2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Cnm bizde distir dedik hep ama kulakta enfeksiyon cikti sacini falan cekistiriyordu kulağının tutuyordu eliyle kapatiyordu istahsizlik vardi cogu seyi dis cikarma deyip gecistirmemek lazim ayrıca ates falanda yoktu bizde. Istahsizlik ve kulaklari tutma vardi hangi sehirdesin bilmiyorum ama kucuk sehirlerin acilleri yogun olmuyor pek
Ankaradayım canım. Olmadı sağlık ocağına bir gösterip sonra doktora götüreyim. 😞 aynı belirtiler çünkü

Kızlar bebeğim 14.5 aylık, önceden banyoda sadece başını yıkarken ağlardı. Vücudunu yıkarken falan sorun yoktu. Son 2 aydır banyoya girer girmez kıyamet koparıyor, dün gece ateşi vardı, uyuyordu ve ben banyoya sokamadım çok ağlar, travma olur vs diye...
Bugün gündüz soktum, sadece vücudunu yıkayalım en azından dedik. Eşimin boynuna nir yapıştı asla bırakmıyor. Ağlaya ağlaya ılık duş aldırdım.
Nasıl çözeceğim bilmiyorum, sudan kaçıyor.
Mümkün değil tek başıma yıkayamıyorum, asla durmuyor ağlıyor, kaçıyor.

Kızlar bebeğim 14.5 aylık, önceden banyoda sadece başını yıkarken ağlardı. Vücudunu yıkarken falan sorun yoktu. Son 2 aydır banyoya girer girmez kıyamet koparıyor, dün gece ateşi vardı, uyuyordu ve ben banyoya sokamadım çok ağlar, travma olur vs diye...
Bugün gündüz soktum, sadece vücudunu yıkayalım en azından dedik. Eşimin boynuna nir yapıştı asla bırakmıyor. Ağlaya ağlaya ılık duş aldırdım.
Kuveti varmi onun icine su koymadan oturtsan icine oyuncak koysan yada normalde bi kucuk legene su koy onunla oynasin ilk başta suyla oynamayi severse dus almayi da sever belki. Bebeklerden ogrendigim birsey var herseyi oyun yaparak ogreniyorlar yada alisiyorlar

Merhaba kızlar oceanın balık yağını aldım siz haftada kaç gün verıyorsunuz ? Hangi aralıklarla bir çay kaşığı veremeliyiz değil mi?

İnşallah kolayca geçecek birşeydir arkadaşım, içini ferah tut, bebişin canı acımadan sıkıntı olmadan geçsin gitsin. Haber et buradan 🤲🏻🤲🏻
Valla gittik kbbye icimiz rahatlatti baya ya gece yatarken kafasina yastik koyun dedi antibiyotik ise yaramis enfeksiyon gerilemis takipte kalalim dedi geniz eti icin erkenmis henuz. Panik oluncak bi durum yok dedi isitme kaybi gibi biseye yol acmaz dedi ole yani

Valla gittik kbbye icimiz rahatlatti baya ya gece yatarken kafasina yastik koyun dedi antibiyotik ise yaramis enfeksiyon gerilemis takipte kalalim dedi geniz eti icin erkenmis henuz. Panik oluncak bi durum yok dedi isitme kaybi gibi biseye yol acmaz dedi ole yani
Ay hadi geçmiş olsun çok sevindim bi oh demişsindir sende

Bu arada kizlar doktora dedimki mamadan baska birsey yemiyor ac birak dedi 4 saat kaldi yemedi dedim 2 gun ac kalabilir dedi ben şok:))

Bu arada kizlar doktora dedimki mamadan baska birsey yemiyor ac birak dedi 4 saat kaldi yemedi dedim 2 gun ac kalabilir dedi ben şok:))
Ay durma zaten o kaar canım bu doktorlar da bi acayip ya bi anne çocuğu 2 gün aç nasıl gezdirsin dayanamayız ki ne isterse veririz😅

Kızlar benim oğlan bu ara sürekli kafasını kaşıyor. Hava sıcak terlediği için olabilir diyorum, şampuan vs değiştirmedim. Hani alışık olduğu bir şampuan. Bir de kulaklarınu tutmaya başladı. Daha doğrusu kulaklarını kapatıyor. Diş çıkarma sürecindeyiz, çok sancılı geçiyor. Acaba diş dolayısı ile mi yapıyor anlayamadım. 🙄 çünkü ben oğlum kulağın mı ağrıyor, dedikçe kulağını göstermek için daha sık kulaklarını tutmaya başlıyor. Çözemedim. Diş mi ağrısı mı var. Hastaneler yine çok kalabalık hastaneye götürmeye de korkuyorum, doktor izinli. Çok geç cevap veriyor.

Bir de bu iştahsızlık problemimiz var. Gün içinde yediği şeyler, peynir çorba karpuz ve et. Başka birşey ağzına almıyor. Sıcaktır diyorum olabilir diyorum ama kafama çok takıyorum kilosu çok geride. Bir de bu kadar az şey yemesine rağmen kabız oldu. Bol bol su içirmeye çalışıyorum, kayısı maması yedirmeye çalışıyorum ama inanılmaz inatlaşıyor 😞 ay ne yapacağımı bilemedim. Var mı tavsiyeleriniz?
Cnm diş dönemi iştahsızlık çok oluyor kilosu da düzelecektir bizimki de olması gerken kilonun altında çıktı. Kabızlığı yeni yaşadım ve berbat bir duruma geldi bizimki göbeğinde hafif fıtık oldu hatta şimdi düzeldi çok şükür ve tek çaresi sebze yedirmem oldu lifli gıda yemezse kabız olur, çorbanın içinde püre haline gelmiş sebze kesinlikle işe yaramıyor lif parçalanıyor bütün yemeli sebzeyi ve benim oğlum asla sebze yemiyordu doktor yemese de tekrar tekrar sun dedi her öğün denedim sonunda ekşili bamya yedi ve kabızlık bir anda bitti, sarı kuru kayısıyı minik doğrayıp önüne koyuyorum kendi tek tek yiyor, bugün kabağı yuvarlak dilimleyip yumurta ve galeta ununa buladım fırınladım çıkınca az limon sıktım çıtır çıtır yedi, brokoli üstüne zeytğnyağı tuz limon yaptım ondan azcık yedi yani denemelerle soslarla labneyle fln bir şekilde sebze yedir geçecektir.
Bir de yoğurda ara verdik bir süre o da iyi geldi sanırım.

Yeni doğduğunda küvette yıkıyorduk sonra banyo içinde yıkamaya başladık ama bizim banyonun teknesinden dolayı ancak ben kucağıma alıp yıkayabiliyordum. Neredeyse 1 yıl kucağımda yıkadım, ten tene 🫠 şimdi tabureye oturtup ben içeri girmeden yıkıyorum. Çok seviyor maşallah yıkanmayı. Belki deneyebilirsin beraber yıkanmayı.

Buarada oğlum 3-4 yaşındayken gece yüksek ateşli bir anda ılık su ile yıkadık, belki soğuğa yakın su bilemiyorum. Hala travmadır oğlumda suyun bir anda soğuması 😧 biz maalesef panikle öyle bir hata yaptık, sizlerin aklında olsun.

X