2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    269
Benim de bir sorum olacaktı, kendime göre mantıklı ama aslında saçma 🥲 gebeliğin ilk aylarında nasıl uyuduğunum bir önemi var mı? Ben sırt üstü yatınca çok rahat ediyorum ama önerilmiyor diyorlar.
Off bir de sabah kalkınca öyle bir gerinme isteği geliyor ki, gerilemiyorum da. 🥲
Ne kadar saçmalık varsa hepsini yapıyorum bende yan yatıyorum hep sırt üstü uyanıyorum 😬 Dikkat etmeye calısıyorum ama ne kadar dıkkat etsemde uykuya dalınca dönüyorum.
Gerinme istediği hep var onuda yavas yavas yapmaya calısıyorum hanı esnerken agZını kocaman acmak ıstersınde yanında bırı olur ya öyle yapıyorum 🙃

Ne kadar saçmalık varsa hepsini yapıyorum bende yan yatıyorum hep sırt üstü uyanıyorum 😬 Dikkat etmeye calısıyorum ama ne kadar dıkkat etsemde uykuya dalınca dönüyorum.
Gerinme istediği hep var onuda yavas yavas yapmaya calısıyorum hanı esnerken agZını kocaman acmak ıstersınde yanında bırı olur ya öyle yapıyorum 🙃
Son aylarda asla sırt üstü yatmayın diyorlar ama heralde o zaman zaten rahatsız bir pozisyon oluyordur. İstesek de yapamayız diye düşünüyorum ☺️

Benim de bir sorum olacaktı, kendime göre mantıklı ama aslında saçma 🥲 gebeliğin ilk aylarında nasıl uyuduğunum bir önemi var mı? Ben sırt üstü yatınca çok rahat ediyorum ama önerilmiyor diyorlar.
Off bir de sabah kalkınca öyle bir gerinme isteği geliyor ki, gerilemiyorum da. 🥲
Kesinlikle aybı dert bende de var doğru düzgün yatamıyorum korkuyorum bir de sağ tarafa yatmayın diye okumuştum bebeğe oksijen mi ne gitmezmiş tam bilmiyorum bu konuda bilgisi olanlar varsa iyi olur iki büklüm yatıyorum kaç haftadır😂

O gerilme isteği bende de çok oluyor bazen unutuyorum 🥺 sırt üstü yatinca ne oluyor ben öyle yatıyorumm🥴

Son aylarda asla sırt üstü yatmayın diyorlar ama heralde o zaman zaten rahatsız bir pozisyon oluyordur. İstesek de yapamayız diye düşünüyorum ☺️
Yok ben hamıle yastıgı almıstım şimdi kayıp bulsam o cok guzel saga donunda saga sola donunce soluma alıyorum karnımın boslugunu alıyor cok rahat uyuyordum .
Son zamanlar zaten ıstesen de yatamıyorsun cunku karnın agır gelıyor sag sol daha rahat oluyor. Bırde bebekte cok rahatsız oluyor duz yatınca . Bak yastıgıda ekledim
15BB18F4-4908-4588-90F6-1BE38A8193C9.jpeg
0E6F94B4-A03B-4B7C-ADA3-2F462A9B097F.jpeg

Kesinlikle aybı dert bende de var doğru düzgün yatamıyorum korkuyorum bir de sağ tarafa yatmayın diye okumuştum bebeğe oksijen mi ne gitmezmiş tam bilmiyorum bu konuda bilgisi olanlar varsa iyi olur iki büklüm yatıyorum kaç haftadır😂
Bu kadar dertlenmek normal mi onu da bilmiyorum 🤷‍♀️ bugün yine sıfır belirti var. Sanırım hareketlerini görene kadar da sürekli endişe edicem, iyi olup olmadığından😕

Yok ben hamıle yastıgı almıstım şimdi kayıp bulsam o cok guzel saga donunda saga sola donunce soluma alıyorum karnımın boslugunu alıyor cok rahat uyuyordum .
Son zamanlar zaten ıstesen de yatamıyorsun cunku karnın agır gelıyor sag sol daha rahat oluyor. Bırde bebekte cok rahatsız oluyor duz yatınca . Bak yastıgıda ekledimEki Görüntüle 3230457 Eki Görüntüle 3230458
Harika bir fikir, teşekkür ederim 🙏

Cnm 8+2'deyim, geçen hafta ben de öyleydim, birden hafifledi.. Yine de yemek yiyene kadar yemek düşüncesi biraz mide kaldırıyor ama yerken ve yedikten sonra geçiyor. Git gide düzelecek bu durum.
İnşallah haftaya kadar geçer ne yesem içimde tutamıyorum ya canım hiç bişey yemek istemiyor. Herşey kokuyor hayattan soğudum 🥹😅

Birde aklıma şu takıldı kontrole gittiğim gün doktor bebeğimin 6+0 haftalık olduğunu söyledi benim hesabıma göre 6+5ti gittim gün ultrason kağıdında da hem 6+0 hem 6+5 yaşıyor şimdi benim bebsim kac haftalık 😄
Adet tarihine göre 6+5 olman lazım ama ölçümde 6+0 çıkmış

Geç yumurtlamis olabilir misin 😊
Oda olabilir hiç düşünmemiştim peki şu ultrason da yazan iki farkı hafta bilgisi var biri yukarıda diğeri aşağıda sağ köşede yazıyor hangisi doğru
Bidaha ki gıttıgınde netlesır benımde 6+5 cıktıgında ben 7+3 düm sanki 😀 ilk zamanlar kucuk ya tam ölçemiyolar sanki
2 hafta sonrasına randevu verdiler zaman geçmek bilmiyor 😄

Eklentiler

• 20230407_132956.jpg
    20230407_132956.jpg
    96,3 KB · Görüntüleme: 30
Mesajları takip edemedim, kalp atışını duydun mu bilmiyorum ama ben de keseyi gördüğümde birkaç gün geriden geliyordu ki bu başlarda normalmiş. Şimdi 1 gün önden bile gidiyor 😂 yani üç aşağısı, beş yukarısı çok önemli değil. Kalp atışını duyduktan sonra kaç haftalıksa ona göre başlatıyorlar sistemden gebelik tarihini 🤗
Henüz duymadım kallp atışını ekrandan gösterdi sadece 2 hafta sonra dinleyecegiz inşallah sağlıklı olsun da mühim değil gerçekten de 🥰

Arkadaşlar ben bugün çok kötüyüm. Dün uzun zaman sonra ilk defa iyiydim. Kendi kendime nazar mı ettim bilmiyorum. Bugün sabahtan beri sadece yavan ekmek yedim, sürekli bir mide bulantısı. Sadece bulantı gibi değil, midem hareketli sanki. Midem ağzımda. Yatıyorum sürekli

Ben de aynı durumdayım sıfır belirtiyle devam ediyorum 6+4 üm.

Ben de 6+3 ara sıra regli ağrısı hariç belirtisizim yani gece uykularım kalitesi sıfır gündüz halsiz bunlar hariç 😂
Evet evet işte ben. Bu arada iyi bir haberim var uyku kalitesi giderek arttı bende. Son zamanlarda daha rahat uykuya daldım eskisine göre.
Belirtilerimin giderek yok olması da normal olabilir 10. Haftayı bitirdiğim için, inşallah yani🙏

X