2023 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    198
Herikiside aynı içerik. Duo hatta bı tık daha iyisi. Doktorunuza danışın isterseniz. Kullanılabilir.

Benimde oyleydi uzunca bir süre, tuzlu su sık burnuna dedi dr, bu arada öksürüğüm çok azaldı, zaten sebebi birazda benim safligimdanmis, ben astım hastasiyim günlük almam gereken bi ilaç var, onu gebelik itibariyle biraz aksattım, çocuğa zarar verir diye içesim gelmiyordu, zamanlada unutmuşum meğer benim öksürüğün %80 i astım nedeniyleymiş, ilacı almaya başlayınca çok az öksürür oldum

ben de böyle diyecektim. pekmez özellikle şekeri yükseltebilir. ben grip olduğumda 1 er kaşık yiyordum yiyeceksen de fazla abartmadan ye bence.
bir de üşütmüş olabilirsin diye düşündüm
Canım valla diğer bir Dr da şüphelendi kan verdim 2 hafta sonra çıkacak sonuç ultrason ile muayene gerekliydi ama Noel ve yılbaşı tatili girecekler diye yapmadı kan sonuçlarıyla birlikte bakacak almanyada ölsen umurlarında değil valla beklerkende ayrı sinir oluyorsun ama endişeli olmamaya çalışıyoruz hep birlikte inşallah kötü bir şey çıkmayacak diye kendime moral veriyorum

Deniz tuzu içerikli burun damlası al.kuruluk için pekmezle tereyağını kaynat ye boğazın yumuşar bronşlar içince turp doğra üzerine bal dök bir kaşık turp suyu çıkıyor şurup gibi düşün sabah akşam bir kaşık al bitince yenile baya toparlarsın yanına bir bardak süt koy git gel iç.

Çok geçmiş olsun. Doktora gittiğinizde beni de bilgilendirir misiniz? Bende de sabah sarıyor boğazımı balgam öksürük yok balgam sadece. Benimde alerjik rinitim var.
Gittim doktora kızlar balgam sökücü ve gargara birde parol verdiler sonra serum taktılar parol yine . Ama inanın kaç gündür perişan oldum karnımın içleri aciyo bebek aşağıya indi sanki kasıklarım agriyo endişeleniyorum ama eldende bişi gelmiyo dua etmekten başka zor geciyo düzenli ilaclari kullanıyorum ama yinede her halimize bin şükür

İyi akşamlar arkadaşlar,benim basurum(hemoroid) vardı kanıyor dün akşamdan.16+2 haftadayım.Boyle bir şey yaşadınız mı?
Hayırlı sabahlar canim. Diğer gebeliklerde son aylarımda bunda ilk ayda ortaya çıktı. Brn çareyi Kantoron yağında buldum. 1 tatlı kaşığı aç karnına içtim. Birde en önemlisi pamuğu kantorana daldırıp tam o bölgeye koydum sıkıştırdim. 3 güne bitti. Ama benim kanamam yoktu. biran önce duzelirsin insaAllah. Onun ağrısı hicbiseye benzemez

Ben ikisini de kullanıyorum genel de yarım saat 45dk filan ara oluyor aldığım zaman
Tsh için sabah aç karnına ilaç alanlar Demir veya kalsiyum hapını en az 4 saat sonra almalı. Bunun dışında bazı besinler (soya, ceviz vs) de tiroid ilacının emilimini azaltır onları da birkaç saat sonra yemeli. Birini sabah birini akşam almanız daha doğru olur. Tiroid ilacını akşam alacaksanız yemekten 3 saat sonra gece yatmadan önce alabilirsiniz mesela doktorunuza danışarak.

Ben sadece faydalı şeyler tüketmeye gayret ediyorım sanırım bünye ile alakalı bende kilo alımı devam sen neler yiyorsun ben sebze ve et dengede yiyorum

Ben geçenlerde emzirme eğitimi aldım çok faydalıydı bence sağmak için elektrikliye aslında gerek yok manuel ile aynı diyor paran çoksa al dedi pompayı düzgünce yerleştirip sıkıyorsun o kendi sağıyor ben sürekli sık aç yapılacak zannediyorum manuel diyincw öyle değilmiş birde tek yeter diyor birini emiyor bebek diğer göğüs kalıyor ya yeniden süt üretmek için beyin göğüs tan boşalınca sinyal verirmiş o nedenle hem emdiği gögsü kontrol et hemde emmediği gössü sağ dedi.çok faydalıydı çok şey öğrendim bence ki baya bilgim vardı ama bazen yanlış biliyormuşuz

Kızlar 17+4 haftalık olduk artık. Ama göğüs uçlarım da aşırı hassasiyet var bir yere değdiği an aşırı sızlıyor dokununca filan araniz da böyle olan var mı acaba ?
Benimde öyle dokunamıyırum acıdan aşırı ağrı ve acı var sanki bıçak saplanıyor bazen geçiyor gibi okuyor ama sonra devam ediyor normalmiş ama

Ne sebeple acaba almanyada zaten yapmıyorlarmış ama merak ettim.

Ben sadece faydalı şeyler tüketmeye gayret ediyorım sanırım bünye ile alakalı bende kilo alımı devam sen neler yiyorsun ben sebze ve et dengede yiyorum
sebze ağırlıklı yiyorum et tüketemiyorum hamilelikte tiksindim nedense hamur işi bu ara çok yemeğe başladım istemsizce canım istiyor onun dışında günde bir tane meyve yemeğe çalışıyorum bebeğe faydası olsun diye ben zayıflamaya halen devam ediyorum ama bebek iyi gidiyor gelişim olarak bir sıkıntı yaşamadık çok şükür

kizlar bugünlerde Dr gidecek olan varsa rica etsem sorabilirmi bunu kullanabilirmiyiz 17+2 yiz şuan .. çok sevinirim soran olursa

Maşallah çok güzel bende sebze yiyorum başta ztn et yiyemeden ama yemek lazım mış yenice başladım başlarda sadece zehrin domates ekmek giyebildim oda aşırı az midem çok bulanıyordu ama ona rağmen kilom aynıydı almadım ama vermedim de keşke sağlıklı verebilsek daha iyi olur

Bir markanın tarihleri geçmiş ondan toplatıyolar sanırım çok detaylı bilgim yok henüz aile hekimim çağırmadı aşı için
Tamam ozaman anladım şimdi.. diğerini bilmiyorum önemini ama tetanoz çok önmli doğumda bebem yada anneye birşey olmasın diye Allah korusun

13cü haftama kadar ben de uzak durdum,geçen günlerde denemek istedik,kuruluk vardı bende,çok acıtıyordu,o yüzden eşime devam etmeye izin vermedim.
Merhaba size bişey sormak istiyorum. Ben iki gün önce çok kötü sırt ağrısı yaşadım . Sağ tarafim özellikle de. Gittim acile kan testim iyiydi . Fakat idrar testinde yoğun enfeksiyon vardı . Daha sonra tek kullanımlık toz verdi. Onu kullandım . Sonrasında bol su tükettim . Arada karnıma sancı giriyor. Her zaman olmasa da lavaboya çıkarken karnımda sancı oluyor . Bir de afedersiniz de büyük abdestim katı değil de azıcık sulu . Bebeğe zararı olmuş mudur. Pazartesi doktora gideceğim ama içim rahat etmedi . Sacma gelecek ama karnım yumuşak gibi geldi bana. İlk bebeğim . Hiç böyle olurum demiyordum ama çok pinpirikli bir anne oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…