2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Bende artık bu yontem ile kılacağım inşallah

Bana 18 kutu yazdı doktorum ama ilk seferde 6 kutu verildi.sonraki yazmalarında o alırsın diğerlerini de dedi eczacı
Aa ben kızımdada hep 3 kutu olarak alıyordum sorayım bakayım 6 yazabılıyor mu. Sıkıntı basıyor iğne bitecegı zaman çünkü kızımda saglık ocagında yazdırabılıyordum bunda yazdırdım alamadım uzman olması lazım fılan dedıler eczanede.
Yav benım kanım yerinde bide bu vıtamınlı olan benım kullandıgım kucuk ferro sanoldu bu maşallah bogazımdan büyük zor yuttum gün aşırı alırım vallahı yeter .
Banada kahvaltıdan 1 saat önce al demişti. Dün eczacı yemekten 2 saat sonra kullan bence mideni ağrıtmasın dedi.

Günaydın tatlışlar gratiste süper indirim var. Ben hep bebek deterjanlarını eve bu indirimlerden alıyorum. Mağazalarda durum ne bilmiyorum. Ama internet alışverişlerimde hiç hasarsız hep sağlam geldi deterjanlarım. Haberiniz olsun mutlaka bakın kızlar. Watsons , rossman ve gratis ev ihtiyaçları için bunların indirimini denk getirince az kimyasalı deterjanları ucuza kullanabilmiş oluyoruz ben stoklu ilerliyorum genelde

Günaydın arkadaşlar gecenin 4’ünde bel ağrısıyla uyandım ve birkaç saat geçmedi. Dizlerime kadar vuruyordu ağrısı. Dizlerim de sızlıyordu

Günaydın arkadaşlar gecenin 4’ünde bel ağrısıyla uyandım ve birkaç saat geçmedi. Dizlerime kadar vuruyordu ağrısı. Dizlerim de sızlıyordu
Çok geçmiş olsun canım. Bu 3 ay geçtikten sonra hem vücudumuz hem bizler bu sürece adapte olmuş olacağız biraz daha rahatlayacağız sanırım bu dönemi dinlerek geçirmek önemli diye düşünüyorum dikkat et kendine

Ben de dün uzun zaman aradan sonra(hamileliğimi öğrendikten sonra ilk kez) evden çalışmadım. Çok zorluydu, belim inanılmaz çok ağrıdı. Gün içinde iki kez de burnum kanadı. Artan kan hacmi ile normal olduğunu biliyorum ama yine de can sıkıcı bir durumdu. Tansiyon sorunu yaşadığımı düşünüyorum Eve saat 4 de dönmeme rağmen gelir gelmez kendimi yatağa atmışım. Bu dönemde işe gidip gelen arkadaşların önünde gerçekten saygıyla eğildim

Sorma ben eve gelince yatmasam 8-9’da bayılıyorum resmen. Ama ben de dün evden çalıştım sabahtan akşma bilgisayar başında belim koptu. O da bana iyi gelmedi aslında. İşteyken de bazen öğle arasında kanepe var ofiste uyuyorum

Evet canım bebekler sağlıklı olsun da biz dinleniriz geçer eşime diyorum ama oh ya diyorum her türlü ağrılar bizde siz hep aynı stabil düzen

Ben de hep bilgisayar başında olduğumdan belim ağrıyor ama alıp bilgisayarı koltuğa geçiyorum, ayaklarımı uzatıyorum falan derken yine bir şekilde dikkat ediyorum ama dün tam bir faciaydı Ben de öğle arasında evde hep uyukluyorum

Eşime haber verirken aldığım tulumu hariç daha hiçbir şey almadım yavruma. Artık ben de başlamak istiyorum Bu fikirlerini not ediyorum canım çok kıymetli

Bende oksopara yeni rapor çıkardım dün sağlık ocağı hekimi 9 kutu yazdı. Eczanede bir sorun çıkmadı verdi. Bi şansını dene bence 9 olarak, 3 ay rahat olursun en azından

Benimde aynı belimi çekiyorlar sanki. 2 haftadır sağ tarafımdaki kemik çok ağrıyordu doktor magnezyum eksikliğinden olabilir diyip magnezyum verdi. Şimdi belimin arkasını bişey çekiyor gibi sanki.

Bende oksopara yeni rapor çıkardım dün sağlık ocağı hekimi 9 kutu yazdı. Eczanede bir sorun çıkmadı verdi. Bi şansını dene bence 9 olarak, 3 ay rahat olursun en azından
Söyleyeyim bi daha ki gittiğimde canım ben bilmiyordum 3 ten fazla yazıldıgını.

Ne güzel deneyimlerimiz, hislerimiz hep benzer çok iyi hissediyorum burada iyi ki varsınız

Herkese günaydın. Ben dün ikili test sonucumu almaya gittim, gitmişken de muayene olayım dedim bebek duruyor mu diye doktor o sırada bir şeyle meşguldu, asistanı baktı, sekreteri de bilgisayardan asistana okudu riskleri. Yaş riski hariç düşük çıktı (yaş 1/59, down 1/1035 trisomi 18 13 1/300000 civarı). Güzel dediler (yaştan dolayı zaten fetal yaptıracağımı biliyorlardı) sonra sonucu istedim ama devlet hastanesi olduğu için yazıcıya gönderiyorlar, çıkarken alıyorsunuz bankodan. Alınca kan değerlerimin birinin yüksek olduğunu fark ettim. Serbest beta hcg 2.33 mom (papp-a mom 1.84) çıkmış ve doktorla konuşma şansım olmadı hiç (muayene sırasında riskler konuşuldu sadece kan değerlerini okumadı sekreter, gündeme gelmedi yani), bugün fetal için kan vereceğim ama geceden beri sözelci-dilci halimle tıp makalelerini tarıyorum (kimi 1.5 mom üstü kimi 2.5mom üstü yüksek kabul ediyor ve down olasılığına ek olarak preeklamsi, hipertansiyon vb gibi birçok gebelik komplikasyonuna işaret edebileceği söyleniyor, çoğu bulgu papp düşük bu yüksekse sorun diyor ama atipik bulgular da büyük bir oranı oluşturuyor vb.) şu aşamada burada böyle bir deneyimi olan yoktur muhtemelen ama yine de belki bir fikri olan vardır diye yazmak istedim. Bir de kombine risk, biyokimyasal risk vb hesaplanmamış hiç. Acaba riskleri hesaplarken kan değerlerini dahil etmediler mi demek oluyordur bu? Fetal için kan vereceğim bugün ama sonucu bekleyebilir miyim bilemedim.

Sen neden oksopar kullanmaya başladın? Bir test yapıldıktan sonra mı?
Ben de ilk 8 hafta kullanmıştım, sonrasında sadece ecopirin ile devam etmemi söyledi doktorum.

Bu arada dünkü muayenemde (12+3) folik kesildi, imom başlandı (magnezyum ve d vit devam), 20 haftada da gnyol bir şey başlanacak dedi. Ve ilk trimesterda yasak olan her şey serbest dedikalem kalem sormadım ama tansiyon, rahim kısalığı vb gibi düşük riski yoksa herhangi bir yasak koymuyoruz ikinci trimesterda dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…