2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Benim de tsh 4,2 çıktı, dahiliye doktoru ilaç verdi, sizin kaç çıkmıştı? Bir de beslenmenizde iyotlu tuz haricinde dikkat ettiğiniz bir şey var mı?
Benim gebelik başında 10 du diyet ile 2 hafta sonra 7 ye düşmüştü o zamanlar gebe olduğumu bilmiyordum. 25 mg ilac başlattı. 1 ay sonra 10 çıktı. Haftanın 4 gunu 50 mg 3 günü 75 mg ilaç verip 2 hafta sonra kontrole çağırdı canım. Diyetisyene gittiğimi söylemiştim devam et sebze ağırlıklı beslen dedi baska da birşey söylemedi.

Benim de tsh 4,2 çıktı, dahiliye doktoru ilaç verdi, sizin kaç çıkmıştı? Bir de beslenmenizde iyotlu tuz haricinde dikkat ettiğiniz bir şey var mı?

Bence dahiliye ya da endokrin doktoruna gidin, kadın doğum bilemeyebilir, düşükte de yüksekte de ilaç tedavisi veriyorlar diye biliyorum, benim de yüksek çıktı ilaç kullanacağım
Daha önce hiç böyle bir sorunum olmamıştı. Doktora gideceğim evet, zaten Kadın Doğum doktorum da endokrine yönlendirir. Yüksek olduğunu çok duydum ama hiç bu kadar düşük olanla karşılaşmadım. Tiroit bezlerim çok çalışıyor demek bu. ondan hala hiç kilo alamadıysam demek

Anladım canım inşallah ikimizin de normal seviyelere gelir
Bende pko var ondan dolayı her zaman yükseklerde seyrediyordu ama hiç ilaç kullanmamıştım
Bu aralar gebeliğe faydalı olsun diye brokoli ıspanak karnabahar vs ağırlık verdim, bir yerde de bunlar tsh yüksekliğine sebep oluyor diye okudum
Sonra bir yerde deniz ürünleri tüketilmeli diye okudum, başka bir yerde deniz ürününden kaçının demiş, kafam karıştı resmen

Tiroidi hızlı çalışanlar zayıf oluyor genelde ben şu içsem kilo alıyorum
Normalde tiroid hormonunu kullandığı icin bebekler tiroide 3 kat daha çok ihtiyaç oluyormuş hamilelikte ondan yavaş çalışanlarda değer yükseliyor belki senin de ihtiyaç var diye hızlanmıştır canım ama düşüklük de yükseklik de kontrol altında olmalı mutlaka

Bende gidip sağlık ocağında kan vericem tüm testler için ay hiç beta baksınlar istemiyorum şimdi yüksek mi düşük mü hatta hiç sormadım kalp atışı kaç vs sadece iyi mi sağlıklı büyümüş mü dedm detayları hiç bilmek istemiyorum yaa normalde aşırı takıntlıyım ama bana bir sakinlik geldi ki sormayın neyse el mecbur gidip vericem inşallah onlarda da bir sorun çıkmaz

Evet ben de okudum deniz ürünü ve lahana karnabahar ıspanak brokoli den uzak durulmalı diye bazı kaynaklar kontrollü tüketirseniz sorun yok diyor kafam karıştı. Benim diyetisyenim bunlari kesmedi tiroid sorunumu paylaştım hatta onda da haşimato varmış bu konularda bilgili yani. Listeme koyuyor. Bebek için de balık tüketmek gerekiyor napcaz bilmiyorum. İnşallah düzelir senin çok yüksek değil kolay kontrol altına alınır inşallah

İnşallah canım hepimizin süreci sağlıklı ve güzel geçsin
Ben de son zamanlarda hep yememem gereken şeylere yüklenmişim bilmeden bebek için yararlı çoğu şey bize zararmış anlamadım gitti
Burda bir başlıkta dereotu yiyip değerini düşüren olmuş, araştırırken okudum, zararı yoksa onu yiyelim madem

Ahhh bennn nasıl sakinim ki 1 haftadır neler kurdum kafamda da gitmedim biriktirdiğim şeylerii sormayı unutmam inşallah Bizim burda ıge testlerini yapmıyolarmış bir de hafta da 2 gün kan veriyosun oda 9-10 arası ben o yüzden devlete gidicem besin alerji testi falan da yaparlar diye egzamam falan var belki gebe diyip araştırırlar

Benim 01 di hep canım hatta sonuçları bile atabilirim tsh 01 ken t3 t2 lerde 7 ve 8 nerdeydi haftalık takip verdi ve ilaç başlamadı tiroid ilacı faydasından çok zararı var çok daha yükselir düşmezse başlaız son çare dedi

Şu an anlaşmalı oldukları hastane lösante. Ama sanırım ikinci bir hastane olacakmış o da memorial büyük ihtimal dediler.

Hiç fikri olan yok mu Baya takılmış durumdayım.
Bugünü bende hastanede geçirdim bu tsh durumundan dolayı ama benim seninkinin aksine yüksek çıktı 2.5 Max olması gerekenmiş benim 2.94 çıktı. Ve her doktor başka yorum yaptı biri ilaç kullanman gerekiyor diyor diğeri kullanma dedi en sonunda kullanmama kararı aldık. Antikor sonuçları normal olduğu için ilaca başlamadılar. Düşüklüğünde ne gibi durumlar var bilemiyorum ama doktorla artı ve eksilerini konuştun mu?

Hemen hemen aynı değerlerdeyiz ben 25 lik ilaç kullanıyorum. İki doktora danıştım ikisi de kullan dedi ama şu an zaten diyetisyenle de devam ediyorum diğer ay tekrar test vereceğim belki bıraktırırlar

0,1 olsa üzülmezdim benim 0,01 :)
Doktoruma cumartesi gideceğim, başka testler de isteyecektir muhtemelen, o yüzden şimdilik bekliyorum. Kendime iyi bir endokrin doktoru araştırıyorum. Belki ilaçsız halledebiliriz .

Benim 3.5 çıktı ilaç vermedi dahiliye .3 hafta sonra tekrar tahlil istedi.haftaya tekrar tahlil verip göstericem.kadın doğumcular genelde 2.5 üstü sevmez ancak biz düşüş eğilimindeyse vermeme taraftarıyız dedi benim 3.5 a bile verseydi hapın yarısını kırıp içeceksin diyecekmiş ancak şimdi yazmadı.

Allah saglıklı hayırlı evlatlar nasip etsin canım her şerde vardır bir hayır bizlerinde yolu uzun hepimizin hakkında hayırlısı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…