2023 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    297
Kizlar benim bebe gene kulagiyla oynuyor daha 2 hafta once goturdum doktora kulakta matlasma var demislerdi valla bu gidisle tüp takilacaga benziyor internetten arastirdimda. Bayramda da doktoru izinde cocuk acil cok yogun sokmakta istemiyorum. Kulaktaki sıvının akmasi 3 ayi bulabiliyormus cignemeyi ogrense belki kulaktaki basinc azalirdi. Istahida baya kötü tamda sehir disina cikacaktik gecede uyumadi uykusuzluktan başım çatlıyor. Iyi bi pediatrik kbb doktoru bulmam lazim ya boyle olmayacak.
Senin oğlunda reflü var mıydı? Instagram'da takit ettiğim bir dr var bu tarz rahatsızlıkların temelinde reflünün yattığını önce onun tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor. Uygun diyet uygulandığında da şikayetler azalıyormuş

Cnm çok doğru diyorsun, elimde değil ben de kıyaslıyorum hiç ksıkanç bir insan değilimdir hayatımda ilk defa kolay çocuğu olan insanları gerçekten kıskanmaya başladığımı farkettim. Dediğin gibi hep bir çaba içindeyim brn de, uyurken de uyanınca ne yiyecek yer mi ki nasıl oyalarım onların hesabındayım bitmeyen bir döngü yardım almama rağmen durum böyle . Tatil kına düğün böyle özendiğin hayal kurduğun şeyler ters gidince dertleniyorum işte normalde hep şükrediyorum ama bazı anlar yapamıyorum, üstüne bir de hastalık gelince sanırım modum çok düştü. Biz de geçen ay düğünden ağar topar eve döndük diğer çocuklar dediğin gibi pıtır pıtır gezip eğleniyordu. Şimdi ateşini düşürebilelim de varsın hareketli olsun ya sağlık en önemlisi gerçekten yine düzelir modum arada geliyor böyle bana gidiyor sonra 😁
Bana da öyle , en büyük teselli şu , yaramaz çocuk zeki olur😂😂😂 ben bu söze sığınıp bekliyorum😂😂

Kızlar diş ateşi 39a çıkar mı? Sabahtan beri ateş var ama başka bir belirti yok kusma ishal gibi bişi yok ama salya akıyor, halsiz ve ağlıyor hep. 3saate bir dönüşümlü Calpol dolven veriyorum düşüyor sonra yine 39. Ne durumda hastaneye gitmek gerekir?
Canım tekrarlayan ateşse yapmaz ya muhtemelen boğaz enfeksiyonu 😑

Cnm doktorla whatsappdan konuştuk sabah, bugün başladı daha ateş, ateş düşürücülerle üç gün gözlemleyelim dedi o da dediğin gibi duruma göre antibiyotik başlar belkş ama benim merak ettiğim ateş kaçı görürse gitmeliyiz hastaneye acaba. Düşmeyen inatçı ateşte gidiliyor ama mesela 39da ilaç verdim bir saat sonra yine 39sa gitmeli miyim yoksa 40lara doğru mu gitmek gerekiyor hiç bilmiyorum
Canım her cocuk ateşi farklı tolere ediyor mesela alinin ateşi 38 buçuk-39 arasındaysa huzursuzlanıyor ılık duş ona çok iyi geliyor sen de gözlemleyip öyle hareket et bence. Umarım üç gün de sürmez de geçip gider ateş çok yıpratıyor gerçekten insanı. 😔

Kızlar böyle bir paylaşım var bebeğin anneye düşkün olmasıyla ilgili. Tam da bu surecteyiz umarım sakin ve güzel atlatırız 💛

Kızlar sızın bebeklerın isilik durumu nasıl. Oglumun arka sırt bez kısmı tam duzelıyor yıne ısılık oluyor. Artık altını acık tutuyorum. Ev de kendı köşesı var gıdıp dısarıya seyredıyor orda zaman gecırmeyı sevdıgı bır alan az once gıtmıs bır guzel oraya her seyınu yapmıs 😁Allahtan halıya denk gelecek alan degıl

Kaç dişte bitiyor😂
20 🫣 bizim 16 şuan kalan 4 tanesi 2.5-3 yaşlarda gelecek 😂 her diş 4-5 gün huzursuzluk yaptı desek ortalama 16x5=80 gün uykusuz kalmışız. Helali hoş olsun 😆
Ya bi 6-7 ayda her arkanı döndüğünde ağlama vardı ya bizde o döneme geri döndük resmen , babaya bilhassa ama bana da hep bu şekilde
Kendini ve ihtiyacını o şekilde anlatmaya çalışıyordur canım 🥲 18. Aya doğru hafifliyormuş bu tepkiler. Bol bol temas kurarak oyunlar oynayın. Mesela biz her akşam boğuşma oyunı oynuyoruz yerlerde yuvarlanıyoruz daha çok babasıyla oynuyor bunu onu baya rahatlatıyor. Kucağına gelmek istediğinde de al sarıl öp okşa Ekin çok temas seven bir bebek olmadığı için çok uzun süre durmuyor kucağımda 2-3 dk ya kaçıyor ama bazı bebekler teması çok sever kendini güvende hisseder bebeğe göre hareket etmek lazım

20 🫣 bizim 16 şuan kalan 4 tanesi 2.5-3 yaşlarda gelecek 😂 her diş 4-5 gün huzursuzluk yaptı desek ortalama 16x5=80 gün uykusuz kalmışız. Helali hoş olsun 😆

Kendini ve ihtiyacını o şekilde anlatmaya çalışıyordur canım 🥲 18. Aya doğru hafifliyormuş bu tepkiler. Bol bol temas kurarak oyunlar oynayın. Mesela biz her akşam boğuşma oyunı oynuyoruz yerlerde yuvarlanıyoruz daha çok babasıyla oynuyor bunu onu baya rahatlatıyor. Kucağına gelmek istediğinde de al sarıl öp okşa Ekin çok temas seven bir bebek olmadığı için çok uzun süre durmuyor kucağımda 2-3 dk ya kaçıyor ama bazı bebekler teması çok sever kendini güvende hisseder bebeğe göre hareket etmek lazım
Allah askına 16 diş nedır 🤣hangı ara cıkardı valla hayalim tum dıslerını bır an once tamamlaması. Gecen 4 5 gun bır ıstahsızlık oldu sonra dişı patladı ertesı gunu normale dondu. Şuan 7 dısı var dıgerı de 1 2 gune patlar 8 diş 2 ayda bır 2 dıs patlatıyor. Sanırım 16 yı baya baya gec goruruz

Kendini ve ihtiyacını o şekilde anlatmaya çalışıyordur canım 🥲 18. Aya doğru hafifliyormuş bu tepkiler. Bol bol temas kurarak oyunlar oynayın. Mesela biz her akşam boğuşma oyunı oynuyoruz yerlerde yuvarlanıyoruz daha çok babasıyla oynuyor bunu onu baya rahatlatıyor. Kucağına gelmek istediğinde de al sarıl öp okşa Ekin çok temas seven bir bebek olmadığı için çok uzun süre durmuyor kucağımda 2-3 dk ya kaçıyor ama bazı bebekler teması çok sever kendini güvende hisseder bebeğe göre hareket etmek lazıms
Sonra çıkan dişler ilkler gibi olmadı bizim ya , azı çıkmış anlamadım, alttan 2 tane daha patlamış patlayınca gördüm😂 hep huysuz ondan anlamıyormuşum belki de😂😂😂

Canım 7/24 birlikteyiz ya , ya ben ya babası zaten hep ya elinden tutup yürüyor ya kucakta, gene de arkamı döneyim hemen bir çığlık , dönemdir diyorum bende sabrediyorum🥹babayı görünce de beni istemiyor tüm gün benle ondan mı bilmiyorum oda ayrı gıcık😅

Kızlar sızın bebeklerın isilik durumu nasıl. Oglumun arka sırt bez kısmı tam duzelıyor yıne ısılık oluyor. Artık altını acık tutuyorum. Ev de kendı köşesı var gıdıp dısarıya seyredıyor orda zaman gecırmeyı sevdıgı bır alan az once gıtmıs bır guzel oraya her seyınu yapmıs 😁Allahtan halıya denk gelecek alan degıl
Gözümün önüne geldi😂😂😂

Bezin degdigi arka kisim bizimde isilik oldu sleepy kullaniodum molfixe gecince duzeldi

X