2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Ya uyku problemi yaşayanlar var mı gece defalarca kez uyanıyorum uykuya dalmakta zorlanıyorum gündüzleri de halsizim
Ben varım. Hep çok yorgunum, gün içinde uykuluyum ama gece olunca zor uykuya dalıyorum. Bunu araştırmıştım Progesteron hormonunun fazlalığını böyle yaparmış bazı insanlarda.

Çok sağol canım insalllah dediğim gibi son ana kadar hep umut olucak içimde. Bende de aynı o üç dört damla kan geldi sonra az kahve leke şimdi hicbirsey yok bilmiyorum Allah'ım en güzelini en hayırlısı neise onu nasip etsin diye dua ediyorum herşey Allah'tan verende o alan da . Belli mi olur rabbimin bir mucizesi olur belki dediğin gibi mutlu oluveririm olmazsa da takdiri ilahi rabbim böyle uygun görmüş diyeceğim elbette en hayırlısını o bilir çok teşekkür ederim mesajınız için

Fazlası idrarla atılıyor diye biliyorum

Ya uyku problemi yaşayanlar var mı gece defalarca kez uyanıyorum uykuya dalmakta zorlanıyorum gündüzleri de halsizim
Ben varım canım her sabah 6 civarı uyaniyorum (sık idrara çıkma konusu çok canımı sıkıyor) uyanınca mecbur lavaboya gidiyorum. Bu sefer zorla uyutuyorum kendimi 1 saate yine uyanıyorum ve bir daha uyayamiyorum ki ben uykuyu çok severim haftasonu falan 10-11 den önce kalkmayan birisiydim. Şimdi haftaici haftasonu fark etmiyor 7 buçukta uyanıyorum. Dün öğlen 2 buçuk saat uyumuşum tüm haftanın uykusuzluguydu galiba. Öğlen uyursam gece hayatta uyuyamam ama akşam basimi yastığa koyduğum anda uyumuşum. Hormonlar çok ilginç

Fazlası idrarla atılıyor diye biliyorum
Ben bi yazı okumustum fazlalığıyla ilgili vücudumuzda olan folat değerinin fazla olması da bebek için iyi olmayabilirmiş simdi alıyorsun folik asiti ama illa senin folatını yükseltiyor mesela senin folatın 20 bu olmasın gereken değerin üzerinde bebek bunu kullanıyor ilk basta zaten sen dısarıdan alarak ekstra takviye yapmaya devam ediyosun sadece fazlası atılıyormus evet ben de öyle biliyorum normalde yine de herkesin doktoru farklı düşünüyor kuzum

Ayrıca folik asit vücutta depolanmıyor. Suda eriyen vitamin grubuna giriyor. Ancak günlük alımda yiyecek ve takviye olarak almamız gerekenden fazla alınırsa yan etkileri görülebiliyor. Bazı durumlarda yan etki görülmeden vücuttan da atılabiliyor. Yani kısaca her şeyde oldugu gibi bunun da fazlası zarar. Yine doktorun tavsiyelerine uyucaz yani. Kesebilir ya da miktarını azaltabilir.

Evet evet önemli olan doktorlarımızın ne dediği zaten

ben de kan da olan değerimizden bahsediyorum folat belli bir aralığı var fazlası zararlıymıs diye canım en iyisini doktorlar bilir tabiki

Tamam canım çok teşekkür ederim

Biri demiştin burdan hamile olunca sisteme düşüyormuş gittiğin doktor vesilesiyle ordan görüp arıyorlarmış diye
Evet ben gitmeyince ebe bu sefer mesaj atmıştı sisteme girilmiş gebeliğin diye bir şey söyledi. Doktor kontrolünden sonraydı. Muhtemelen öyle bir durum var

Keseden sonra sanırım en uzak randevu benimki bir hafta önce keseyi görüp 19 nisana gün verdi nasıl geçecek şimdi bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…