2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Asla normal değil. Benim de gönlümden geçen kız ama bunu dile getirip sesli şekilde söyleyemem valla karnımdaki erkekse niye onu üzeyim ki( kesinlikle hissetiklerini düşünüyorum ). Sağlıklı olsun yeter deyince anlamıyorlar mı gerçekten ?
Bu olayın eski zamanlarda, kız bebek bekleyen annelere, erkek doğuramadı diye kötü davranılmasından farkı yok. Aynı cahillik.
Çok doğru söylüyorsun. Aslında çok iyiler beni çok severler. El üstünde tutulurum. Hatta eşimi değil beni daha çok düşünürler ama bunların hepsi kız sevgisinden. Üç erkek çocukları olunca kızlara böyle özlem oluşmuş. Şimdi de taa bana kadar dokundu ucu işte. Bebeğimin sağlığını düşünürken, durduk yere beni bu sözlerle geriyorlar

Bayram arefesinden beri kayınpedermde köyde ve sonra geldim annemelrde kalıyordm şimdi eve geldim yemek yapma derdine düştüm ne yemek yapacağımı bilmiyorum ordayken ne rahattim 🥴

Kizlar ben de aranizdan ayriliyorum.tahmin ettigim gibi buyuk ihmalkarliklar sonucu bebegimin kalp atisinj alamadim.doktor dusuk yapmam icin ilac verdi……sizler yavrularinizi saglikla kollariniza alin a🤲🏻kendinize cok iyi bakin…
çok üzüldüm çok geçmiş olsun inş bundan sonraki sağlıkla gelir

Valla alpi, 4 sene önce zor randevu bulunuyordu devlete.. Mhrsde randevu cıkmıyodu.. Sımdı nasıl bılmıorm 🤷‍♀️
Mhrs yine zorluyor bazen ama haftaya bulunabılıyor bu haftayı bulamazsan bile. Ben salı günü haftaya carsambaya aldım hemen.
Arkadaşlar, Durdum durdum yine aklıma geldi. Bebeği haber verdiğimiz ilk andan beri eşimin ailesi annesi, babası, kardeşi sürekli kız olsun, kız olsun diye yanımda konuşuyorlar. Ben artık iyice sinir olmaya başladım bu duruma. Normal mi arkadaşlar bana böyle konuşulması? Çok rahatsız oluyorum ve ne diyeceğimi bilmiyorum zor tutuyorum kendimi
Ne kadar çok söylerseniz o kadar olmaz. Hayırlısını dileyin de agızları kapansın.
Benım kızım var bana da inşallah erkek olur diyorlar. Sanki dersin erkek olması şart kız ya ilki 😀 Ee ben kızıma arkadas istıyorum ne güzel kız evlat yok yok birde oğlun olsunmuş 😃
kizlarrr dis eti sismesi yasayan var mi? tum dis etlerim sis. acimiyor ama fircalarken kaniyor :KK43:
bi de karnimiz ne zaman cikmaya baslar acaba? sertlik ve ovallik var ama pek belirgin degil. (11+0)
Paradontax al cok iyi geliyor diş eti kanamasına. Benimde ara ara olur.
Benım belli valla gören hemen anlıyor. Diyolar ki hiç 2 bucuk aylık degıl 🤣🤣 He 5 aylık saklıyorum

Benim kendi annem ultrason kağıdına bakarak kızım diye seviyor 😂😂 bi tane kız torunu var benden de kız bekliyor . Ve annem kesinlikle oğlumcu bi kadındı bir abim var. Şuan kız bebek istiyor çoğu insan 🥲 soyasosu soyasosu da dediği gibi eskiden erkek doğurunca baş tacı olurdu kadınlar. Şimdi tam tersi . Kayınvalidemin de bir kız iki erkek torunu var. Ben daha hamile kalmadan bir keresinde demişti ki , ben kendimde de oğlum olsun istemiştim, kardeşleri hep erkekmiş kayınvalidemin hep erkek bakmış olduğu halde. İki tane oğlum, ikş tane de kızım var der. Biz gelinlerini kızı gibi görür. Bi de ilk torunu kızdı kayınvalidemin aşırı şımarık yetiştirilen bir kız çocuğu şuan 10 yaşında ama tam bir ergen davranışları evde terör estiriyor. Birlikte yaşıyorlar bir de eltimle. Kayınvalidem bıkmış durumda 😑😂

Ya benim kayınvalidemde sürekli erkek olsun oğluma benzesin diyip duruyor bende inadımdır inşallah kızım olur da diğer kızıma benzer diyorum. Benim kız aynı anneannesi huyu bile. Bozuluyor oda. Bir de tutturmuş görümcem kayınvalidem filan yaşın genç ilerde bunları büyütünce bir tane daha yaparsın diyor. Oda erkek olsunmış 2 erkek 1 kızmış. Sipariş veriyor sanki. Bende inadına bu dünyaya ömür boyu çocuk bakmaya mı geldim herşey çok pahalı üstelik diyorum . Tuturmuşlar olsun doğur Allah kısmetini verirmiş. Ben öyle şeylere inanmıyorum diyorum. Sanki doğursam bakacak kendileri zamanında salmışlar sokağa ilgilenmemişler doğru düzgün adına çocuk bakmak demişler🙄 Bu zamanda herşey çook zor eğitim bile parası olmayanla olan arasında öyle uçurum ki . ilgi istiyor çocuk oyun istiyor emek istiyor fedakarlık istiyor. İnsanı gıcık ediyorlar düşünmediği şeyleri zorla söylettiriyorlar.
Gönlümden sağlıklı neyse o olsun geçiyor ama inadına dilime döküyorum kız olsun kızımla daha çok oyunlar oynarlar diyorum.
Ben de inşallah erkek olur diyeyim bari 😂 Ya ne saçma işte ama ne bileyim cinsiyete böyle saplantılı takılmak bana çok tuhaf geliyor. Sağlıklı olsunlar yanımızda kucağımızda babalarıyla ne güzel daha ne isteyelim kız erkek fark etmez gerçekten 🙏🏽

Mhrs yine zorluyor bazen ama haftaya bulunabılıyor bu haftayı bulamazsan bile. Ben salı günü haftaya carsambaya aldım hemen.

Ne kadar çok söylerseniz o kadar olmaz. Hayırlısını dileyin de agızları kapansın.
Benım kızım var bana da inşallah erkek olur diyorlar. Sanki dersin erkek olması şart kız ya ilki 😀 Ee ben kızıma arkadas istıyorum ne güzel kız evlat yok yok birde oğlun olsunmuş 😃

Paradontax al cok iyi geliyor diş eti kanamasına. Benimde ara ara olur.
Benım belli valla gören hemen anlıyor. Diyolar ki hiç 2 bucuk aylık degıl 🤣🤣 He 5 aylık saklıyorum
Büyük aile, kocaman yemek masaları çok severim. Annem babam gibi görüyorum çok seviyorum ama evet aslında yakın olunca da herkes her konuda fikrini hemen ortaya atıyor. Senin duyguların o an akıllarına gelmiyor

kızlar ti
Ben de inşallah erkek olur diyeyim bari 😂 Ya ne saçma işte ama ne bileyim cinsiyete böyle saplantılı takılmak bana çok tuhaf geliyor. Sağlıklı olsunlar yanımızda kucağımızda babalarıyla ne güzel daha ne isteyelim kız erkek fark etmez gerçekten 🙏🏽
bana da cinsiyet konusunda yorum yapanlar çok itici geliyor. tabiki anne babanın kendi istediği cinsiyet olabilir ama onların dışında birinin bunu belirtmesi hele hele erkek olsun diye eski zaman insanları gibi konuşması beni aşırı sinirlendiriyor. Bir de ben en başından beri kız hissediyorum ama belki erkek olacak. hayırlı sağlıklı evlat olsun tek dileğim o. ama ben kız hissederken görürsün bak erkek işte erkek diye tutturan insanları cidden tokatlayasım geliyor ya. ciddi mana da tutturuyolar çocuk gibi. mesela diyorum şu şu olunca kız oluyomuş. yoooo kesin erkek görürsün diyenler var. bebek benim bebeğim size ne cinsiyetinden yani. ben büyüteceğim; ben uğraşacağım her sorunuyla.

Büyük aile, kocaman yemek masaları çok severim. Annem babam gibi görüyorum çok seviyorum ama evet aslında yakın olunca da herkes her konuda fikrini hemen ortaya atıyor. Senin duyguların o an akıllarına gelmiyor
Evet malesef onlarda düşünceleri farklı söyleyiş biçimleri farklı.. Ben kızımda onu çok yaşadım kız mıııı ikinci erkek olur inşallah üzülme 😁
Töbee yarabbim kıza niye üzüleyim Sanki 10. Kızım 😅
Hiç unutmam komşum geldi yüz kere üzülme diyen her seferinde allah erkek de nasip etsin diyen komşum kızım doğdu gözaydına geldi gelmez olsaydı 😁 Bi bebek ağlıyoooo dedim ki bu erkektir bu kız değildir ama senin ki kızdır demiiiğ 🤣
Kadını kovmadım ama kovmaktan beter ettim onlar gitti görümcemde olayı bilmiyo demiş ki içinden aa bunlar misafire nasıl davranıyo böyle 😁😁

Evet malesef onlarda düşünceleri farklı söyleyiş biçimleri farklı.. Ben kızımda onu çok yaşadım kız mıııı ikinci erkek olur inşallah üzülme 😁
Hiç unutmam komşum geldi yüz kere üzülme diyen her seferinde allah erkek de nasip etsin diyen komşum kızım doğdu gözaydına geldi gelmez olsaydı 😁 Bi bebek ağlıyoooo dedim ki bu erkektir bu kız değildir ama senin ki kızdır demiiiğ 🤣
Kadını kovmadım ama kovmaktan beter ettim onlar gitti görümcemde olayı bilmiyo demiş ki içinden aa bunlar misafire nasıl davranıyo böyle 😁😁
Ben 10 tane kız gelse de üzülmem ki. İnsanları anlamak çok zor valla.

Bana sen 23 ekimde doğurursun demiştin , tam on gün öncesi cidden 🤣 o zaman ucundan akrep olacak. Bari 22 Ekim olsun bizim olsun. Çocuğumda terazi burcu olsun. Zira babası akrep ve bir eve bir akrep yeterli🤣
Onu pazarlık yaparız canım 😂 Doktora deriz 22 de al onu kabul eder burç önemli 🤣 Kızım 3 temmuzdu 23 hazıranda doğdu 🤣 Ondan seni hep 23-24 de alır gıbı gelıyor bana 😇
Ayyy sen anne olacaksın emzırmeler ağlamalar başlayacak biz daha gün sayıyor olacagız 🥰

Benim kendi annem ultrason kağıdına bakarak kızım diye seviyor 😂😂 bi tane kız torunu var benden de kız bekliyor . Ve annem kesinlikle oğlumcu bi kadındı bir abim var. Şuan kız bebek istiyor çoğu insan 🥲 soyasosu soyasosu da dediği gibi eskiden erkek doğurunca baş tacı olurdu kadınlar. Şimdi tam tersi . Kayınvalidemin de bir kız iki erkek torunu var. Ben daha hamile kalmadan bir keresinde demişti ki , ben kendimde de oğlum olsun istemiştim, kardeşleri hep erkekmiş kayınvalidemin hep erkek bakmış olduğu halde. İki tane oğlum, ikş tane de kızım var der. Biz gelinlerini kızı gibi görür. Bi de ilk torunu kızdı kayınvalidemin aşırı şımarık yetiştirilen bir kız çocuğu şuan 10 yaşında ama tam bir ergen davranışları evde terör estiriyor. Birlikte yaşıyorlar bir de eltimle. Kayınvalidem bıkmış durumda 😑😂
Zor geliyor bana sürekli bu muhabbetlere maruz kalmak. En yakın arkadaşım aynı derdi isim seçerken yaşamamak için doğuma kadar seçtikleri ismi kimseye söylemediler. Mutlaka bepenmeyen eleştiren olur diye iyi ki de öyle yaptılar 😂 Ben de aynısını cinsiyette mi yapsam diyorum. Öğrensek de şöyle bir iki ay söylemeyelim bakalım nolucak

İyi yapmışsın valla ohh hak etmiş ama kadın. Yahu bir de size ne. Annesi babası varken komşuya noluyor 🤦🏽‍♀️😂

Aynen kız evlat gibisi var mı ya .. üzülmek nedir Kurban olurum onu verene 😍 Bak saatlerini
sayıyorum 20 dk kaldı servisten inmesine ❤️
Eli ayağı düzgün olsun saglıklı olsun varsın erkek varsın kız olsun 🤲🏻
Amin amin 🙏

Onu pazarlık yaparız canım 😂 Doktora deriz 22 de al onu kabul eder burç önemli 🤣 Kızım 3 temmuzdu 23 hazıranda doğdu 🤣 Ondan seni hep 23-24 de alır gıbı gelıyor bana 😇
Ayyy sen anne olacaksın emzırmeler ağlamalar başlayacak biz daha gün sayıyor olacagız 🥰
Burç bence de çok önemli. Bir yay burcu olarak akrepler bana fazla geliyor 😅
Ahh göreceğiz o günleri ❤️

X