2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Kızlar sarımsı akıntıyı sordum doktora şimdilik bişey yapamayız yoğum enfeksiyon olsa başka şikayetlerin olurdu o zaman bakardık dedi ama bu tarz akıntılar için 12. Haftadan sonra bakar fitil veririm dedi.
Bugün ben de sordum canım, bana da endişe etme dedi ama endişe benim göbek adım :) sadece keseyi gördü, 2 hafta sonra gel dedi, böyle yine arada kaldım, 2 hafta daha bekleyeceğim bakalım.

Kızlar sizde de hamilelikten önce nefret ettiğiniz şeyler hamileyken güzel geldiği oldu mu :)
Ben kuşburnu normalde hiç sevmem ama hamileyken içebiliyorum çok garip geliyor :KK16:

AA88C8C5-4AD0-4BDE-8890-858AC2CC2326.jpeg
2CEAC7A6-12B0-4FB8-9AE1-88E24E930F4D.jpeg

Kızlar cinsiyet yorumlayan varmı acaba 🥰

Canım inş her şey güzel devam eder senin ve bebegin icin.benim 5 ay once bir düşugum olmuştu.ilk dr randevusunda 8 haftalik diye gittik ama bebek 6 haftalikti.dr adet duzenimi sordu.28 gunde bir düzenli adet oluyorum dedim.dr nin yuzu düştü yani duzenli adet olan birinin bu kadar gec dollenme yasamasi imkansiz diye dusundu sanirim. biseylerin ters gittigini anlamıştım.ama kese ve kalp atışı vardı.3 hafta sonraya 2. randevu verdi.eşime bu bebeğin sagliksiz olduğunu ve muhtemelen düşük yapacagimi soyledim ama inanmak istemedi.3 hafta sonraki randevumuzda kese bozulmustu ben bile ekranda gördüm.randevudan sonraki gün de düşük oldu.
Ama senin bebeşin sağlıklıysa ne olursa olsun doğacaktr , bir problem olustuysa vücut sagliksiz bir gebeliği devam ettirmek istemeyecektir.
Bebiş olana kadar devam😘 💪🏻Ben şuan tekrar hamileyim.Umarım bu güzel gecer 🥰
Çok teşekkürler bilgilendirme için. Benim de bir çocuğum var bu 2. Gebeliğim. Gelişimi bizde de çok geride, benim de çok düzenlidir adetim, aynı durumu yaşamışız. Randevu sonraki günü kendiliğinden mi düşük oldu yoksa doktor girişimi ile mi? Herkese sağlıklı güzel rahat gebelikler dilerim 🙏🏻

Bugün ben de sordum canım, bana da endişe etme dedi ama endişe benim göbek adım :) sadece keseyi gördü, 2 hafta sonra gel dedi, böyle yine arada kaldım, 2 hafta daha bekleyeceğim bakalım.
Ben de sadece keseyi gördüm bugun betam 5 bin civarlarında olmalı hesaplara göre. Betana göre normal dedi. Senin kaçtı beta bir de kaç haftalık. Benim hafta olarak bebek de görünmeliymiş normalde ama beta bu şekilde olunca sıkıntı görmedi. Haftaya tekrar çağırdı.☺️ Hakkımızda hayırlısı hayırlısı da gönlümüzdekidir inşallah 🤲🏻🌸

Ben de sadece keseyi gördüm bugun betam 5 bin civarlarında olmalı hesaplara göre. Betana göre normal dedi. Senin kaçtı beta bir de kaç haftalık. Benim hafta olarak bebek de görünmeliymiş normalde ama beta bu şekilde olunca sıkıntı görmedi. Haftaya tekrar çağırdı.☺️ Hakkımızda hayırlısı hayırlısı da gönlümüzdekidir inşallah 🤲🏻🌸
Ben betaya en son geçen hafta perşembe baktırmıştım 1621’di. Bir daha kimse istemedi ben de yaptırmadım. Bana iki hafta sonra gel dedi, benimki tüp bebek olduğu için tam haftasını bilemiyorum. 8 Ekim’de transfer oldum, 5 haftalık olmalı gibi.

Ben betaya en son geçen hafta perşembe baktırmıştım 1621’di. Bir daha kimse istemedi ben de yaptırmadım. Bana iki hafta sonra gel dedi, benimki tüp bebek olduğu için tam haftasını bilemiyorum. 8 Ekim’de transfer oldum, 5 haftalık olmalı gibi.
Maşallah canım tüp bebekte test istedikleri gün 4 haftalık sayılıyor. Benim de 3 kere tüp bebek geçmişim var 🙈 evet tam 5 haftalık oluyorsun beta değerin de baya artmıştır 20binleri geçmiştir diye hesapladım yanlışım yoksa☺️ kese boyutu ne kadardı senin

Maşallah canım tüp bebekte test istedikleri gün 4 haftalık sayılıyor. Benim de 3 kere tüp bebek geçmişim var 🙈 evet tam 5 haftalık oluyorsun beta değerin de baya artmıştır 20binleri geçmiştir diye hesapladım yanlışım yoksa☺️ kese boyutu ne kadardı senin
Canım onu da söylemedi hiç, ben zaten aşırı negatif biri olduğum için doktorum da bildiği için hiç detay vermedi :) 2 hafta sonra gel, inşallah kalp atışını da duyarız dedi. inşallah hepimiz güzel haberler alır bebeklerimizi bu sefer kucaklarız.

Canım onu da söylemedi hiç, ben zaten aşırı negatif biri olduğum için doktorum da bildiği için hiç detay vermedi :) 2 hafta sonra gel, inşallah kalp atışını da duyarız dedi. inşallah hepimiz güzel haberler alır bebeklerimizi bu sefer kucaklarız.
Ultrason kağıdı vermedi mi canım onda yazar

Demir İlacı ben de kullandım ilk hafta sonra bıraktım bebekte leke yapabileceğini söyledi hemşire ama araştırmadım bir sor istersen
Niye yapsın ki çoğu kişi 20. Haftadan sonra kullanıyor bebekler lekeli olmuyor? Kimine göre ciğer kiraz leke şeftali dokunma tüy yapar vs.diyor doktorum uygun gördüğü için kullanmaya devam ediyorum ☺️

Kızlar kürtajdan sonra hamile kalan varmı aranızda saglıklı ilerleyen ne kadar zaman sonra kaldınız doktorum 10 gün ilişki yok sonraki adetten sonra korunma dedi ama bana erken gelıo eşimde korunmayalım dıo bilemıorum rahimin saglıklı çok kolay oldu kurtajın dedi gerçekten hıc agrım çok kanamam yok suan fikirlerinizi beklıyorum

Çok teşekkürler bilgilendirme için. Benim de bir çocuğum var bu 2. Gebeliğim. Gelişimi bizde de çok geride, benim de çok düzenlidir adetim, aynı durumu yaşamışız. Randevu sonraki günü kendiliğinden mi düşük oldu yoksa doktor girişimi ile mi? Herkese sağlıklı güzel rahat gebelikler dilerim 🙏🏻
Rica ederim.Allah bağışlasn😊
randevudan sonra dr istersen hemen alalım ya da 1-2 gün düşün dedi.kürtaj olmayı hic istemiyordum.biraz korktugum icin neyseki randevudan sonraki gün kanamam oldu. 9 gün civarı sürdü. 2.ve3. Gunu yoğundu sonrasında lekelenme şeklindeydi.ağrimda sadece 2. Gün oldu surekli bir ağrı değildi kramp seklinde 5 10 dk arasi sürüyordu. Rahim kasılıp icerdeki parcaları atmaya çalıştığı için oluyormus sancılar. Kanamam bitince dr ye gittim rahimde parca kalıp kalmadığına baktı ve bir sonraki adetle beraber denemelere baslayabilecegimizi söyledi.

Kızlar kürtajdan sonra hamile kalan varmı aranızda saglıklı ilerleyen ne kadar zaman sonra kaldınız doktorum 10 gün ilişki yok sonraki adetten sonra korunma dedi ama bana erken gelıo eşimde korunmayalım dıo bilemıorum rahimin saglıklı çok kolay oldu kurtajın dedi gerçekten hıc agrım çok kanamam yok suan fikirlerinizi beklıyorum
Merhaba canım ben dusukten 5 ay sonra hamile kaldım.doktorum seninkinin aynısını söyledi.biz 2.ayda deneme başladık. Psikolojik ve fizyolojik olarak kendini hazır hissediyorsan neden olmasın 🌸

Niye yapsın ki çoğu kişi 20. Haftadan sonra kullanıyor bebekler lekeli olmuyor? Kimine göre ciğer kiraz leke şeftali dokunma tüy yapar vs.diyor doktorum uygun gördüğü için kullanmaya devam ediyorum ☺️
Haklısın canım İlk üç ay için öyle dedi ama mantıklı mı bilmiyorum dahiliye doktoru kullan demişti ama kadın doğumcu ilk üç ay kullanma dedi birkaç doktora yine soracağım

Merhaba ben 6 ay önce kürtaj oldum ama hikayem dış gebelikti ve öncesin de bi iğne var onunla temizlensin diye beklendi ama sonrasında kürtaj oldum doktor bana ilk adetten sonra hamile kalabileceğimi söyledi ben yeni kaldım korunmadım ama bende düzensizlikte var şuan da herşey yolunda ama daha 7 haftalık sonrasını bimiyorum inşallah sağlıkla kucağıma alırım 🙏🥰😱

X