2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Canım çok geçmiş olsun, tanı koyacak yetkinlikte değiliz ama en azından gaita örneği isteyip detaylı baktıramaz mıydı? Normal ishalde bile gaita bakıyorlar çocuk mahvolmuş yani ben cidden sinirleniyorum. Dizanteri olabilir, parazit olabilir, bakteriyel olabilir. Neden bu kadar hafife alınıyor hayret bir şey. Bağırsak düğümlenmesi mutlaka anlaşılırdı diye düşünüyorum son zamanlarda mikrop kapacağı bir ortamda bulundu mu? Açıkta bulunan süt ürünü içeren gıda tüketti mi? Mesela dondurma ?
Bakmadı cnm ya doktora gidince soracağım neden bakılmadı diye. Başka doktora danıştım o da bağırsak düğümlenmesi olsa duramazdı çocuk hep ağlardı dedi bizimki kramp girdiğinde kötü oluyor usgde de bariz görünürmüş içim rahatladı. Antibiyptiğe başladık biraz azaldı kanama ama kramplar gece özellikle giriyor sabaha kadar bir saat aralıkla uyanıyor ağlıyor çok yıprandı. Ya yerdeki su birikintisini bile elleyip ağzına götürüyor elini ondan olabilir bir de şu avmlerde kapalı oyun alanları oluyor ya ona gittik ertesi günü başladı ondan şüpheleniyorum. Açık süt dondurma fln yemedi hiç.
Çok geçmiş olsun canım. Bu yaz epey ishal vakası duydum. Antibiyotik olmadan geçmediği söyleniyor hep. Yeğenimde de kan varmış, o da antibiyotik ile atlatmış. Hatta annesi kullandığım en mantıklı antibiyotik oldu dedi. Usg ile bakıldıktan sonra rahatlamalısın, inşallah çabucak toparlanır kuzucuk 😘
İki antibiyotik başladık cnm zor içiriyorum ama. Çok sağol cnm bizim de antibiyotikle geçecek inşallah bugün kanama çok azaldı umarım biter gün içinde.
Deisa Deisa oglun nasıl oldu canım merak ettım sizi
Daha iyi cnm ama geceler zor geçiyor çok ağlıyor karnını tutuyor herkes perişan oldu iki gecedir. Gündüz enerjisi yerinde yine gülüyor oynuyor kramp girince ağlıyor bitince yine oyuna dönüyor. Bugün artık ilaçlar iyice etki eder diye umuyorum.

Bakmadı cnm ya doktora gidince soracağım neden bakılmadı diye. Başka doktora danıştım o da bağırsak düğümlenmesi olsa duramazdı çocuk hep ağlardı dedi bizimki kramp girdiğinde kötü oluyor usgde de bariz görünürmüş içim rahatladı. Antibiyptiğe başladık biraz azaldı kanama ama kramplar gece özellikle giriyor sabaha kadar bir saat aralıkla uyanıyor ağlıyor çok yıprandı. Ya yerdeki su birikintisini bile elleyip ağzına götürüyor elini ondan olabilir bir de şu avmlerde kapalı oyun alanları oluyor ya ona gittik ertesi günü başladı ondan şüpheleniyorum. Açık süt dondurma fln yemedi hiç.

İki antibiyotik başladık cnm zor içiriyorum ama. Çok sağol cnm bizim de antibiyotikle geçecek inşallah bugün kanama çok azaldı umarım biter gün içinde.

Daha iyi cnm ama geceler zor geçiyor çok ağlıyor karnını tutuyor herkes perişan oldu iki gecedir. Gündüz enerjisi yerinde yine gülüyor oynuyor kramp girince ağlıyor bitince yine oyuna dönüyor. Bugün artık ilaçlar iyice etki eder diye umuyorum.
Kapalı oyun alanları malesef hastalık yuvası canım muhtemelen ordan kaptı zaten mevcutta bir salgın var şuan. Doktorun rahatlığı beni rahatsız etti ya. Çocuk bazında yaşanan hiç bir olayın hafife alınmaması taraftarıyım basit bir boğaz enfeksiyonu dediğimiz şeyler bile kötü sonuçlar doğurabiliyor. İnşallah toparlanır hemen yavrucum 🙏🏻 probiyotik kullanmayı unutma

Canım demek bagırsak enfeksiyonu ıste ondan karnı ılla kı cok agrıyordur daha ıyı olmasına cok sevındım canım bu yıl da boyle bır sey cıkmıs hem uzun suruyor hem cocuklaru perısan edıyor. Yanı bagırsak dugumlenmesı olsa kaka yapmaz kı. Cocukları bır yerr goturmeye korkar olduk goturmesen de olmuyor.

Bayağıdır buralarda yoktum, bir bakmışken sana da yazmak istedim. Açıkçası şuan ne kadar yol kat etti bilmiyorum ama bana göre otizm yok. Çünkü en önemli olanı göz teması o da bariz varmış senin kızında .
Ancak bakabiliyorum cnm bu aralar kızların ikisi de hastaydı yeni yeni toparladılar çok şükür. Otizm değil diyorlar ama gelişim geriliği var tabi onun içinde 3 yaşa kadar gelişim de gerilik olabilir diyorlar. Beyin gelişimleri 3 yaşında tamamlanıyor diyorlar. Biz de elimizden geldiğince ilgileniyoruz eğitime götürüyoruz. Göz temasımız hep vardı. Doğduğu gün bile göz teması kuruyordu bizimle😂 abartmıyorum gerçekten de öyle. Buradan yollamak istemedim fotoğraflarını. Eğitimle güzel ilerliyoruz inşallah böyle devam eder teşekkür ederim canım 🌸

Leedong Leedong cnm nasilsin bebegin durumu nasil gidiyor biz tvyi azalttik bakici varken gerek duymuyorum zaten. Manasiz kelimeler konusuyor ecce falan diyor kendi kendine kalkip yuruyor artik parmagimla isaret ettigim yere bakiyor sonunda:))) senin bebisin durumu ve gelismi iyidir umarim bulunduğum ulkede oyun grubu vs gibi şeyler olmadigi icin simdilik bole idare ediyorum artik.doktorda bağışıklığı düşük 3 yastan once krese vermeyin dedi cok hasta olur dedi. Bakalim zaman ne gosterecek:)
Merhaba canım ne güzel bebişin artık algılarını tamamen açmaya başlamış maşalllah 💙🌸 biz Tv hiç açmıyoruz evde izleyen kimse kalmadı zaten. Bizimkisi bence tamamen genetik geriden geliyor. Desteksiz yürümüyor hala ama taklit becerileri arttı. Mesela tarağıyla kendi saçlarını tarıyor çoraplarını ayağına götürüyor. Buna benzer. Asya nerde dediğimde ablasına bakıyor işaret etmese de babayı ablayı anlamaya başladı gözleriyle gösteriyor. Bakalım bu ay fizik tedaviye götüreceğim olmazsa eğitim alacağım onun için de.

Merhaba canım ne güzel bebişin artık algılarını tamamen açmaya başlamış maşalllah 💙🌸 biz Tv hiç açmıyoruz evde izleyen kimse kalmadı zaten. Bizimkisi bence tamamen genetik geriden geliyor. Desteksiz yürümüyor hala ama taklit becerileri arttı. Mesela tarağıyla kendi saçlarını tarıyor çoraplarını ayağına götürüyor. Buna benzer. Asya nerde dediğimde ablasına bakıyor işaret etmese de babayı ablayı anlamaya başladı gözleriyle gösteriyor. Bakalım bu ay fizik tedaviye götüreceğim olmazsa eğitim alacağım onun için de.
Cnm mesela bizimki suan full desteksiz kendi kendine yuruyor ama baba kim falan diye sorsam anlamaz bence aksam bi denicem bu dedigini:)

Deisa Deisa çok gecmiş olsun canım okuyunca cok üzüldüm umarım daha iyisinizdir ,

Kızlar selamlar hepinize Tunus’tan💖Bizde evimizdeyiz cok sukur kızlar bu türkiye tatili bize bir daha eşimin görevi bitene kadar TR ye gitmeyecegımızı öğretti boyle bir kayınvalideye sahip isem evim olmadan gitmemek en saglıklısı gerçekten. Cunku esyaları torunundan cocuklarından daha degerlıymıs bunu çok net idrak ettik .allah kimseyi sonradan görme yapmasın etrafında insan kalmıyor herkes koşarak uzaklasıyor gercekten😅 Kızlar tr de parklar gercekten mikrop yuvası imiş , burada park yaygın değil tr de hemen parka götürdum hevesle Ali yi hastalıklardan kurtulamadık vallahi , şuan iyiyiz cok şükür insanın evi gibisi düzeni gibisi yok elhamdulillah . Denizede kavustu ilbey , çok sevdiği bakıcısınada💖💖

Eklentiler

• IMG_6829.jpeg
    IMG_6829.jpeg
    187,6 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_6912.jpeg
    IMG_6912.jpeg
    287,6 KB · Görüntüleme: 50
Selam, çünkü şifremi unuttum 🙈 2.bakıcı ile devam ediyoruz 🥲 Evet çok memnunum n oğluma iyi bakıyor. İyi ki değiştirmişiz🤗
Canım ne güzel, için rahat bir şekilde emanet ediyorsundur. Senin ve oğlunun adına çok sevindim 🤗

Deisa Deisa inşallah bir an önce sağlığına kavuşur kuzun. Güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏻

Selam, çünkü şifremi unuttum 🙈 2.bakıcı ile devam ediyoruz 🥲 Evet çok memnunum n oğluma iyi bakıyor. İyi ki değiştirmişiz🤗
Canım ne güzel, için rahat bir şekilde emanet ediyorsundur. Senin ve oğlunun adına çok sevindim 🤗

Deisa Deisa inşallah bir an önce sağlığına kavuşur kuzun. Güzel haberlerini bekliyoruz 🙏🏻

Deisa Deisa çok gecmiş olsun canım okuyunca cok üzüldüm umarım daha iyisinizdir ,

Kızlar selamlar hepinize Tunus’tan💖Bizde evimizdeyiz cok sukur kızlar bu türkiye tatili bize bir daha eşimin görevi bitene kadar TR ye gitmeyecegımızı öğretti boyle bir kayınvalideye sahip isem evim olmadan gitmemek en saglıklısı gerçekten. Cunku esyaları torunundan cocuklarından daha degerlıymıs bunu çok net idrak ettik .allah kimseyi sonradan görme yapmasın etrafında insan kalmıyor herkes koşarak uzaklasıyor gercekten😅 Kızlar tr de parklar gercekten mikrop yuvası imiş , burada park yaygın değil tr de hemen parka götürdum hevesle Ali yi hastalıklardan kurtulamadık vallahi , şuan iyiyiz cok şükür insanın evi gibisi düzeni gibisi yok elhamdulillah . Denizede kavustu ilbey , çok sevdiği bakıcısınada💖💖
Eşyaları senede 1 defa gördüğü torunundan ne kadar kıymetli olabilir ya 😑 Zaten kendini rahat hissetmiyorsan gitmemek en mantıklısı. Park konusunda katılıyorum kendim bile ellemeye tiksiniyorum pis ve yağlı bir his 😵‍💫🤮🤢 en güzeli temiz hava deniz orman

X