kendisi yapistirmak istiyor,hatta elini tutuyorum beraber yapalim diye ittiriyor😃
Evet canım gerçekten öyle oluyor 😍 şuna bak sen bezini de kendi takacak bizimki de kaçacak delik arıyor bez değişiminde 😂
Kizlar bu sene buyuk kizi krese verdim,(4 yas iki aylik) o kadar arastirmama ragmen verdigim kresten hic memnun degilim,gecen cuma ogretmen odev listesi atmis inanamadim.O kadar cok sey yazmiski yanlislikla mi atmis diye defalarca okudum o derece yani.Ustelik okulun ikinci gunu ogretmeni arayip "ipek kalem tutamiyor,makas kullanamiyor," gibi seyler soyledi,her gun boyama yaptiriyor.Bugun kizim diyorki siyah pis bir renk onunla boyama yapmayacagim.Neden kizim dedim;ogretmenim oyle soyledi diyor.

Sonra uyuturken bir sey oldu anne sana kizdim,sana yildiz yok,kalp yok.Ogretmeni akilli duranlara yildiz veriyormus.Daha bu cocuklar dort yasindalar ya,o kadar moralim bozuldu ki.Bakalim tekrar kres arayisina gordim,montesorii tarzi bir kres bulursam degistirmeyi dusunuyorum😔sosyallessin, genel gecer kurallar ogrensin,arkadas edinsin diye krese verdim,her gun masa basi boyama cizgi alistirmalari yapiyorlar 😕
Okurken inanamadım kreşte ödev listesi nedir ? Gerçekten eğitim sistemimizde mi sorun var öğretmenlerin kafa yapısında mı sorun var ben anlayamıyorum. Bu çocuk daha oyun çocuğu yarışa hazırlar gibi şimdiden ne saçma bir yaklaşım. Bu arada bu anne sana kızdım kalp yok olayı da öğretmenini taklit ediyor demek ki öğretmen çocuklara böyle diyor 😡

Emmesi kesinlikle bu gibi durumlarda avantaj. Bir de eskisi gibi sıkıntılı değil isteğiyle emiyor. Meme reddinden nereye 🥲
Tuvalet eğitimine başladınız mı canım veya ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz? İkisi çakışmamalı ya ben de o sebeple kararsızım. Şu an memeyi bıraktırmak için erken diye düşünüyorum çünkü hem meme hem ek gıda iyi gidiyor kesmeye bir sebep yok, tuvalet eğitimine de hazır değil. İki yaşta başlasam bu defa ikisi birden denk gelir sanki. Nasıl olacak hiç bilmiyorum ve tuvalet eğitimini gözümde büyütüyorum. Çocuktan önce ben hazır değilim böyle rahata alıştım 🤦🏼‍♀️
Sümkürmeyi bir öğrenseler rahatlarız dediğin gibi.
Evet canım, çok avantajlı. Canım meme geçişi olmadan WC alışkanlığı kazandırmak hem uygun değil hem de zor olur. Benim oğlum henüz hazır değil zaten ikisine de... Korkma çok kolay haberlesiriz gene WC alışkanlığı kazandırırken🤍

Evet canım gerçekten öyle oluyor 😍 şuna bak sen bezini de kendi takacak bizimki de kaçacak delik arıyor bez değişiminde 😂

Okurken inanamadım kreşte ödev listesi nedir ? Gerçekten eğitim sistemimizde mi sorun var öğretmenlerin kafa yapısında mı sorun var ben anlayamıyorum. Bu çocuk daha oyun çocuğu yarışa hazırlar gibi şimdiden ne saçma bir yaklaşım. Bu arada bu anne sana kızdım kalp yok olayı da öğretmenini taklit ediyor demek ki öğretmen çocuklara böyle diyor 😡
Acaba tum kresler mi ayni diye fikir almak icin bdv de actim konuyu,gelen yorumlara bakarsan inanirsin canim,malesef veliler boyle beklentiye girdikce kresler dort yasinda odev de verirler her halti da ogretmeye calisirlar,benim bir ogretmen olarak pek umudum yok Turk egitim sisteminden

X