2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Sen neden oksopar kullanmaya başladın? Bir test yapıldıktan sonra mı?
Ben de ilk 8 hafta kullanmıştım, sonrasında sadece ecopirin ile devam etmemi söyledi doktorum.
Bir test yapılamadı maalesef her ihtimale karşı kullanıyorum🥺 ileri haftada bir kayıp yaşadım otopsi raporunda da canlı hücre bulunamadı diye ölüm sebebini bilmiyoruz. Benden 2 yıl önce benzer haftalarda ikizim kaybetmişti bebeğini onda pıhtılaşma vardı o yüzden bende pıhtılaşma riskim olduğu için kullanıyorum

Herkese günaydın. Ben dün ikili test sonucumu almaya gittim, gitmişken de muayene olayım dedim bebek duruyor mu diye😝 doktor o sırada bir şeyle meşguldu, asistanı baktı, sekreteri de bilgisayardan asistana okudu riskleri. Yaş riski hariç düşük çıktı (yaş 1/59, down 1/1035 trisomi 18 13 1/300000 civarı). Güzel dediler (yaştan dolayı zaten fetal yaptıracağımı biliyorlardı) sonra sonucu istedim ama devlet hastanesi olduğu için yazıcıya gönderiyorlar, çıkarken alıyorsunuz bankodan. Alınca kan değerlerimin birinin yüksek olduğunu fark ettim. Serbest beta hcg 2.33 mom (papp-a mom 1.84) çıkmış ve doktorla konuşma şansım olmadı hiç (muayene sırasında riskler konuşuldu sadece kan değerlerini okumadı sekreter, gündeme gelmedi yani), bugün fetal için kan vereceğim ama geceden beri sözelci-dilci halimle tıp makalelerini tarıyorum (kimi 1.5 mom üstü kimi 2.5mom üstü yüksek kabul ediyor ve down olasılığına ek olarak preeklamsi, hipertansiyon vb gibi birçok gebelik komplikasyonuna işaret edebileceği söyleniyor, çoğu bulgu papp düşük bu yüksekse sorun diyor ama atipik bulgular da büyük bir oranı oluşturuyor vb.) şu aşamada burada böyle bir deneyimi olan yoktur muhtemelen ama yine de belki bir fikri olan vardır diye yazmak istedim. Bir de kombine risk, biyokimyasal risk vb hesaplanmamış hiç. Acaba riskleri hesaplarken kan değerlerini dahil etmediler mi demek oluyordur bu? Fetal için kan vereceğim bugün ama sonucu bekleyebilir miyim bilemedim.
Konu hakkında bir bilgim yok ama iyi hissediyorum, bebek sağlıklı 🥰 Stres yapma hiç fetal dna testi de çok iyi gelecek. Umarım anlayan arkadaşlar olur da değerlerin hakkında yorum yaparlar ☺️

Bir test yapılamadı maalesef her ihtimale karşı kullanıyorum🥺 ileri haftada bir kayıp yaşadım otopsi raporunda da canlı hücre bulunamadı diye ölüm sebebini bilmiyoruz. Benden 2 yıl önce benzer haftalarda ikizim kaybetmişti bebeğini onda pıhtılaşma vardı o yüzden bende pıhtılaşma riskim olduğu için kullanıyorum
Çok geçmiş olsun, bu sağlıkla gelsin dilerim 🙏
Ben de doktoruma yine de kullanayım demiştim. Kesin bir dille hayır risk grubunda değilsin, ecopirin yeterli demişti. Dediği gibi yapıyorum ancak arada bir aklıma gelmiyor değil. Daha önce bir kayıp yaşamadım, ailede pıhtı öyküsü yok.
Fazla stres yapmak istemediğim için de doktorumu dinliyorum ama ☺️

Çok geçmiş olsun, bu sağlıkla gelsin dilerim 🙏
Ben de doktoruma yine de kullanayım demiştim. Kesin bir dille hayır risk grubunda değilsin, ecopirin yeterli demişti. Dediği gibi yapıyorum ancak arada bir aklıma gelmiyor değil. Daha önce bir kayıp yaşamadım, ailede pıhtı öyküsü yok.
Fazla stres yapmak istemediğim için de doktorumu dinliyorum ama ☺️
Aminn🙏🏻 Doktorunuza güvenin ecopirine devam ettirmekle bile çok doğru bi şey yapmış aslında, kimi doktor hiç gerek duymuyor. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🌸

Ben de dün uzun zaman aradan sonra(hamileliğimi öğrendikten sonra ilk kez) evden çalışmadım. Çok zorluydu, belim inanılmaz çok ağrıdı. Gün içinde iki kez de burnum kanadı. Artan kan hacmi ile normal olduğunu biliyorum ama yine de can sıkıcı bir durumdu. Tansiyon sorunu yaşadığımı düşünüyorum 🙃 Eve saat 4 de dönmeme rağmen gelir gelmez kendimi yatağa atmışım. Bu dönemde işe gidip gelen arkadaşların önünde gerçekten saygıyla eğildim😅

Sorma ben eve gelince yatmasam 8-9’da bayılıyorum resmen. Ama ben de dün evden çalıştım sabahtan akşma bilgisayar başında belim koptu. O da bana iyi gelmedi aslında. İşteyken de bazen öğle arasında kanepe var ofiste uyuyorum 😂

transferin 5. gününden beri çalışıyorum. 6. haftadan beri günde 3-4 kusuyorum. bazen gözlerim açık uyuyorum heralde pc başında.
ah valla allah çalışan annelere kolaylıklar versin

Kızlar ben aşırı tecrübesizim ya mesela şimdi göğüs pompasına denk geldim internette o ne işe yarıyor yani direkt emzirmeyip neden pompaya ihtiyaç duyuluyor. Birde süt saklama poşetleri falan var onlarda süt nerede saklanıyor sonra o süt ısıtılıp mı veriliyor sonra bir daha falan 😀 bunlarla ilgili videolar falan izlemem lazım benim

Kızlar ben aşırı tecrübesizim ya mesela şimdi göğüs pompasına denk geldim internette o ne işe yarıyor yani direkt emzirmeyip neden pompaya ihtiyaç duyuluyor. Birde süt saklama poşetleri falan var onlarda süt nerede saklanıyor sonra o süt ısıtılıp mı veriliyor sonra bir daha falan 😀 bunlarla ilgili videolar falan izlemem lazım benim
Ben de senin gibiyim, burdaki deneyimli annelerden öğrenmeye çalışıyorum. Süt pompası anne çalışmasa da öneriliyor. Mastit (süt kanallarının tıkanması) olabiliyormuş anne en iyi çözüm de bu pompalar. Eğer süt çok gelirse de sağıp saklamak adına mutlaka almak gerekiyormuş. Elektronik olanlar daha iyiymiş diye okudum. Bilgilerim bu kadar 🙃

Bende bi yorumunuzu alırım kızlar 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz soyasosu soyasosu sizin genelde tuttu grupta sanki tahmin plsss 🫠ilk foto vajinal diğerleri karından

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    101,1 KB · Görüntüleme: 35
  • image.jpg
    image.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 29
  • image.jpg
    image.jpg
    106,2 KB · Görüntüleme: 31
  • image.jpg
    image.jpg
    106,8 KB · Görüntüleme: 32
Ee biz neden buradayız 😃 Emziriyorsun ama bebek küçük oldugu için sütünü boşaltamıyor bosalmayınca sana agrı yapıyor daha fazlası olup mastitte yapabıılıyor birde bebek hep agız yani ilk gelen sütü emip yağlı süte gelince doymus oluyor ve ona yararlı olan onu büyüten sütü içememiş oluyor. Hooop orda anne devreye giriyor sağıyor saklama poşetlerıne tarıh atıp buzluga atıyor lazım oldugunda sen evde olmadıgında ıhtıyac halınde ordan kullanıyorsun.
O sütte evet sonra buzluktan alıp ısıtıp verıyorsun .

Ee biz neden buradayız 😃 Emziriyorsun ama bebek küçük oldugu için sütünü boşaltamıyor bosalmayınca sana agrı yapıyor daha fazlası olup mastitte yapabıılıyor birde bebek hep agız yani ilk gelen sütü emip yağlı süte gelince doymus oluyor ve ona yararlı olan onu büyüten sütü içememiş oluyor. Hooop orda anne devreye giriyor sağıyor saklama poşetlerıne tarıh atıp buzluga atıyor lazım oldugunda sen evde olmadıgında ıhtıyac halınde ordan kullanıyorsun.
Çok açıklayıcı oldu gerçekten çok teşekkür ederim ☺️ peki o sütü ısıtmanın koşulları neler yani süt ısıtıcı aletler de gördüm nette orda mı ısıtmak lazım yoksa baya basit usul ocakta ağzı yanmayacak şekilde falan mı ısıtılıyor?

İyi ki varsınız❤️

Çok açıklayıcı oldu gerçekten çok teşekkür ederim ☺️ peki o sütü ısıtmanın koşulları neler yani süt ısıtıcı aletler de gördüm nette orda mı ısıtmak lazım yoksa baya basit usul ocakta ağzı yanmayacak şekilde falan mı ısıtılıyor?
Sıcak suyun içine koyarak ılıtmak gerekiyor. Benmari usulü. Aslında rahatsızlık hissetmediğiniz sürece sağmak yerine sık sık emzirin. Bi önceki emzirmede hangi memede bıraktıysa o memeden başlamak gerekiyor sütün hem sulu hem yağlı kısmını alabilmek için. Emzirdikçe süt çoğalıyor sık emzirmek en güzeli hem de bol bol temas. Pompa bana malesef hiç yaramadı belki çok nadir bir ihtmal ama çocuğum o buzluğa giren sütlerin hiçbirini içmedi o yüzden direk çok para vermeyin istiyorum 😄

Ocakta ısıtılmıyor canım süt ısıtıcı makinen olmazsa ılık su dolu bi kaba saklama posetini ya da biberona koyduktan sonra ılık su da yine biberonu bekleterek ısıtıyorsun 3 3 3 kuralı var 3 saat oda ısısında 3 gün dolapta 3 ay buzlukta saklanabiliyor

Sıcak suyun içine koyarak ılıtmak gerekiyor. Benmari usulü. Aslında rahatsızlık hissetmediğiniz sürece sağmak yerine sık sık emzirin. Bi önceki emzirmede hangi memede bıraktıysa o memeden başlamak gerekiyor sütün hem sulu hem yağlı kısmını alabilmek için. Emzirdikçe süt çoğalıyor sık emzirmek en güzeli hem de bol bol temas. Pompa bana malesef hiç yaramadı belki çok nadir bir ihtmal ama çocuğum o buzluğa giren sütlerin hiçbirini içmedi o yüzden direk çok para vermeyin istiyorum 😄
Evet her bebek aynı olmuyor 🤣 ama mastite karşı olması gerekiyor bence benim göğsüm bir kere tıkandı makineyle açtım kendim illa mastit problemleri oluyor malesef bebek emse de o yüzden benim için cok önemli makine🤣

Ayy soya nasıl gülümsetti bir oğlum var ikisine de önce sağlık isterim kız olursa biraz daha sevinirim erkek olursa birbirine yoldaş diye düşünüyorum ama bu beni gülümsetti
Amin amin hepsi sağlıklı olsun.Gönlünden geçen gibi gelsin 🎈 lütfen belli olunca beni etiketler misin 🌸

X