2023 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    268
Bana da mesela alttan baktı ama ilişkiye birazcık ara verelim bir süreci görelim dedi. Biraz temkinli yaklaşıyor sanırım. Sadece okuduğum kitapta şu vardı kalp atışını uzun süre dinlemek sıkıntıymis mesela bebeğe ısı gidiyormuş ve zararliymis. Biraz daha sabredin ilerleyen zamanda karından rahat şekilde duyulacak falan yazıyordu. İlişki konusunda da korunun diyebilirdi belki eğer spermler sorunsa. Ama sanırım ilk başta ve gebelik sonlarında erkekten ötürü değil de bizde yaşanan kasılıp gevşeme durumundan dolayı istemiyorlar ilişki. Doktor bana riskin yok dese de temkinli ilerliyor gibi geldi 😅
Düşük tehlikesi olmasada önermiyor doktorlar ilişkiyi tedbirli olmak lazım tabi. Ya zaten düşük tehlikesi olmasa dahi ilk 3 ay çok önemli. Dusuklerin çoğu ilk 3 ay gerçekleşiyor. Sonrasındada bir şeyler olabiliyor tabi genetik oluyor bı hastalık varsa olabiliyor yani tetikleyen biseyler varsa oluyor. Yani kisacasi aslında dünyaya gelecek ise sen ne yaparsan yap düşürmeye bile kalksan o dünyaya gelecek. Ama gelmeyecekse sudan sebeple bir şekilde gelmiyor işte istersen seni pamuklara sarsinlar. İnşallah hepimiz bebelerimize sağlıkla kavuşuruz uyyy şimdi kavuşuruz diye yazınca normal doğum yaptım ben bebemi karnıma koydular sıcacıktı sonra yan tarafına aldılar çipil çipil gözlerini açmış bana bakıyordu oyy kurban olduğum bembeyaz ay gibi parlıyordu oysaki az iki saniye önce dünya başıma yikiliyordu acidan bütün acılarım sona erdi mucize gibi biseyler rabbim isteyen herkeze nasip etsin 😊 rabbim kimseyi anne olamamakla sinamasin anne olmak muhteşem bir duygu

Bana da mesela alttan baktı ama ilişkiye birazcık ara verelim bir süreci görelim dedi. Biraz temkinli yaklaşıyor sanırım. Sadece okuduğum kitapta şu vardı kalp atışını uzun süre dinlemek sıkıntıymis mesela bebeğe ısı gidiyormuş ve zararliymis. Biraz daha sabredin ilerleyen zamanda karından rahat şekilde duyulacak falan yazıyordu. İlişki konusunda da korunun diyebilirdi belki eğer spermler sorunsa. Ama sanırım ilk başta ve gebelik sonlarında erkekten ötürü değil de bizde yaşanan kasılıp gevşeme durumundan dolayı istemiyorlar ilişki. Doktor bana riskin yok dese de temkinli ilerliyor gibi geldi 😅

Ben hep alttan muayene oluyorum.. Kılolu gebe oldugum ıcın ozellıkle İlk zamanlar alttan muayene edıolar.. Karşındaki yag dokusundan görünmüş bebek karın ultrasonda.. Hıcbı zararını gormedm valla
Ayyy bende çok gitmek isterim gebe okuluna yaa diziler de filmlerde görüyorum eşleriyle gidiyorlar çok güzel deilmi yaa. Bende ilkinde gidemedim benim düşük tehlikem yoktu ama çok kötü bir hamilelik geçirdim 5 ay mide bulantısı tam düzeldim derken mide yanması 9 ayım felaket rezil geçti paso yattim. Yürüyüş bile yapamadim oysa günde bir iki saat yurumem gerekiyordu. Oyuzden gebe okuluda yalan oldu. Şimdi ise bir buçuk yaşında yaramazmi yaramaz bir oğlum var onunla hiç bir yere gidemem. Akşam alt komşuya misafirliğe gittik beş dakika oturamadim apaçi gibi saldirmadigi yer kalmadı. Bunu ben birine birakipta gidemem benim çocuğuma yarım saat dayanamaz kimse 🤣🤣🤣
Kreş dıyorum Baska bişey demıorm😁 her derde deva 🤣 kreşe verınce rahat edıosun kesınlıkle.. Yoksa valla ben dusunmezdm ıkıncıyı😁

Agizdan ağıza yayılmış bir hurafe bence o alttan muayene zararlı durumu, zararlı olsa drlar neden yapsın ki teknoloji gelişti artık yani zararlı olan biseyi bu zararlı yapamam derler yani zaten

Aynen vallahi.. Nıye bebegı riske atsın Kı doktorlar.. İş işte.. Bızım ınsanımız hurafeyı sevıo😬

Allah korusun inşallah. Bu kez çok güzel geçecek gebeliğimiz ben inanıyorum 🥰🧿 inşallah buradaki herkes sağ Salim kucağına alır.

İnşallah 🙏 valla gecen gebelikte bu kadar stres olmamıstım.. Bunda stres topu oldum.. Hayırlısıyla Bi kalbini dinlesem de rahat etsem 😊

son dönemlerde aslında doktorlarda normal doğumu öneriyorlar ama normal doğumu isteyenler bile sancılardan son dakika sezeryana dönüyorlarmış. Ayrıca sezaryen doktorların daha kolayına geliyor.
İnanirim buna. Ben sancı çekerken cam gözüme ilişti kalkıp şurdan atlayın son bulsun acılarım dedim o nasıl bir acıdır. Acıdan dusundugun o şey gidiyor aklından iyiki gidiyor yoksa atliycam heralde. Sonra dedim gelsinler bı sezeryana alın beni diyicem dayanamıyorum diycem diye düşündüm tabi geldiler ama benim o düşünce yine çıkmış aklımdan. Sezerya doktorların aslında kolayına gelmemesi lazım. Sonuçta karnı kesiyorlar kaç kat dikmesi bilmem nesi. Normal doğum bilmiyorum herkezinki aynı mı ben yatışa geçtim saatlerce ıkın ıkın kendi başıma hiç bir yardım almadım. Geliyorlar bakıyorlar hadi çocuk gelmek istiyor biraz daha gayret felan filan böyle cümleler kullanıyorlar sonra gidiyorlar saatlerce böyle ıkındim sonra geldiler işte biraz müdahale ettiler yani ben evde dogursam dogurumuşum sadece suyu patlattı kesik attı bu yani çok canım ayndi ben asla ikinciyi yapmam dedim doğumdan çıktıktan sonra da. Oğluma birakabilecegim en iyi miras kardeş tek çocuk olmasın diye korka korka ikiyi yaptım 🤣

Ben hep alttan muayene oluyorum.. Kılolu gebe oldugum ıcın ozellıkle İlk zamanlar alttan muayene edıolar.. Karşındaki yag dokusundan görünmüş bebek karın ultrasonda.. Hıcbı zararını gormedm valla

Kreş dıyorum Baska bişey demıorm😁 her derde deva 🤣 kreşe verınce rahat edıosun kesınlıkle.. Yoksa valla ben dusunmezdm ıkıncıyı😁
Bir buçuk yaşında hiç ayrı kalmadım kuzum daha bebek yaa. Haa göndersem durur diye düşünüyorum orda arkadaşları olucak çocuklarla güzel oynuyor yavrum. Ben çalışmıyorum ilk hamileligimde çalışmayı bıraktım çalışan biri olsaydım tabiki kreşe gönderirdim ama şimdi oraya buraya gidicem diye çocuğumu kreşe vermek istemiyorum. Az biraz daha büyüsün ozaman veririm diye düşünüyorum. Hem biseyler öğrenir şimdi daha bişey algılamıyor 😊

İnanirim buna. Ben sancı çekerken cam gözüme ilişti kalkıp şurdan atlayın son bulsun acılarım dedim o nasıl bir acıdır. Acıdan dusundugun o şey gidiyor aklından iyiki gidiyor yoksa atliycam heralde. Sonra dedim gelsinler bı sezeryana alın beni diyicem dayanamıyorum diycem diye düşündüm tabi geldiler ama benim o düşünce yine çıkmış aklımdan. Sezerya doktorların aslında kolayına gelmemesi lazım. Sonuçta karnı kesiyorlar kaç kat dikmesi bilmem nesi. Normal doğum bilmiyorum herkezinki aynı mı ben yatışa geçtim saatlerce ıkın ıkın kendi başıma hiç bir yardım almadım. Geliyorlar bakıyorlar hadi çocuk gelmek istiyor biraz daha gayret felan filan böyle cümleler kullanıyorlar sonra gidiyorlar saatlerce böyle ıkındim sonra geldiler işte biraz müdahale ettiler yani ben evde dogursam dogurumuşum sadece suyu patlattı kesik attı bu yani çok canım ayndi ben asla ikinciyi yapmam dedim doğumdan çıktıktan sonra da. Oğluma birakabilecegim en iyi miras kardeş tek çocuk olmasın diye korka korka ikiyi yaptım 🤣
Normal doğumda riskler daha fazla olduğu için doktorların tercih etmediklerini düşünüyorum. Sezeryanda normal doğuma göre sürprizlerle karşılaşma oranın daha düşük. Normal doğumda riskler daha fazla. Özellikle tam teşekküllü olmayan hastanelerde olası durumlarda müdaheleleri de kısıtlı.

Önerir misiniz?
Normal doğumda epiduralı bilmiyorum fakat sezeyanda spinal oldum çok rahat geçti tümden uyuyunca kalkınca direk o ağrıyla kalkmak sor olur sanırım ama sipinal de yavaş yavaş etki azaldığı için ağrıyıda çok hissetmedim çok rahat geçti benim için kimse benden o performansı beklemiyordu sizin normal mi olacak doğum

Normal doğumda riskler daha fazla olduğu için doktorların tercih etmediklerini düşünüyorum. Sezeryanda normal doğuma göre sürprizlerle karşılaşma oranın daha düşük. Normal doğumda riskler daha fazla. Özellikle tam teşekküllü olmayan hastanelerde olası durumlarda müdaheleleri de kısıtlı.
Normal doğumda riskler daha fazla evet öncesinden zaten tahlil yapıyorlar normal doğumu engelleyecek bir rahatsızlık varmı diye. Kişi bildigi bir rahatsızlığı tedavi gördüğü kullandığı ilaçları söylüyor ona göre zaten normal yada sezeryan deniyor. Zaten kısıtlı bir hastaneyse büyük araştırma hastanelerine yönlendiriyor.

Ben riskli gebelik kategorisinde olduğum için muayenemi mecburen perinatologla gerçekleştiriyorum daha dün 950 tl verdim içim gitti. Kim bilir ayrıntılı ultrason fiyatları ne kadar oldu?
Seninki yine iyiymiş bende perinatoloğa gidiyorum 1415 tl veriyorum.

İzmirde nereyi tercih ediyordunuz axaba hangi doktor?😇
Ben henüz
Bende alttan muayene oldum. Doktor ilişki sorun değil diyorlar ama siz bilirsiniz bekleyebilirsiniz dedi. Daha adam ne desin ki diye düşünerek biz biraz beklemeye karar verdik.🤦🏻‍♀️😊 Ayrıca bende bir kitap okuyorum hafta hafta gebelik sürecini anlatan onda da riskli gebeliklerde ilişkiye doktorunuz önerene kadar ara verilebilir. Diye bilgi vermişler o nedenle risk olmasaca biraz bekleyelim bebişin kalp atışını duyalım istedik bizde

Bir buçuk yaşında hiç ayrı kalmadım kuzum daha bebek yaa. Haa göndersem durur diye düşünüyorum orda arkadaşları olucak çocuklarla güzel oynuyor yavrum. Ben çalışmıyorum ilk hamileligimde çalışmayı bıraktım çalışan biri olsaydım tabiki kreşe gönderirdim ama şimdi oraya buraya gidicem diye çocuğumu kreşe vermek istemiyorum. Az biraz daha büyüsün ozaman veririm diye düşünüyorum. Hem biseyler öğrenir şimdi daha bişey algılamıyor 😊
Tabi yani 3 yası ideal kreş için.. Ben gezmek için vermedim de cocugumun gelişimi için verdim.. Akranlardan daha kolay öğrenılıo.. Bi de oglumda gecıkmıs konusma vardı.. Kreş sayesinde onu da attık ustumuzden... Her açıdan bize iyi geldı😊 ben esprisine demiştim kreşe verınce rahatlarsın dıye😄

Son düzenleme:
Kızlar 6. Hafta itibariyle hafif karni çıkan beli kalınlaşan sadece ben miyim ya😔 çokta uyuyorum hareket etmek istiyorum ama hiç enerjim yok. Sürekli yorgunluk halsizlik oluyor son iki haftadır ne temizlik yaptım ne çamaşırla ilgilendim düşünün yani bilgisayar balı işlerimi yapıyorum okadar

Kızlar 6. Hafta itibariyle hafif karni çıkan beli kalınlaşan sadece ben miyim ya😔 çokta uyuyorum hareket etmek istiyorum ama hiç enerjim yok. Sürekli yorgunluk halsizlik oluyor son iki haftadır ne temizlik yaptım ne çamaşırla ilgilendim düşünün yani bilgisayar balı işlerimi yapıyorum okadar

En guzel hisler bunlar.. İnsan kılo aldgnda seviniosa hamıledır😊 tadını cıkaralım valla💃

X