2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Selam. Gecmis olsun papatya. Bugün nipt testi için kan verdim. Dayanamadım çünkü kafama çok taktım, ya içim rahat edecek ya da gerisini bilmiyorum artık. Her şeyin hayırlısı. Cmt doktor randevum vardi ama gitmeyeceğim. Sonuç çıkana kadar 1 anlamı yok gibi. 2 gün önce devlete gittim, ense kalınlığı 1.3, burun kemiği oluşmuş ama 37 yaşında olduğum için direkt amniyosentez önerdi. Nipti devlet karşılamadıgı için sanırım. Karışık yazdim, kafam da 1 o kadar öyle karışık 😄

Sizler hangi firmalara yaptırdınız. Nipt plus benim yaptırdığım. 12 iş günü dediler sonuç için ve bugün perşembe, 1 mayıs tatili var vs. 15 gün sürecek belki de 😒

Selam. Gecmis olsun papatya. Bugün nipt testi için kan verdim. Dayanamadım çünkü kafama çok taktım, ya içim rahat edecek ya da gerisini bilmiyorum artık. Her şeyin hayırlısı. Cmt doktor randevum vardi ama gitmeyeceğim. Sonuç çıkana kadar 1 anlamı yok gibi. 2 gün önce devlete gittim, ense kalınlığı 1.3, burun kemiği oluşmuş ama 37 yaşında olduğum için direkt amniyosentez önerdi. Nipti devlet karşılamadıgı için sanırım. Karışık yazdim, kafam da 1 o kadar öyle karışık 😄
Amniyosentezi benim doktorum önermedi canım. Bence gerekli değilse yaptırma. Düşük bir ihtimal dahi olsa düşüpe sebep olabiliyormuş. Fetal dna yaptıracaksan sanırım gerek kalmıyor zaten

Bebeğim kalp atışı var çok şükür bişey yokk çok mutluyum

Sorduğunuz için saoll canm çok şükür iyiyim ya bebegimde iyi yatış yaptı doktor dinlenmen gerek dedi ilaç yazdı serum taktilr iğne vurcklr
Geçmiş olsun canım en zor süreci bu olmuş olsun inşallah ☺️ Sağlıklı olmanıza çok sevindim

Amniyosentezi benim doktorum önermedi canım. Bence gerekli değilse yaptırma. Düşük bir ihtimal dahi olsa düşüpe sebep olabiliyormuş. Fetal dna yaptıracaksan sanırım gerek kalmıyor zaten
Devletteki doktor o kadar rahat önerdi ki, sanırsın 0 risk. Biliyordum tabii riskli olduğunu, o yüzden fetal dna yaptırdım. 1 aksilik çıkmazsa gerek kalmıyor tabii bu testten sonra. Allah hayırlısını versin. Hepimiz için.

Bence iyi yapmışsın. Nipty testi için yüzde 99 diyorlar. Stres çekmektense iyidir. Edgc diye bir firma benimki 10 gün dediler. Beklemek biraz stresli oluyor haklısın

Herkese merhaba. Ben de 9 haftalık hamileyim. Doğum kısmetse Kasım ayında görünüyor. Bu 2.gebeliğim. 22 aylık bir kızım var. İnşallah hepimiz için kolay bir süreç olur ve sağlıklı sıhhatli bir şekilde bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olur☺️
Benim de 24 aylık bir kızım var ve 9+2 yim 🤣 hakkımızda hayırlısı 🥰🎈

Oh be çok şükür ❤️ en kötüsü bu olsun 🙏

Teşekkürler 🙏
Geçmiş olsun canım en zor süreci bu olmuş olsun inşallah ☺️ Sağlıklı olmanıza çok sevindim
İnşallah ya çok teşekkür ederim size 🙏❤️
Geçmiş olsun papatya, birşey olmadığını hissediyordum . Neden kanama olmuş doktor söylemiştir?
Teşekkürler canım 🙏 ,,Vala hiç bir şey demedi daha şuan bir sorun yok dedi
Çok geçmiş olsun dinlenmek önemli ilk üç ay.
Aynen canım çok sağol ❤️

Fetal dna ile nipt aynı test sanırım. 350 euro civarında diyorlar doğru mudur arkadaşlar? Bir de siz kaçıncı haftada yaptırdınız?

Fetal dna ile nipt aynı test sanırım. 350 euro civarında diyorlar doğru mudur arkadaşlar? Bir de siz kaçıncı haftada yaptırdınız?
Evet hepsi aynı canım. Nipt, nifty, fetal dna.
350 dolar ödedim ben. 10. Haftadan itibaren yapılabiliyor ancak benim doktorum 12. Haftada yaptırmamı önerdi. Sanırım daha garanti oluyor. 12+3 de test vermiş oldum.

X