2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Kızlar merhaba, Doktorum Tsh testini tekrarlamamı istemişti(0,3 olduğu için) dün tekrar test verdim 0,01 çıkmış. Yani baya baya düşük. Acaba başına aile hekimliğinde verilen testlerde laboratuvar hatası yaşayan oldu mu? Test sonucu çok düşük olunca aklıma ilk bu seçenek geldi açıkçası, akşam başka bir yerde testi tekrarlayacağım ama çok endişelendim. Acaba bu kadar düşük Tsh sonucu duyan ya da yaşayan var mı? Ne yapılması gerek ?:KK43:
Hiç fikri olan yok mu🥲 Baya takılmış durumdayım. 😢

1ciftyesilgozz 1ciftyesilgozz sadece yolku görebildik ama tahminin nedir ☺️
30689520-5BE9-4E1B-9A93-BF9B483A7E6C.jpeg

Canım benim tsh yüksekliğim var. Sağlık ocağında verdiğim testte tsh da baktılar daha sonra dahiliyeye gittiğimde oradaki sonucu ciddiye almadı kan beklediği için değer daha yüksek çıkabiliyor diye, tekrarlaninca yine dogru çıktığını gördük tabi. Lab da genel bi yanlışlık yapılmış olabilir onu bilemem ama kan beklediyse yüksek çıkabiliyormuş düşük çıkmaz bence dahiliye kontrolüne de girmelisin gerekirse ilaç verip kontrol altına alır.
Hiç fikri olan yok mu🥲 Baya takılmış durumdayım. 😢

Ben hamilelik sonrası sorduğumda kiiii sadece bir firma yapıyordu, ismini tam hatırlamıyorum. Neredeyse çoğu şeyin %20sini karşılıyordu geri kalanını biz karşılıyorduk ve fiyatı da çok yüksekti. Onun yerine bir muayeneye gidip zaten 10 gün içinde ücret ödemediğimiz için bize sigortasız devam etmek daha mantıklı geldi. Sağ olsun doktorumda gereksiz test vs de istemeyen biri. Tahlillerimi sağlık ocağında yaptırttı mesela 🫢

İkican demir sağlık bana 26 bin kusur fıyat verdı burda kuşadasında gecıyormus sadece . 8 muayene dogum dedi . Testleri sıgortanız karsılarsa yoksa paralı dedi.
Vallahi kizlar şaşırdım bizzat yaptırdı bi kaç kişi hiç böyle değildi testleri karşılıyor hatta acil durum olursa ona ek bi ödeme yapıyorsun onu da karsiliuordu gayet paket güzeldi hatta ben de aradım görüştüm bir ara ama istediğim hastane anlaşması olmadığı için o hastaneden paket aldım sigorta yaptirmadim ama o hastanenin de içeriğini kapsasa sigorta alacaktım hem fiyat hem içerik iyiydi auan değiştiyse bilmiyorum
Hastane değil de özel klinik. Aşkın Evren Güler. Çok tatlı çok ilgili bir doktor gerçekten. 2 sene önce arkadaşım da onda doğum yapmıştı çok memnun kalmıştı o yüzden görüşmeye gittim. Gittiğim gibi de anlaştım zaten. Başka gittiğim bir doktor vardı o proftu aslında ama çok ciddi bir adam. Bir de genelde uğraşmamak için mi bilmiyorum ama sezaryen yapıyor bildiğim kadarıyla o yüzden vazgeçtim ondan. Yani ben bu süreçte biraz enerjik biraz eğlenceli bir doktor aradım ne yalan söyleyeyim.
Cok iyi tanıyorum çünkü eşine bizzat muayene olmuştum aşkın bey ile de tanıştım o esnada evet cidden çok sevecen bir çift ve yanlış bilmiyorsam genelde normal doğum taraftarilar kaça aldın acaba bir de onlar doğumu klinik değil seçtiğin bir hastanede yaptırıyor hangi hastaneyi seçtin acaba?
Kızlar benim gün içinde evde iş yapıyorum ya bacaklarım ağrıyor yav. Dün yemek yaptım 3 çeşit toplasan bi saat mutfaktaydım sanki bir sürü iş yapmış gibi yoruldum. Bugün de çamaşırları attım yatak odasını topladım vs derken pilim bitti🫠 bacak ağrınız oluyor mu?
Ben bu konuda konuşmayayım 9 aylık kızım var hiç durmuyor hiç uzanıp dinlenemiyorum geceleri de dahil diş mi atak mı bilmem çok uyaniyor bu aralar anlayacağın zombi gibiyim kasık ağrım var uyku halim var yorgun hissediyorum ama mecburum kızım için ayakta durmaya

Canım benim tsh yüksekliğim var. Sağlık ocağında verdiğim testte tsh da baktılar daha sonra dahiliyeye gittiğimde oradaki sonucu ciddiye almadı kan beklediği için değer daha yüksek çıkabiliyor diye, tekrarlaninca yine dogru çıktığını gördük tabi. Lab da genel bi yanlışlık yapılmış olabilir onu bilemem ama kan beklediyse yüksek çıkabiliyormuş düşük çıkmaz bence dahiliye kontrolüne de girmelisin gerekirse ilaç verip kontrol altına alır.
Benim de tsh 4,2 çıktı, dahiliye doktoru ilaç verdi, sizin kaç çıkmıştı? Bir de beslenmenizde iyotlu tuz haricinde dikkat ettiğiniz bir şey var mı?

Merhaba çalışan annelere bir sorum var. Çalışma saatleriniz 7 buçuk saati geçmeyecek şekilde düzenlendi mi?böyle bir hakkımız varmış

Kızlar benim gün içinde evde iş yapıyorum ya bacaklarım ağrıyor yav. Dün yemek yaptım 3 çeşit toplasan bi saat mutfaktaydım sanki bir sürü iş yapmış gibi yoruldum. Bugün de çamaşırları attım yatak odasını topladım vs derken pilim bitti🫠 bacak ağrınız oluyor mu?
Beniiiim üst bacak ağrım 2 gün oldu hatta ağrıdan ağladımmm

X