2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Kızlar her alt değişiminde pişik kremi kullanıyor musunuz? Ben şimdiye kadar hep kullandım ama yanlış olduğuna dair bişeyler gördüm siz ne yapıyorsunuz?
Günde bir iki defa sürüyorum. Özellikle gece uyurken uzun süre kalacağı için uyumadan önceki değişimde mutlaka sürüyorum.

Haklısın cnm ay yok iyi ki öyle ağlak değil belki umursamasak isteklerini ağlak bir çocuk olurdu ama kendisinin kulu kölesiyiz hep peşindeyiz 😂

İnan ben de tatilden dönünce nereden gittik mikropları kaptık mis gibiydi herşey diye düşündüm bir anlığına ama sonra düşününce tabii ki yeni deneyimler kazanacak hastalanacak evde steril ortamda hastalıksız büyüyeceğine o havuzun tadını çıkarsın keşfetsin mutlu olsun mikroplarla tanışsın daha iyi. Vazgeçmeyin cnm çok mutlu olur havuzda miniğin, illa hasta olacak diye bişey yok belki mama sandalyesinden aldı belki başka bişeyden zaten bilemeyiz.
Haklısın aslında. Ama nasıl engel olacağım çıkmaz benimki sudan 😄 Bahçedeki musluğu keşfetmiş başından ayrılmıyor. O kadar çok ağladı ki dün, onu ordan aldık diye 😕
Kızlar her alt değişiminde pişik kremi kullanıyor musunuz? Ben şimdiye kadar hep kullandım ama yanlış olduğuna dair bişeyler gördüm siz ne yapıyorsunuz?
Kızarıklık olduğunda sürüyorum diğer türlü hiçbir zaman sürmüyorum canım.

Canım hala aynı yani kaka yapmıyor altına lazımlığa yapıyor ama çiş beze , öğretmek istiyorum gözlemliyorum ama başarabileceğimizi düşünmüyorum ya küçük geliyor , bide o kadar sık çiş yapıyor ki sıvı tüketimi çok olduğu için yazın cesaretim yok ama popo arkamız bile isilik olmuş bugün sanırım sıcaktan

Canım senin oğlan yürümeye başladı mı 😃 gebelik nasıl gidiyor, göbüş büyümüştür 🥰

Bende külot beze doktor tavsiyesi ile geçtim normal bezin bant yerleri kıpkırmızı olup yara oluyordu doktora sordum külot beze geçin dedi hakkaten iyileşti hatta evde biraz vardı geçen gene bantlı taktım gene kızarmış pişman oldum

Ben de yaz başından beri goon kilot beze geçtim beğendim, hatta friend adında çok hafif bir bezi var tam yaza göre onu epey beğendim.

Ben uzun zamandır kullanmıyorum canım, zaten hep yıkıyorum. Buara soğuk suyla yıkıyorum ferah ferah 😂 bir şey olursa da sudocrem kullanıyorum.

Haklısın aslında. Ama nasıl engel olacağım çıkmaz benimki sudan 😄 Bahçedeki musluğu keşfetmiş başından ayrılmıyor. O kadar çok ağladı ki dün, onu ordan aldık diye 😕

Kızarıklık olduğunda sürüyorum diğer türlü hiçbir zaman sürmüyorum canım.

Geçen gün bizimki de ilk kez havuza girdi, havuz kalabalık olmamasına ve deniz suyundan olmasına rağmen ben çok tedirgin oldum. Başını korumaya ve elini ağzına sokmamasınlar dikkat ettim ama gene de kaçırdı. Size göre bir villa olursa kullanan kişiler belli olduğu için bir tık daha güvenli olabilir. Olmadı bir leğen su doldur o da onda oynasın 🤣

Canım senin oğlan yürümeye başladı mı 😃 gebelik nasıl gidiyor, göbüş büyümüştür 🥰

Ben de yaz başından beri goon kilot beze geçtim beğendim, hatta friend adında çok hafif bir bezi var tam yaza göre onu epey beğendim.

Ben uzun zamandır kullanmıyorum canım, zaten hep yıkıyorum. Buara soğuk suyla yıkıyorum ferah ferah 😂 bir şey olursa da sudocrem kullanıyorum.

Geçen gün bizimki de ilk kez havuza girdi, havuz kalabalık olmamasına ve deniz suyundan olmasına rağmen ben çok tedirgin oldum. Başını korumaya ve elini ağzına sokmamasınlar dikkat ettim ama gene de kaçırdı. Size göre bir villa olursa kullanan kişiler belli olduğu için bir tık daha güvenli olabilir. Olmadı bir leğen su doldur o da onda oynasın 🤣
Kullanacak olan kişiler ben, eşim, oğlum 😄 valla leğen işi mantıklı benimki su delisi 😍 kızların bahsettiği ev tipi şişme havuzdan alayım dedim ama içinden çıkaramam diye almadım. Banyodan çıkınca bile çığlık kıyamet 😄

Kullanacak olan kişiler ben, eşim, oğlum 😄 valla leğen işi mantıklı benimki su delisi 😍 kızların bahsettiği ev tipi şişme havuzdan alayım dedim ama içinden çıkaramam diye almadım. Banyodan çıkınca bile çığlık kıyamet 😄

Ay ona hiç bulaşma canım, doldurması ayrı dert boşaltması ayrı dert saklaması ayrı dert. Ben bu çocukta artık oldukça minimalistim, leğen iyidir 😂

Kızlar akülü araba alanınız var mı?
Bızım var canım abısının 2 yas dogum gununde babaanesı almıstı. Ama esım pısman tasıması zor keske motor tarzı olanlardan alsaydık dıyor ya da hıc almsyıp sık sık goturup bındırseydık dıyor. Oglum cok sevıyor baskasından gorup heveslenecektı nasılsa. Sıtenın bahcesınde surunce cocuklar cok fazla basına toplanıyorlar bazen oyle kı oglum bınemıyor onlardan sıra gelmıyor. Bız de baska alanlara goturuyoruz ama onu da devamlı goturemıyorsun.

Ay ona hiç bulaşma canım, doldurması ayrı dert boşaltması ayrı dert saklaması ayrı dert. Ben bu çocukta artık oldukça minimalistim, leğen iyidir 😂
Çok haklısın leğen neyine yetmiyor işlev aynı 😄
Bızım var canım abısının 2 yas dogum gununde babaanesı almıstı. Ama esım pısman tasıması zor keske motor tarzı olanlardan alsaydık dıyor ya da hıc almsyıp sık sık goturup bındırseydık dıyor. Oglum cok sevıyor baskasından gorup heveslenecektı nasılsa. Sıtenın bahcesınde surunce cocuklar cok fazla basına toplanıyorlar bazen oyle kı oglum bınemıyor onlardan sıra gelmıyor. Bız de baska alanlara goturuyoruz ama onu da devamlı goturemıyorsun.
Bizimki de çocuklardan görüp hevesleniyor balkondan melül melül bakıyor yavrum 🥲 Daha şimdiden 🫣 alsam mı almasam mı kararsız kaldım. Sürebileceği geniş alan var. Biraz bakındım ama bunların hangisi iyidir marka marka bir sürü var kafam karıştı 🤷🏼‍♀️ o yüzden alanlar hangisinden aldı, memnun mu sormak istedim ☺️

Çok teşekkür ederim yanıtınız için siz sadece 1 defa mi gittiniz cem hocaya
Evet, biz hacettepede takipteydik. Üni hastanesi olduğu için onlar belirli bir süre veriyor, atıyorum 2 ay. 2 ay öncesi deneme sürecinde gitmemiz birşey ifade etmiyor. Deneyin, şunu kesin bunu kesin diyorlar. Benim oğlumun egzeması çok arttığı için cem hocaya götürmüştüm. Cem hocaya gittikten sonra hazırlattığı krem vs sonrası tekrar ihtiyaç olmadı. Egzemalar tamami ile geçti. Sonra zaten süt alerjisi açma sürecimiz güzel gitti ve ihtiyaç kalmadı ☺️

Kızlar benim oğlan bu ara sürekli kafasını kaşıyor. Hava sıcak terlediği için olabilir diyorum, şampuan vs değiştirmedim. Hani alışık olduğu bir şampuan. Bir de kulaklarınu tutmaya başladı. Daha doğrusu kulaklarını kapatıyor. Diş çıkarma sürecindeyiz, çok sancılı geçiyor. Acaba diş dolayısı ile mi yapıyor anlayamadım. 🙄 çünkü ben oğlum kulağın mı ağrıyor, dedikçe kulağını göstermek için daha sık kulaklarını tutmaya başlıyor. Çözemedim. Diş mi ağrısı mı var. Hastaneler yine çok kalabalık hastaneye götürmeye de korkuyorum, doktor izinli. Çok geç cevap veriyor.

Bir de bu iştahsızlık problemimiz var. Gün içinde yediği şeyler, peynir çorba karpuz ve et. Başka birşey ağzına almıyor. Sıcaktır diyorum olabilir diyorum ama kafama çok takıyorum kilosu çok geride. Bir de bu kadar az şey yemesine rağmen kabız oldu. Bol bol su içirmeye çalışıyorum, kayısı maması yedirmeye çalışıyorum ama inanılmaz inatlaşıyor 😞 ay ne yapacağımı bilemedim. Var mı tavsiyeleriniz?

Kızlar benim oğlan bu ara sürekli kafasını kaşıyor. Hava sıcak terlediği için olabilir diyorum, şampuan vs değiştirmedim. Hani alışık olduğu bir şampuan. Bir de kulaklarınu tutmaya başladı. Daha doğrusu kulaklarını kapatıyor. Diş çıkarma sürecindeyiz, çok sancılı geçiyor. Acaba diş dolayısı ile mi yapıyor anlayamadım. 🙄 çünkü ben oğlum kulağın mı ağrıyor, dedikçe kulağını göstermek için daha sık kulaklarını tutmaya başlıyor. Çözemedim. Diş mi ağrısı mı var. Hastaneler yine çok kalabalık hastaneye götürmeye de korkuyorum, doktor izinli. Çok geç cevap veriyor.

Bir de bu iştahsızlık problemimiz var. Gün içinde yediği şeyler, peynir çorba karpuz ve et. Başka birşey ağzına almıyor. Sıcaktır diyorum olabilir diyorum ama kafama çok takıyorum kilosu çok geride. Bir de bu kadar az şey yemesine rağmen kabız oldu. Bol bol su içirmeye çalışıyorum, kayısı maması yedirmeye çalışıyorum ama inanılmaz inatlaşıyor 😞 ay ne yapacağımı bilemedim. Var mı tavsiyeleriniz?
Canım diştir bana bizzat doktor söyledi yansıyan ağrılar vardır dedi diş ağrısı çocuğun kuşağına yansırmış orayı tutarmış, diştendir o korkma hiç

Cnm bizde distir dedik hep ama kulakta enfeksiyon cikti sacini falan cekistiriyordu kulağının tutuyordu eliyle kapatiyordu istahsizlik vardi cogu seyi dis cikarma deyip gecistirmemek lazim ayrıca ates falanda yoktu bizde. Istahsizlik ve kulaklari tutma vardi hangi sehirdesin bilmiyorum ama kucuk sehirlerin acilleri yogun olmuyor pek

X