2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Merhaba arkadaşlar. Bugün doktor kontrolüne gittik. Normalde 7+4 idik ama 7+2 çıktı ultrasonda. Kalp atışını da duyduk çok şükür. Tahmin falan yapabilenler var mı :)

Eklentiler

• IMG-20230418-WA0001.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 36
Ben de manuel kullandım (ebebek in kendi markası son derece ucuz bir şeydi) çok işimi gördü ama ben işe gitmediğim için rutin sağmıyordum, işe giden ve rutin sağım yapam arkadaşlarım elektrikli olanları kullanıyordu.

Anladım. Senin için mantıklı evet neden ikili testle birlikte perinatoloji? Riskli gebemisin?
Beni de ikili test için perinatolojiye yönlendirdi devletteki doktorum. 3 lüyü biz yapıyoruz dedi. Ama sanki ilkinde özeldeki doktorum kendi bakmıştı diye hatırlıyorum ikiliye.

Elektrıklı cok zor ben hiç sevmedim elektrıklıyı bırde sesi var.Manuelle ınan bana cok kolay gelıyordu sagmak. Özellikle emdikten sonra sagıyordum yaglı süte gelınce yorulup doydugu için agız sütünü emerdi kilo sorunumuz oldu o yuzden hep sagdım verdım .
Uzun sürmüyor aslında sütüne bağlı bazısının çok sulu bazısının az ama öz oluyor. Başlarda zaten 30 cc sagsan mutlu oluyorsun sonra 60-90

Süt sağmak bir de sütü daha artıyor diye biliyorum bende çalışmıyorum ama almayı düşünüyorum

İlk doğduğunda beşik mi alacaksınız park yatak tarzı mı önce bu öneriyi alayım ben
Beşikleri görsel olarak çook beğensem de ben de park yatak almayı düşünüyorum. Yatağımın yanına çekerim, ilk aylarda orada uyur zaten.
O kadar çok fikre ihtiyacım var ki kendimi hiç bir şey bilmiyor gibi hissediyorum

Ee biz varız burada

Kızlar selam, bugun kontrole gitcektm, gidemedim... Benim oğlanın da okulu tatilmiş, bırakacak kimse bulamadm.. Artık bayramdan sonra gidicem.. O zmna 7+2 oluyorum ıns gorurum herseyı, kac gundur hıc hamıle degilmisim gibi hissediyorum.. Kasıklarda çekilme, sızı, ağrı hiçbişey yok biraz korkular basladı haftaya kadar nasıl beklıcem bılmıorm bana dua edin lütfen

Canım çoğumuzun belirtileri gidip geliyor endişelenme herşey yolundadır inşallah

Sut sagma makinesini bazi medikalciler kiraliyormus bende bulursam oyle kiralicam acikcasi

Kizlar deneyimliler sizce gumus kapakmi gogus ucu catlak kremimi daha iyi ve kullanisli olur malum 400 500 tlden basliyo

Kizlar deneyimliler sizce gumus kapakmi gogus ucu catlak kremimi daha iyi ve kullanisli olur malum 400 500 tlden basliyo
Çatlak kremi doğum çantasında olması gereken bir şey her ihtimale karşı. Bende yoktu, doktor eşime aldırtmış. Lansinoh iyi idi yanlış hatırlamıyorsam. İlk birkaç gün gerçekten gerekli ve yararlı oluyor. Gümüş kapak kullanıp fayda gören duydum ama herkese lazım olmayacaktır. Bana hiç olmadı. Ama ilk kez anne olacak herkese tavsiyem, doğumdan önce gebelik eğitimi kapsamında veya ayrı emzirme eğitimi alın (mutlaka ücretsiz eğitimler de düzenleniyordur çoğu şehirde), hiç fırsat bulamazsanız videolar bulup izleyin internetten konuyla ilgili. Hastahane personeli de yönlendirebilir ama iyi bir hastaneye denk gelmezseniz ve kendi bilginiz de yoksa, sırf teknik hatalar yüzünden (veya çok bilmiş büyüklerin tavsiyelerinden dolayı) sorun yaşayabilirsiniz. Sırf bu yüzden emzirme sorunu yaşayan, sütü yok zanneden ve fiziksel acı yaşayanlar oluyor.

Son düzenleme:
Herkese merhaba,
Bugün 8+1 olmama rağmen kese boş olduğundan dolayı, doktorum gebeliğimi sonlandırmak zorunda kaldı. Hepinize çok güzel, sağlıklı, mutlu hamilelik süreci dilerim, inşallah güzelce kucağınıza alırsınız bebeklerinizi. Bu sebepten ben aranızdan ayrılıyorum.. Hepiniz hoşça kalın, bebeklerinize ve kendinize çok iyi bakın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…