2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Canım doğup görmeden hiçbirşeyin sonuçu%100 degildir neden stres yapıp hamileliği kendine zehir edesin ben okadar çok akrabam da şahit oldum kadın bütün testlerde%100 down sendromlu çoktı çoçuklar çok saglıklı doğdu 4 kadına şahit oldum hamilelik leri ağlamakla geçti aile bile saglıklı beklemiyordu kesin sonuçdu yani hiçbir tahlil o çoçugun saglığını kesin tanı koyamaz 9 ay boyunca bir baçagı kolu yok denen çocuk annesi üzüntüden erken doğum yaptı sapa sağlam zeka küpü bütün uzuvları saglıklı ilkokulu bitirdi şimdi yani takılma sen Allah inan hakkımızda hayırlısını versin
Canım bende tehlikeli bir durum söz konusu değil zaten şu an çok şükür. Demek istediğimi anlatamadım. Doktorum enseye baktı normal dedi burun kemiğide oluşmuş dedi. İkili test için kan ver sen dedi. İstersen fetalde yaptır. İkili test sadece 3 hastalığa sonuç veriyor dedi. Araştırdığıma göre kemik oluşumu yoksa bu bir gösterge ense kalınlığıda aynı şekilde. Hepimiz adına diyorum herkes sağlıklı olsun ister bebeğini. Burun kemiği oluştuysa down sendromu değildir ama yine de yapalım ikili testini demesi zor bir şey olmamalı doktor için. Onu kastediyorum ben. İster istemez %100 güvenirliği olmasa bile insan olumlu sonuç almak istiyor.

Kızlar tekrara düşüyor gibi oluyor sanki ama geçen birileri yazmıştı sanırım bu konu hakkında. Alt tarafıma sanki iğne sokuyorlar gibi batma yaşadım az önce nasıl desem batma ama kıramp gibi de geliyor o an kasıldım kaldım 😑 üşütürsün fe olur ya aynı his. Korkmama gerek yoktur dimi
canımmm korkmaa çok normal. normalde olduğun regl döngüne yakınken de olurmuş mesela.

Çok fazla sancı ve batma hisseden arkadaşlar enfeksiyon açısından değerlendirilmeli ayrıca bol bol su içmeli. Bazen enfeksiyon da çok fazla sancı yapıyor.

Canım bende tehlikeli bir durum söz konusu değil zaten şu an çok şükür. Demek istediğimi anlatamadım. Doktorum enseye baktı normal dedi burun kemiğide oluşmuş dedi. İkili test için kan ver sen dedi. İstersen fetalde yaptır. İkili test sadece 3 hastalığa sonuç veriyor dedi. Araştırdığıma göre kemik oluşumu yoksa bu bir gösterge ense kalınlığıda aynı şekilde. Hepimiz adına diyorum herkes sağlıklı olsun ister bebeğini. Burun kemiği oluştuysa down sendromu değildir ama yine de yapalım ikili testini demesi zor bir şey olmamalı doktor için. Onu kastediyorum ben. İster istemez %100 güvenirliği olmasa bile insan olumlu sonuç almak istiyor.
İkili ve üçlü testin sonucu da %100 olmadığı için doktorlar belli yaşın üzerinde olan çiftler için, sağlıklı kilo bandında görmedikleri çiftler için veya ailede kalıtsal hastalık gördükleri çiftler için hem ense kalınlıkları hem kromozom testleri ile ilerleyerek doğru bilgiyi aktarmaya çalışıyorlar. Adlında şuan bilgi toplayarak kafasında hastalık elemeye çalışıyor doktorunuz. Ama bu noktada bukadar stres yapacaksanız ben 32 yaşında eşim 35 yaşında olduğumuz için benim biraz korkum var. Hiç bir kromozom bozukluğu geçmişi veya kalıtsal hastalık ailede olmamasına rağmen, kilo sorunumda bulunmamasına rağmen biz doktorumuzdan Nıfty test(nıpt) diye bir test yapmasını istedik dünyada şuan en güvenilir sonucu veren en fazla hastalığın bakılabildiği test bu anneden kan alınarak yapılıyor. Ancak çok maliyetli bir test diğerlerine nazaran. Bende sizin gibiyim üzülüp yıpranıp doktorun her söylediğini kesin bir cevap alana kadar araştırıp sorgulayıp sinirleneceğimi bildiğim için hiç diğer test ve taramaları istemedim. Direk bunu yaptıracağım 1hafta sonra test 10gün civarı sonuç çıkacak hayırlısı neyse o olsun halkımızda bebeklerimiz sağlıkla gelsin inşallah sizde dilerseniz bir sorun biraz detaylı oldu kusura bakmayın😊

Kızlar tekrara düşüyor gibi oluyor sanki ama geçen birileri yazmıştı sanırım bu konu hakkında. Alt tarafıma sanki iğne sokuyorlar gibi batma yaşadım az önce nasıl desem batma ama kıramp gibi de geliyor o an kasıldım kaldım 😑 üşütürsün fe olur ya aynı his. Korkmama gerek yoktur dimi
Dün aynısını ben de iş yerinde yaşadım. Yürürken güçlük çekiyordum ve sol tarafımda batma ağrıları oldu bir iki saat içinde geçti. İnşallah normaldir canım geçmeseydi gece acile gidecektim. Belki ayakta kaldığımız için olmuştur 🤷🏻‍♀️

İkili ve üçlü testin sonucu da %100 olmadığı için doktorlar belli yaşın üzerinde olan çiftler için, sağlıklı kilo bandında görmedikleri çiftler için veya ailede kalıtsal hastalık gördükleri çiftler için hem ense kalınlıkları hem kromozom testleri ile ilerleyerek doğru bilgiyi aktarmaya çalışıyorlar. Adlında şuan bilgi toplayarak kafasında hastalık elemeye çalışıyor doktorunuz. Ama bu noktada bukadar stres yapacaksanız ben 32 yaşında eşim 35 yaşında olduğumuz için benim biraz korkum var. Hiç bir kromozom bozukluğu geçmişi veya kalıtsal hastalık ailede olmamasına rağmen, kilo sorunumda bulunmamasına rağmen biz doktorumuzdan Nıfty test(nıpt) diye bir test yapmasını istedik dünyada şuan en güvenilir sonucu veren en fazla hastalığın bakılabildiği test bu anneden kan alınarak yapılıyor. Ancak çok maliyetli bir test diğerlerine nazaran. Bende sizin gibiyim üzülüp yıpranıp doktorun her söylediğini kesin bir cevap alana kadar araştırıp sorgulayıp sinirleneceğimi bildiğim için hiç diğer test ve taramaları istemedim. Direk bunu yaptıracağım 1hafta sonra test 10gün civarı sonuç çıkacak hayırlısı neyse o olsun halkımızda bebeklerimiz sağlıkla gelsin inşallah sizde dilerseniz bir sorun biraz detaylı oldu kusura bakmayın😊
Biz sizinle hemen hemen aynı durumdayız. Benim çok yakın arkadaşım da doktor ve kendisi de doğum yaptı. Onun dediği de özellikle yaş faktörüne doktorlar takıldığı için tarama testlerini yapmak istiyorlar. Zaten bunlar tanı testi değil yani sadece ihtimalleri bize sunuyor dedi. O yüzden aslında ben muhtemelen ikili testte 32 yaşımda olduğum için yüksek risk çıkacakmışım dediğine göre ama endişelenme dedi. İçini rahatlatman için nift testi yaptır daha iyi olur diye kendisi de söyledi. Sanırım ben de sadece ikili ve nift testlerini yaptıracağım. İzmir’de fiyat aldınız mı? Birkaç laboratuvardan alacağım ama sanırım 350 euro civarı. İkili testi devlet karşılıyormuş zaten

Bir sorun yok inşallah

Sizler hangi firmalara yaptırdınız. Nipt plus benim yaptırdığım. 12 iş günü dediler sonuç için ve bugün perşembe, 1 mayıs tatili var vs. 15 gün sürecek belki de 😒
Ben haftaya genox firmasina yaptiracagim. 5 ila 10 gun arasi cikar dediler. Sonuclari beklemek ayri stres. Yarinda cinsiyet icin kontrole gidecegim.

IMG_2343.jpeg

Hanımlarrrr 11+3tük dün yerimizde durmuyoruz öyle hareketliyiz ki kalp atışını tam dinliyoruz hopp ayaklarıyla kendini yukarı çekip aşağıya kayıyoruz ya da zıplıyoruz asla annemize kalp atışımızı dinletemedi yaramaz 😈
Doktorumuza da ne kadar ya hocam ihtimal dahilinde cinsiyet söyleyin kesin olmasada desekte ağzından laf alamadık , tahmini olan annelerimiz var mı ? Elimde olmadan merak ediyorum artık 🥹
Cinsiyetin önemi yok oğlumda yok kızımda ❤️

Benim belimin sağ tarafında kemiğin olduğu yerde bir haftadır falan bir ağrı oluştu eğilirken sağa sola dönerken ağrıyor çok. Neden oldu anlayamadım. Birde şu an 10 haftalık yürürken falan ağır geliyorum kendime ya 😀 kilo da almadım öyle ama bir ağırlık var gibi hissediyorum

İkili testle sadece down sendromu değil bir kaç genetik hastalığa daha bakılıyor diye biliyorum pek güvenilir bir test değil zaten ilk hamileligimde yaptırmıştım bir değerim biraz yüksek çıkmıştı doktor nifty önermişti ben yaptırmadım çok şükür kızım sağlıklı doğdu

Eki Görüntüle 3239731
Hanımlarrrr 11+3tük dün yerimizde durmuyoruz öyle hareketliyiz ki kalp atışını tam dinliyoruz hopp ayaklarıyla kendini yukarı çekip aşağıya kayıyoruz ya da zıplıyoruz asla annemize kalp atışımızı dinletemedi yaramaz 😈
Doktorumuza da ne kadar ya hocam ihtimal dahilinde cinsiyet söyleyin kesin olmasada desekte ağzından laf alamadık , tahmini olan annelerimiz var mı ? Elimde olmadan merak ediyorum artık 🥹
Cinsiyetin önemi yok oğlumda yok kızımda ❤️
Maşallah 🧿 bence erkek :)

Yaşım 37 bebeğim doğunca 38 olacağım aklımı bulandırmak istemiyorum sırf yaptırmak için ikili testide yaptıracağım.
Aslında bir yanım da hiçbirini yaptırma detaylıya girersin olur biter diyor yaştan ötürü risk çıkacak eminim . Allaha sığındım duamı ediyorum Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize..
100/100 sonuç veren testlerden daha çok korkuyorum birşey çıkarsa aldıramam onun günahına giremem öyle de 9 ay nasıl geçer..

Kızlar endişe etmeyin. Rahim büyüdüğü için oluyor, batmalar , sancılar. Ben de yaşadım. Bıçak saplanır gibi olması bazen gazdan da oluyor. Bir de tavsiyem sık sık tuvalete gidin. İdrar kesesinin azcık dolu olması bile sancıyı artırıyor.
Ama korkmayın oluyor bunlar. 1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz A Astrologsero T Tugceexnxn

Yaşım 37 bebeğim doğunca 38 olacağım aklımı bulandırmak istemiyorum sırf yaptırmak için ikili testide yaptıracağım.
Aslında bir yanım da hiçbirini yaptırma detaylıya girersin olur biter diyor yaştan ötürü risk çıkacak eminim . Allaha sığındım duamı ediyorum Rabbim hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin hepimize..
100/100 sonuç veren testlerden daha çok korkuyorum birşey çıkarsa aldıramam onun günahına giremem öyle de 9 ay nasıl geçer..
Bizim büyük ailede geç yaşta gebelik var. Hem de kaç seneler önce. Hepsi de sağlıklı.
Artık günümüzde geç yaşta anne olunuyor ve bu çok normal bence. Teknoloji de ilerledi, tıp da ilerledi. Kalıtsal bir şey olmadığı sürece, tedavi zaten kolay. Kalıtsal olması için de gerçekten ailede bir şekilde olması gerekiyor. O yüzden korkma, ben sağlıklı bir bebeğe sahip olduğuna inanıyorum. Bence yaptır testleri için rahatlayacak.
Hani aslında burada kanaması olan bebeğini kaybeden arkadaşlar oldu ve hepimiz üzüldük ama o bebekler aslında genetik olarak elendiler, sağlıksızlardı.
Yani uzunca yazmışım ama bebeğin artık sana tutundu , genetiği sağlam. Hiç stres olup üzmeyelim onları. ❤️

Aynen haklısın canım tedbir amaçla zaten dediğin gibi ölçümler iyi geldiği halde neden istedi açaba ondada iyi sonuç alalım anlamında istemiş olabilir benim yaş 38 bende 2 test kötü gelir kesin yaptırmayacagımı söyledim Dr sadece ölçüm yapalım yeterli dedi inşallah cümlesi ile beraber saglık evlatlarımız olur

Bizim büyük ailede geç yaşta gebelik var. Hem de kaç seneler önce. Hepsi de sağlıklı.
Artık günümüzde geç yaşta anne olunuyor ve bu çok normal bence. Teknoloji de ilerledi, tıp da ilerledi. Kalıtsal bir şey olmadığı sürece, tedavi zaten kolay. Kalıtsal olması için de gerçekten ailede bir şekilde olması gerekiyor. O yüzden korkma, ben sağlıklı bir bebeğe sahip olduğuna inanıyorum. Bence yaptır testleri için rahatlayacak.
Hani aslında burada kanaması olan bebeğini kaybeden arkadaşlar oldu ve hepimiz üzüldük ama o bebekler aslında genetik olarak elendiler, sağlıksızlardı.
Yani uzunca yazmışım ama bebeğin artık sana tutundu , genetiği sağlam. Hiç stres olup üzmeyelim onları. ❤️
Bende öyle düşünüyorum. Rabbim seneler sonra nasip ettiyse demekki dualarım karşılık buldu . Hiç bir zaman evlat nasip et demedim hayırlı sağlıklı evlat nasip et dedim 🤲🏻
İnşallah bundan sonra hep güzellikleri konuşalım . Haftaya buralar kız erkek mesajlarıyla şenlenip renkleneceğiz 💕💙
Sonrası başlasın alışverişler 🫣

Aynı düşünce deyiz seninle ben 2 testide yaptırmayacagım ölçüm ve detaylı yaptıracagım yeter yaş 38 yıpranmak istemiyorum herşey Allah'tan aldıramam biz kimiz ki Allahın verdiğini saglıksız deyip canını alalım diye düşünüyorum saglıgıma bir sorun teşkil etmediği sürece

Evet bizde de geçmişte bir sorun yok kilo sorunu yok. Fetal dediğim test nifty zaten. Bende panik bir insanım aynı şekilde. Ama hamileler zaten stresli olurken doktorların biraz rahatlatıcı konuşması lazım diye düşünüyorum. Bilemedim.

X